"Kartonowy Fan" - nowe czasopismo kartonowe

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3279
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

TAD pisze:każdy numer będzie podwójny,
Jeśli będzie wychodził co miesiąc to w grudniu wyjdzie numer 23-24? Dziwna numeracja ale przecież najważniejsze jest to, co jest w środku.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Nie będzie wychodził co miesiąc - ten numer powstał już dość dawno i tylko różne sprawy osobiste opóźniały jego wydanie - lutowy numer (albo początek marca) to faktycznie będzie ten "za dwa miesiące".
TAD
Awatar użytkownika
Marcin G.
Posty: 75
Rejestracja: pn sty 08 2007, 12:58
Lokalizacja: Gdynia

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcin G. »

Cieszę się, że KF się reaktywuje. Potrzebna jest na rynku porządna gazeta traktująca stricte o modelarstwie kartonowym. Z tego co się orientuję żaden szanujący się periodyk nie publikuje tekstów ani zdjęć, które wcześniej pokazane zostały w sieci...Chyba, że zaznacza iż nie jest pierwszy. Mam nadzieję, że w tym wypadku również tak będzie.
Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Życie projektanta byłoby piękniejsze, gdyby karton nie miał grubości..."
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Dzięki Marcin - od Ciebie podwójnie miło to słyszeć - a skoro już tak sobie gaworzymy, to mam zamiar uśmiechnąć się do Ciebie - z pożytkiem dla wszystkich.
Pozdrawiam,
TAD
Bartas
Posty: 103
Rejestracja: sob wrz 30 2006, 14:59
Lokalizacja: piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartas »

Tad, kiedy KF trafi do kiosków?? Pytam w Ruchu już od 3 dni i nikt nie ma :/
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć,
znowu się przesunęlo - Kartonowy Fan już jest odebrany przez dystrybutora - ma być w piatek, a w małych miastach w sobotę.
Pozdrawiam,
TAD
hakael11977

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hakael11977 »

Witam.
Zapowiada się fajne pisemko. Jak tylko pojawi się u mnie w mieście to "łykam" od razu :) . Jeżeli chodzi o modele to chętnie zobaczyłbym np. Avro 694, Macchi Mc.200 Saeta, TBM-3 Avenger... ale to tylko takie moje małe zachcianki :). Życzę powodzenia i oby pisemko ukazywało sie regularnie

Pozdrawiam
car
Posty: 57
Rejestracja: wt cze 01 2004, 0:35
Lokalizacja: kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: car »

jakoże stałem się posiadaczem w/w pisemka to i ja dorzuce swoje 3 grosze.

na pewno ci, którzy nie lubią Tada będą pismem zawiedzeni. nic nadzwyczajnego, normalna rekacja.

na pewno kredowy papier dodaje gazetce wdzięku. oczywiste przeciez jest iż zdjęcia lepiej wyglądają na nim niż na offsecie.

na pewno widać iż pismeko jest przemyslane. i calkowicie normalnym jest, że zachwala modele z Olkusza a nie ze Stegny czy Wrocławia. inne podejscie wydawcy byłoby trochę nieracjonalne.

na pewno cena nie jest ...wygórowana biorąc pod uwagę iż w śrdoku jest pełnowymiarowy 1/33 model P-26.

ogólnie świerszczyk sprawia b. miłe wrażenie. przezentowanych tam tekstów i zdjęc zasadniczo jakoś nei widziałem wcześniej w sieci ani innych miejscach, więc nie jest to też jakies odgrzewanie kotletów.

jedynie nad czym uboelwam, to że kalendarz nie jest z gołą babą.

oby tak dalej.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

Coraz bardziej dajecie mi do zrozumienia że dobrze zrobiłem że nawet nie szukałem waszego foldera reklamowego - za który trzeba zapłacić spore pieniądze.
Pisząc że pismo nie jest obiektywne - ja wyraziłem swój obiektywizm - nie kupując. Z tego co widzę dobrze zrobiłem.

ps. przypomnijcie sobie wiele przykładów z historii mówiących o tym jak się traktuje tych którzy mówią i piszą że "nasza prawda jest najlepsza i najprawdziwsza"...
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Dobrze będzie znów poczytać o modelarstwie kartonowym .

Sięgając pamięcią wstecz przypominam sobie swoją prenumeratę pierwszego w Polsce wydawnictwa o tematyce modelarsko-papierzanej jaką była GPM-owska "Kartonówka" . Wspominam jej wersję małoformatową i tą nieco większą . Niestety to już historia .

Spore nadzieje wiązałem z czasopismem "Kartonowy Fan" od momentu jego wyodrębnienia się z "Model Fan". Również zbierałem kolejne jego egzemplarze . To już też historia .

Jest okazja na reaktywację pisma o ogólnej tematyce kartonowej ? Jest . Cieszę się że modelarze kartonowi będą mieli swoje czasopismo przypominające o istnieniu modelarstwa kartonowego .
Myślę że dzięki niemu będzie znów można zapoznawać się z modelarskim dorobkiem osób które nie są związane z "modelarstwem internetowym" i z różnych powodów ... być nie chcą . Chciałbym ponownie móc znaleźć się wśród modeli i modelarzy , tych znanych mi i tych nieznanych , bez konieczności przemiany w Jasia Wędrowniczka i podróży po wystawach lub konkursach .

Osoby związane z wydawnictwem a także osoba redaktora naczelnego zupełnie mnie personalnie nie interesują . Będzie mnie interesowała przede wszystkim zawartość czyli modele i nazwiska . Od tego postaram się uzależniać swoją ocenę tej pozycji wydawniczej . Chociaż ... od zdolności przyciągania do czasopisma interesujących i zdolnych ludzi też .
Ocena ? Nastąpi po zapoznaniu się z kilkoma kolejnymi numerami .

Wujek znów planujący prenumeratę ... :papa:
ODPOWIEDZ