[relacja] HMS PENELOPE

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

majkthorn
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 30 2006, 19:34

[relacja] HMS PENELOPE

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkthorn »

Zdecydowałem sie na zaatakowanie HMS Penelope Małego Modelarza z 1987 roku . Jest to moja pierwsza relacja , wiec proszę o doping , fachową poradę oraz krytykę jeżeli coś wymagało będzie poprawki , lub lepszego wykonania . Na wstępie proszę również o pomocne materiały na temat budowy okrętu , ponieważ postaram się go troszkę zwaloryzować .
Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz gru 31 2006, 0:07 przez majkthorn, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Chrisss
Posty: 121
Rejestracja: sob wrz 03 2005, 19:50
Lokalizacja: Tarnów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Chrisss »

Heh zaraz Cie dojadą za tą "relację" ;-)
To powinno być pomocne http://www.konradus.com/forum/read.php? ... 91&t=58391
majkthorn
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 30 2006, 19:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkthorn »

A niby dlaczego?
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
oxygene13
Posty: 61
Rejestracja: wt lis 07 2006, 14:02
Lokalizacja: Kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: oxygene13 »

Model może faktycznie jest fajny, ale bez malowania chyba się nie obędzie, gdyż papier jest kiepskiej jakości. Z najtarszych modeli jakie udało mi się sklejić to Potiomkin z MM z bodajże 1984 roku. Życzę wytrwałości. Powodzenia
majkthorn
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 30 2006, 19:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkthorn »

Właśnie jestem już na pewnym etapie prac . Kadłub wykonałem z balsy , wypiankowałem oraz wyszpachlowałem . Na moje nieszczęście szpachlówka której użyłem jest super twarda po wyschnięciu i bardzo trudna do szlifowania . Obecnie staram sie ukształtować pierwszą .
Model jest malowany farbą Humbrol Nr 1.
ObrazekObrazekObrazek

Zacząłem też trochę grzebać przy przedniej nadbudówce. Oto moje nienajlepsze efekty. Trochę kłopotów z wycinaniem kartonu ze względu na gorszą jakość kartonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
lehcyfer
Posty: 485
Rejestracja: pt lis 11 2005, 18:19
Lokalizacja: Poznań

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lehcyfer »

Cześć majkthorn

Pod zdjęciem na fotosiku po prawej stronie jest link zatytułowany "pobierz pozostałe kody". Kliknij na niego, a otworzy się okno z różnymi gotowymi do wklejenia kodami dającymi różne efekty. Jeżeli wkleisz kod z trzeciej pozycji "Miniaturka na forum (zdjęcie otworzy się w pełnym rozmiarze)" i wkleisz bezpośrednio do treści posta, w poście pojawi się miniaturka zdjęcia, po kliknięciu na którą pojawi się ono w pełnym rozmiarze.
Efekt występowania miniaturek obok siebie, nie jedna pod drugą uzyskasz oddzielając kody spacją bez naciskania klawisza enter.

Postaraj się też pisać jeden post zamiast czterech jeden po drugim.

I jedno pytanie - pokład przed malowaniem trasowałeś, nacinałeś czy pociąłeś na paski i przykleiłeś jeden obok drugiego?

Pozdrowienia
- Do not try to make a model. Instead only try to realize the truth.
- What truth?
- There is no model. Then you will see that it's not the model that you make, it is only yourself.
Awatar użytkownika
Wacław
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 15 2006, 18:18
Lokalizacja: Jordanowo>>>woj.lubuskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacław »

Będę obserował Twoje zmagania, bo mam ten model na składzie, ale nie wiem kiedy się za niego zabiorę. Życzę powodzenia, a SZYDERCAMI się nie przejmuj!:)...Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Konan Barbarzyńca
Posty: 618
Rejestracja: pn lut 28 2005, 12:53
Lokalizacja: Elbląg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Konan Barbarzyńca »

Wacław, Ty masz jakiś uraz z dzieciństwa? Wyśmiewali się z Ciebie w podstawówce czy co? A może masz podobnie jak Azja Tuchajbejowicz ryby siną farbą wykłute na piersi?
Jak do tej pory nikt jeszcze nie przypiął się do majkthorn'a choć były podstawy ku temu, bo relacja z okładki modelu zbytnio interesująca nie jest. A Ty tu chłopie jakieś żale z dzieciństwa wylewasz. Daj sobie na luz, łyknij aspirynę, szklankę melisy albo Prozac i od razu Świat stanie się piękniejszy, a Ty przestaniesz wszędzie widzieć złych ludzi.

majkthorn - procedurę wstawiania zdjęć objaśnił Ci lehcyfer, wiec teraz musisz tylko wybrać czy wolisz miniaturki, czy pełne zdjęcia.
ZŁO SQUAD
majkthorn
Posty: 9
Rejestracja: sob gru 30 2006, 19:34

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: majkthorn »

Dzięki bardzo za porady odnośnie umieszczania zdjęć , trochę błądzę w tym temacie jeszcze - przecież to pierwszy raz :lol:
Oczywiście deklaracja poprawy z mojej strony .
Odnośnie pokładu to trochę eksperymentowałem z naklejaniem pasków , ale przy tej wielkości modelu to niestety mi nie wyszło . Przyjąłem więc strategię trasowania kartonu nożyczkami . Całkiem , całkiem mi się to nawet podoba a po malowaniu wygląda nieźle .
Obrazek
ODPOWIEDZ