Logo a sprawa polska :-)

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej
Ostatnia propozycja Macintosha wydaje mi się najlepsza. Czytelna, bardzo dużo mówiąca o tematyce forum i zarazem bardzo prosta prosta. Piękności :spoko:
Może jakaś ankieta? Wiadomo, że każdy ma inne zapatrywania jak logo czy baner miałyby wyglądać. Niech zdecyduje większość.
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Tad jeśli chcemy mieć logo musimy zmienić baner bo troche ciężko jest je wymyślić do tego co widnieje obecnie na stronie głównej.

Baner Marcintosha spełnia te warunki - mamy zawarte logo, jest dopracowany kolorystycznie, wiele nam mówi o działalności forum i czym się tu zajmujemy (obecny banerek bardziej mi się kojaży ze sklepem zabawkowym niż forum modelarskim) i ma spore możliwości rozwoju (małe banerki w podpisach etc..)

Zresztą żadne logo nie staje się od tak sławne i rozpoznawalne - ludzie muszą się do niego przyzwyczaić.

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Sugerowałbym połączenie banera Marcintosha z logiem Marka P.
Tzn. wymienić kartonik na logo Marka. (to ostatnie).
Tylko zamiast papierowego samolociku wstawić stylizowane słowo "net"
Czy ktoś mógłby przerobić to wizualnie, bo ja po służbie padam na pysk i po prostu nie mam siły.
Zakładam, że pomysłodawcy nie będą mieli nic przeciwko takiemu mariażowi.
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Wstawilem slowo 'net' w logo ale przy tej wielkosci nie widac go prawie wcale. Nie jestem przekonany, co do niego. Zmienilem tez wymiar bannera na taki, jaki jest faktycznie na forum. Uporzadkowalem tez troche zdjecia modeli i wstawilem ich wiecej, zeby wypelnic te dodatkowa przestrzen..

Obrazek
Awatar użytkownika
Marek P.
Posty: 285
Rejestracja: ndz cze 01 2003, 11:59
Lokalizacja: Olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marek P. »

Nie chcę łączenia. Nie lubię baroku... okraszania zbyt wieloma elementami służącymi do tłumaczenia "z czym to się je". Konkurs zaczyna być nie poważny i zaczyna przypominać "disco-polo"... kto więcej "upstrzy" i umieści więcej elementów z opisem tego na tym jest ten lepszy... Czy mam się zastanawiać czy nie dodać ciupagi?
I jak to się ma do funkcjonalności logo? Jego rozpoznawalności, możliwości znakowania reklamowego, grawerowania, drukowania na koszulkach, pięczątek, znaczków?
Jeśli od razu chodziło o nowy baner - to trzeba było tak od razu.
Sorry, ale wycofuję się.
Obrazek
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Marcintosh - sądzę że szerokość banera musi być max. 800 pixelków... bo nie wszyscy jeszcze oglądają fora w rozdziałce 1024... Pierwsza wersja bardziej mi się podobała - ładna, zgrabna i przyjazna.
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

760 px :lol: Ja tez nie mam jeszcze 40-calowego monitora, wiec przyznaje racje,

lecz...

szerokosc ramki z menu jest wieksza i z dwojga zlego lepiej, zeby banner byl takiej samej szerokosci a nie mniejszy.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Marcin, a może jeszcze mała kosmetyczna zmiana ? skoro piszesz że słowo NET nie jest widoczne na samym logo to może napis KARTONWORK umieścić tylko pod okrągłymi symbolami, a samo logo dać większe na całą szerokość banera ? można nawet zrobić to ograniczając liczbę fotek modeli.
Awatar użytkownika
zxcvbnm1971
Posty: 413
Rejestracja: pn lut 13 2006, 23:31

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: zxcvbnm1971 »

Postanowiłem przerobić to, co wcześniej pokazywałem. To wersja podobna do poprzedniej, jednowierszowa:
Obrazek

To natomiast wariant dwuwierszowy:
Obrazek

I jeszcze wersja pionowa:
Obrazek

Jest to to samo logo występujące w kilku opcjach, które można stosować zamiennie w zależności od potrzeb. Dodatkowo każde z nich jest w wersji kolorowej i monochromatycznej. Można do niektórych celów przygotować wariant konturowy.

Tutaj pozwoliłem sobie wykorzystać fotografie Wujka, Tada, Routa i PiteraATS celem zmontowania tła pod baner:
Obrazek
Mam nadzieję, że się nie obrazicie. Jak by co to usunę.

A tak by wyglądała strona główna z takim banerem:
Obrazek

Wiem, że mój pomysł się nie podoba, nie mam "festyniarskiego" gustu, wiec nie udziwniałem, chciałem jedynie nakreślić schemat jak można zaprezentować taki projekt. Fajnie by było, gdyby wszyscy projektanci nowego "znaku firmowego" przedstawili projekty w kilku wariantach jeżeli chodzi o układ, do tego wykorzystanie go w banerze i można by było przeprowadzić ewentualne głosowanie.

O kurcze, prawie trzecia, jak ja do roboty rano wstanę :jezyk:
Obrazek
"Trochę więcej wiedzy oświeci naszą drogę" Yoda
Awatar użytkownika
MB
Posty: 67
Rejestracja: sob wrz 02 2006, 22:21

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MB »

Dla mnie bomba!

Może by tylko baner bardziej rozciągnąć, żeby wypełnił większą część białej plamy.
ODPOWIEDZ