[KONKURS] "Wojna z terroryzmem" - Afganistan 2003

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Taki maly Off Topic
Yunior pisze:Tak na marginesie ti nigdy nie slyszelem aby w standardowe wyposazenie amerykanskiego zolnieza wchodzil szczeniak ;-)
Cytujac samego siebie z poczatku relacji znalazlem odpowiedz na pytanie

Obrazek
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Dobre, dobre. :lol: Toż ten piesek nawet wygląda podobnie do tego z zestawu.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Zaczalem dlubac, nareszcie hehe :) zdjecia za kilka godzinek i teraz mala prosba do glownie Tomka i do innych osob. Poszukuje zdjec wnetrza 1025 dokladnie foteli z naciskiem na przednie siedzenie. Niestety to z zestawu jest paskudne i trza poprawic
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

To tak na szybkiego masz to:
http://www.primeportal.net/hummers/szczygiel/m1025.htm
Poszukam jeszcze czy nie mam czegoś innego.
A tak w ogóle, to miałem Ci wysłać zdjęcia Hummerów, które mam i całkiem o tym zapomniałem. :oops:
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Te Tomku to mam, sciagnalem juz dawno, a na Twoje osobiste fotki czekam nadal
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Witamy ponownie, po dluzszej przerwie, ponownej ;-). Tworzenie tego modelu bardzo sie przesuwa, a to ze wzgledu na to ze stworzenie calej dioramy jest dla mnie bardzo ambitnym celem, bedzie to moja pierwsza makietka, a w modelu staram sie wykorzystac wszystkie cudownosci modelarskie, pozatym gdzies wyczytalem bardzo ciekawa sentencje, aby sie starac tworzyc tak jakby mial to byc nalepszy model, i tak zaczalem sie starac robic. Wiec moze za 2 lata skoncze :)

Dobra po przydlugim wstepie, na obecnym etapie mamy figurki zrobione w 99%, a raczej tak bylo do wczoraj gdyz juz spadlo do 70%. Nic zlego sie z nimi nie stalo, tylko non stop byly jakies takie nijakie. Pomoc niesie jednak Verlinden z zestawem konwersji w ktorym sa camelbacki, glowki, lapki z rekawiczkami, a wiec troche wojaki sie ozywia, i nie beda wygladaly tak sztampowo, dodatkowo dzieki temu zestawowi, za 50ka w Hummerze bedzie siedzieal strzelec, ale to dalsza przyszlosc, na razie na tapecie Hummer. Kolejna zmiana, jest wystylizowanie 1025 na 1043 ktorego uzywa USMC.
Co do modelu. Sklejone nadwozie, teraz robie wnetrze. Zakupilem w tym celu pierwszy zestaw blaszek. Jest ich dwie i poprawiaja takie elementy jak podstawy foteli i ich elementy, nowe radio i podstawa podnie, Podest strzelca, obrotnica. Dodaje takze elementy jak pasypodstawy dla wyposazenia w przedziale bagazowym, szczegoly tylniej klapy i kilka jeszcze wiekszych badz mniejszych elementow. Ogolnie podczes tworzenia hummera warto zestawik zakupic.
Dzis zaczalem robic fotele. podstawa pod kierowcy zrobiona, kombinuje z gasnica, na jutro zamiezam porobic reszte siedzen. Fotki po swietach, niestety problem z aparatem i musze sciagnac kolezanke coby fotki porobila.

P.S. Tomku plytka dotarla wielkie dzieki, jakos sie odwdziecze :)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Raport z pola bitwy :)

Plan na ten tydzien wykonany w 3/4.
Podwozie sklejone do kupy. teraz tylko pomalowac, ale o tej porze to mi sie juz niechce. Siedzenia oprocz siedzenia kierowcy sa do zrobienia od podstaw z wykorzystaniem elementow z pudelka. Przednie zrobione, za tylnie sie wezme jak znajde sposob na przeniesienie krztaltu plyty oparcia z blaszek eduarda na tworzywo. Dodatkowo wykonana jest czesc chwytow na wyposazenie. I to tyle. Jutro robie sobie wolne od modelu. Strzeba troche sie poruszac aby tylek nie urosl. A material fotograficzny zamieszcze poznym popoludniem/wiczorem o ile brat naladuje baterie :/

Tak aby nie mnozyc postow jedno pytanko

Obrazek

te 2 montaze z tego co sie dowiedzialem to jest od lewej do M2, a drugi do granatnika Mk14. Czy w momencie gdy montowany jest jeden, drugi jest przewozony, czy lezy w bazie (wtedy wydaje mi sie ze te raki sa niepotrzebne). Pytanie drugie to co to jest za montaz na samym przodzie zdjecia wzdluz szerokosci?
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Andrzej Kaczorowski
Posty: 134
Rejestracja: wt gru 05 2006, 8:57
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Kaczorowski »

Buu termin minął a zdjątek finalnych niet :(

Buu
Pozdrawiam wszystkich

Sklejacz :)
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Hmmm zdjec finalnych nie ma, ale sa obiecane zdjecia z procesu produkcyjnego. Opis w moim poprzednim poscie wiec nie bede sie powtarzal. Moze dodam jedynie kolorystyke wiec rama czarny matt, stalowy zmieszany z szarym to skrzynka biegow i reszta, bak bialy+zielonym, rura wydechowa to szary+stalowy+czarny pactry zmieszany z brazowym humbka *nie wymieszaly sie przez co wyszedl fajny efekt przezarcia przez rdze.
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No, wreszcie jakieś fotki. :D
Yunior pisze:te 2 montaze z tego co sie dowiedzialem to jest od lewej do M2, a drugi do granatnika Mk14. Czy w momencie gdy montowany jest jeden, drugi jest przewozony, czy lezy w bazie (wtedy wydaje mi sie ze te raki sa niepotrzebne).
Pod poniższym linkiem znajdziesz amerykańskie instrukcje obsługi od Hummerów.
http://tpub.com/content/hummer/index.htm

Zaobacz sobie tą kartkę i następne:
http://tpub.com/content/hummer/TM-9-232 ... 10_363.htm
Jest tam plan rozmieszczenia wyposażenia w pojazdach.

A Twój Humvee zaczyna się ładnie, więc czekam na dalsze postępy prac. :) Tylko, że ja jak już bym miał Hummera oblaszkowywać, to bym jednak się szarpnął na model z Tamiyi.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
ODPOWIEDZ