[KONKURS] "Wojna z terroryzmem" - Afganistan 2003

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Dziekuje ze sie podobuje. Tylko nie wiem czy na patrole jak maja zamontowana mk19 to M2 na pace? Pozatym Tomku wydaje mi sie ze Academy pomimo braku silnika nie rozni nie niczym wiecej chyba ze cena tylko. A tak wogule to i tak jest to ladny modelik. Tylko szkoda ze nie ma granatnika. czeka mnie robota od podstaw :/
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Z tych instrukcji, do których dałem linka, to według mnie wynika, że mogą występować 3 wersje wyposażenia. Z M2, z granatnikiem i z oboma naraz.
A coś się tak na ten granatnik uparł Yuniorze? Z MG na dachu przecież ładniej wygląda. :lol:
Silnika to i nawet Tamiya nie ma, ale dają parę rzeczy więcej niż Academy. Np. narzędzia saperskie czy aktualnie używane lusterka. No i ogólnie cały model jest lepsiejszy. Ma chociażby przetłoczenia po wewnętrznej stronie drzwi.
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Owszem Tomku ale to jest regulamin, a regulamin czesto mam malo z rzeczywistoscie na wojnie wspolnego, wiec tak sobie mysle ze nie laduja regulaminowo, tzn na goze M2 a na pace granatnik badz inne wymienione. Co do granatnika to z nim wydaje mi sie agresywniejszy (moje subiektywne odczucie). Co do dzwi, to pewnie i masz racje jednak zestaw Edka pozwala na uzyskanie imitacji. Przyokazji bedac przy dzwiczkach to czy wersja M1043 posiada owe wytloczenia, czy wystepuja tylko w lekko opancerzonych z rodziny 988?

Pozatym sadze ze i tak prawdopodobnie zainwestuje w Hummerka Tamiyowskiego ze wzgledu wlasnie na Mk19, oraz chec kiedys zrobienia wlasnie z M2 z pustynnej burzy.

A teraz maly opis postepow.
Podwozie prawie juz skonczone, po retuszowane, teraz bedzie ew doposazenie jak cos przyuwaze ze jest potrzebne a tego nie ma.zastanawiam sie nad wykonaniem stelaza z tylu na kilof, lopate, i takie tam, jednak musze zobaczyc czy cos takiego wystepowalo w a-stanie czy byl to temat olewany. Dodatkowo zostalo jeszcze pobrudzenie, ale sadze ze to wykonam w momencie jak bede laczyl podwozie z nadwoziem, wiec chwilowo temat podwozia schodzi na boczny tor.
Nadal wyposazam srodek. Pracuje teraz nad deska rozdzielcza, oraz elementem odpowiedzialnym za dostarczanie cieplego oraz zimnego powietrza. Niestety Academy te dwie czesci bardzo uproscil, a tak prawde mowiac to jest tylko deska rtozdzielcza a wspomnianego wczesniej nie ma, i chodz Edek przychodzi w tym momencie z pomoca to jednak nie uniknal bledu.

Chodzi dokladnie o to ze czesc za radiem powinnabyc na rowni z deska rozdzielcza. W modelu jest wysunieta o jakis milimetr do przodu, oraz jest w stosunko do oryginalu za dluga

Obrazek Obrazek
Dla porownania fotke tego jak to wyobrazili sobie panowie z Eduarda i jak to wyglada w oryginale. Czesc ta sklada sie z dwoch elementow "pudelka" oraz faktury. O ile z tym pierwszym nie bylo problemu aby skrocic, poprostu chamsko przcialem przykleilem a laczenie potraktowalem szpachla, do odpowiednio skorygowania podwozia Academy, to z drugim elementem juz mam wiekszy problem gdyz nie wiem jak go przeciac aby nie bylo tego widac, ew ograniczyc sklad do minimum.

Wow ale sie rozpisalem :cool: Material wizualny, jak juz bedzie cos wiecej do pokazania.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Mala prosba. Czy ktos moze okreslic model radiostacji ktora jest w blaszkach Eduarda. Niestety w monografiac ktorymi sie posilkuje nigdzie nie ma napisane tak aby bylo mozna rozczytac :evil:
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

Widzę Yuniorze, że do końca się nie rozumiemy, co do tego granatnika, więc spróbuję opisać to inaczej. Według mnie możliwe są następujące konfiguracje:
- z M2 na dachu
- z Mk 19 na dachu
- z M2 na dachu i Mk 19 na pace
- z Mk 19 na dachu i M 2 na pace.
Czyli, że możesz robić jak Ci się podoba. :D
Yunior pisze:Przyokazji bedac przy dzwiczkach to czy wersja M1043 posiada owe wytloczenia, czy wystepuja tylko w lekko opancerzonych z rodziny 988?
Bazując na fotkach M1046, można stwierdzić, że M1043 też powinien posiadać wytłoczenia.
Yunior pisze:chec kiedys zrobienia wlasnie z M2 z pustynnej burzy
Good, good. :D

A co do radia, to nie chciałbym Cię martwić, ale jeżeli wygląda ono tak jak na fotce, którą wcześniej wstawiłeś, to niestety, ale jest nieodpowiednie. Z tego, co czytałem, to już od dawna w amerykańskim wojsku w użyciu są zestawy SINCGARS. Robi je Pro-Art Models, ale nie wiem, czy u nas gdzieś to można kupić.
Obrazek
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Fakt Tomku nie zrozumialem do konca. W sprawe drzwi juz wkoncu doszedlem do takich samych wnioskow :) Co do radia zes mnie bardzo zasmucil, prawde mowiac zalamalem sie jak stary dach :(. Dobrze ze praktycznie w ostatnim momencie zes to napisal, ale jakos sobie poradze. najwyzej znowu zawiesze tworzenie do czasu kiedy takowego nie zdobede. Koniec gadania bierzem sie do roboty dalej.

[Edit]
Suszalem tych radiostaci i na stronie producenta natknalem sie na to:
http://www.proartmodels.be/gallery/gallery06.htm
Model swietny, szkoda tylko ze ze zlym helmem (musialem sie do czegos przyczepic :cool: )

Co do samego radia. Producentem jest belgijska firma wiec nie sadze aby duzym problemem bylo jak jestesmy w Unii aby zakupic.
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Aby nie bylo ze sie opierdzielam
Obrazek
tak wyglada tylnie siedzenie by Academy
Obrazek
A tak wykonane od podstaw z uzyciem blaszek Edzia
Obrazek Obrazek
Tak wyglada deska rozdzielcza z zestawu Edka, teraz bedzie tworzony klimatyzator oraz pierdolki.
Obrazek
Od gory. juz pobrudzone. Raki niestety musialem usunac gdyz jak sie okazalo sa do 50tki i skrzynia z amunicja do MK14 nie wejdzie. Tw bede musial robic je od nowa
Obrazek
a tutaj mamy dzwi zupgreadowane do wersji 1043
Obrazek
obrotnica oraz tylna klapa
Obrazek
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tomek_K
Posty: 520
Rejestracja: śr paź 27 2004, 15:09
Lokalizacja: Kłodzko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomek_K »

No, wreszcie jakieś lepsze tempo złapałeś Yuniorze. :spoko:
Jednak z blaszkami to zupełnie inaczej wygląda niż mój "goły" Hummer.

A tak wracając jeszcze do Pro-Art Models, to piękne opony robią. :D
http://www.proartmodels.be/mod_productgallery_019.htm
Skończony: Kurogane
W budowie: SAS
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Co fakt to fakt oblaszkowany wyglada o wiele lepiej. Jednak jak juz wspominalem Edzio sam nie uniknal wpadek. Po pierwsze wspominana wczesniej deska rozdzielcza (jej prawa czesc gdzie zbajduje sie klimatyzator), za dluga. porownaj sobie fotke ze strony Eduarda, fotke mojego modelu i oryginalu. Druga rzecz jaka wylapalem to tylnie siedzenia oprocz dzwiczek od skrzyni gdzie sie chowa rozne graty nic nie poprawiaja. Co fakt jest imitacja tylniej blachy ze zaglebieniami ale tylko polowa. wiec w praktyce cale tylnie siedzenie jest do zrobienia od podstaw, co uczynilem.
Co do czesci Promodelu to moze tak sie stac ze niestety ta firma przyczyni sie do zatrzymania prac nad Hummerem gdyz nie mam jak zakupic tego radia :(
Co do oponek to racja ladne ale one sa do M1114, pozatym z niemoznosci zakupu ich (i zadnego akcesoria tej firmy wrrrrrrr!) sadze zeposile sie oponami Mig Productions bodajze gdyz te zacademi jakos mi nie pasuja :P


P.S. czy ktos oprocz Tomka tu zaglada czy wszyscy juz zrezygnowali ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
ODPOWIEDZ