*[Relacja/Samolot] Hawker Hurricane - AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

*[Relacja/Samolot] Hawker Hurricane - AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam na relacji z mojego 2-giego modelu. Po skończonym Karasiu z MM ( http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... c&start=60 ) wybów padł na ww. samolot. Nie będe się rozpisywał na jego temat, bo było juz kilka swietnych relacji z budowy tego wlasnie modelu.

Jak na razie jestem pod wrażeniem spasowania tego modelu (jak tak wyglądają wszystkie modele Halińskiego to przy tych już pozostane :D)

ZDJĘCIA

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam :papa:
Ostatnio zmieniony pn maja 21 2007, 16:51 przez Bartas, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

Re: [Relacja]Hawker Hurricane AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam

Prace nad Hurricanem idą dość intensywnie (FERIE :D). Z efektu jestem średnio zadowolony, bo świadomie używam minimalnie za grubej tektury, ale nie mam innej na warsztacie :D W modelu skończyłem kabinę i przednią część kadłuba. Wyszło jak wyszło. Jestem pod dużym wrażeniem spasowania tego modelu (to jednak nie były pogłoski :))
Pora na zdjęcia

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam :papa:
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

Re: [Relacja]Hawker Hurricane AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam

Skończyłem budować kadłub. Powiem szczerze, że po tym co z nim zrobiłem chciałem przerwać budowę tego samolotu. No ale po zakupie tego
Obrazek

kadłub został trochę odratowany i budowa idzie dalej :) Proszę się nie sugerować krzywym ustawieniem statecznika pionowego, ponieważ jest on tylko ustawiony na miejscu bez kleju :D wszystko będzie prościutko :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


pozdrawiam :papa:
Awatar użytkownika
hide
Posty: 256
Rejestracja: ndz lis 27 2005, 15:53
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hide »

no fajnie ale troche słabo widać bo fotki są ciemne. doświetlaj je bardziej, albo rozjaśniaj w programi graficznym. była niedawno dyskusja na temat rozjaśniania w photoshopie itp a w dziale "ty się nauczysz~" masz napisane jak poprawnie doświetlać :)

pozdrawiam
Mama Just killed the man...
put the gun against his head...
push the triggle....
now he's dead...
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

No, fajnie sklejony ten hurricane :D ja też sklejam teraz halińskiego( (mustang), i muszę powiedzieć że też jest świetnie spasowany. Ale to też minus- widać wszystkie błędy początkującego modelarza :twisted: A tym Pattexem to "wikolujesz szczeliny"?


Pozdrawiam :pice:
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

tak, Pattexem wypełniam szczeliny :D

Co do modelu jutro wstawie nowe zdjęcia: sklejony cały ogon, centropłat i szkielet prawego skrzydła :D


pozdrawiam
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

Re: [Relacja]Hawker Hurricane AH

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Witam, dzisiaj kolejna (przedostatnia porcja zdjęć). Przedostatnia, bo:
-primo: skopałem model na całej lini, wygląda BRZYDKO, ale że to mój drugi model - skończę go choćby nie wiem jak brzydko miał wyglądać. Jeśli na początku zabawy z modelarstwem będę sie poddawał później będzie już tylko gorzej. Teraz przynajmniej wiem jakie błędy popełniam.
-secundo: prawie nikt tu nie zagląda, więc po co mam prowadzić monolog - kolejna porcja fotek gdy już skończę model.

Fotki:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Borowski Rafał
Posty: 31
Rejestracja: ndz sty 01 2006, 15:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Borowski Rafał »

JAK NIKT NIE ZAGLADA
:razz: Fajnie ci idzie. to jest dopiero twój drugi model, także mogą być małe błędy. Modele od Hala są naprawdę fajnie zrobione, a z czasem będą ci coraz lepiej wychodzić. :lol: także ćwicz, a będzie dobrze! tu masz zdjęcia FW-190 z pod mojej ręki.
____________________________________________________________
Focke-Wulf 190 A-8
Phantom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

CZEŚĆ!

No, co Ty :shock: . Model nie jest skopany, jest dobrze klejony :spoko:
(modele od Hala są wymagające) A ja zaglądam na relacje regularnie.
Wszystko jest w porządeczku. Oby tak dalej :spoko: I małe pytanko: Czym retuszujesz? Widzę że poszycie ładnie leży.

pozdro :pice: I klej dalej bo fajnie Ci to wychodzi :food: Czekam na kolejne posty!!
Ostatnio zmieniony pn lut 19 2007, 21:24 przez Phantom, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
VIPER GTS-R
Posty: 109
Rejestracja: sob lut 04 2006, 12:46
Lokalizacja: Biała Podlaska<->Warszawa
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: VIPER GTS-R »

Witam!
prawie nikt tu nie zagląda, więc po co mam prowadzić monolog
Twoją relację odwiedziło prawie 900 osób-co mogą Ci napisać, jeśli to twój 2 model i uczysz kleić. Postaw jakieś pytanie, a na pewno ktoś Ci odpowie. Chyba, że chcesz kilkadziesiąt wpisów typu "zajmuję miejsce w pierwszym rzędzie" :haha: , ale chyba nie o to chodzi w relacji ;-) Powinieneś relację doprowadzić normalnie do końca-jesteś to winien tym 900 osobom, które tu zaglądają (i ja też jestem w tych 900 odwiedzinach ;-))!
Pozdrawiam!
ODPOWIEDZ