Nowy Rok - Nowe Wydawnictwo - Nowy tytuł

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

merlin
Posty: 4
Rejestracja: czw lip 24 2003, 10:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: merlin »

Witam

Po długiej przerwie wróciłem na forum i do modelarstwa , ale po tym co czytam to mam odczucie , że forum ( a przynajmniej niektóre jego działy ) stały się działem nie dla modelarzy , ale dla ludzi żyjących z modelarstwa , które znalazły sobie miejsce na darmową reklamę ( lub może precyzyjniej na uprawianie reklamy negatywnej w stosunku do pozostałych osób.

Drodzy modelarze. W całosci zgadzam się z tym co napisał Wujek, ale dodam cos jeszcze od siebie mam odczucie , ze pewna grupa ludzi żyjących z modelarstwa dla których bedziecie wazni dopóty będą na was zarabiać robią robi wam na forach wodę z mózgów. AMEN

Please rozdzielcie modelarstwo od życia z modelarstwa i bedzie wtedy OK
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Merlinie ! Hm.... Dziwne , nie widzę , by autor tego wątku zrobił komukolwiek wodę z mózgu .... Nie mniej jednak zgodzę się z Toba , to taka nasza narodowa mentalność , jak tylko widzę ze ktoś może zarobić parę groszy, odczuwam taki lekki niesmak i ukłucie . Wszystko jest w normie dopóki owy zarabiający nie zarobi więcej ode mnie !Wtedy to należy użyć wszelakich dostępnych sposobów , by zaszkodzic takiemu ! Szkalować , kloaczyć , taplac go w fekaliach i podkładać jak najwięcej świń ile się tylko da , włącznie z donoszeniem! Strasznie to bolesne jest i nie do przyjęcia !

Myslę Merlinie powracający po latach do modelarstwa pełną gębą , że skoro szef i kierownicy tego forum mają taki dział , aby każdy mógł zapoznać się z tym co wchodzi na rynek tzn że jest potrzebny . Niepotrzebne są tylko dalsze dyskusje dotyczące tego kto kupi , a kto nie kupi , a że 30 pln to dużo , a ze 25 pln to mało i tym podobne kocopoły . Załóż swoje forum i tam wprowadź zakaz prezentowania modeli . Wprowadź tez zakaz wpisywania w tytułach relacji nazwy wydawnictwa , gdyż nie daj Boże ktoś zbuduje ładny model i zaś zrobi darmową reklamę owemu wydawnictwu .

Wydawców modeli uprasza się o prezentowanie swoich wycinanek na forach muzycznych , krasomówczych , posiadaczy fiatów sejczento ,użytkowników odkurzaczy elektrolux i każdym innym , byle nie modelarskich.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wprost z ust mnie to wyjąłeś Grzegorzu Siedemdziesiąty i Piąty !

Napiszę jako :

- człek nie mający nigdy przyjemności powrotu do modelarstwa ,
- osobnik niezwiązany z jakimkolwiek czasopismem modelarskim ,
- który nie czerpał , nie czerpie i nie będzie czerpał , profitów finansowych z promowania wydawnictw kartonowych ,
- nie dający sobie robić wody z mózgu ,
- wreszcie jako facet który zwykł do modelarstwa kartonowego zachęcać .

Model jest wart polecenia zwłaszcza ze względu na tematykę tj. japońską broń pancerną . Dotychczas zostało wydane jedynie parę pozycji jej tyczących . Będę bronił wydawnictwa które w swoim debiucie stara się powstałą potężną dziurę zacząć łatać .
Nie wszystkie firmy starają się pokazywać sklejone "surówki" a tu taką widzimy . I to jest najistotniejsze .

Cały czas a ( sporo już tego czasu upłynęło ) , spodziewam się w tego typu wątkach prezentacyjnych " objawienia się " modelarzy zainteresowanych tematyką lub wprost w tej tematyce modelujących . Czyż nie jest to doskonała okazja do rozmów ? O tym na przykład dlaczego warto skleić ten właśnie model albo zainteresować się jakie ciekawe rozwiązania zostały w nim zastosowane ? Jak ciekawym okazałby się wtedy ten wątek ?

Przykład ? Proszę bardzo :
Znaczna część układu amortyzacyjnego zawieszenia tytułowego czołgu została przeniesiona z innej konstrukcji a mianowicie z Type 95 HaGo .
Ile sprytu trzeba i odmiennego podejścia do sprawy aby wymyślić amortyzację kompletu ośmiu podwójnych zestawów kół nośnych przy pomocy dwu zestawów sprężyn ??

Niestety wcześniej przeniosę się do Domu Starców niźli doczekam w podobnych tematach ciekawostek lub choćby zwykłych , najzwyklejszych , życzliwych , fachowych podpowiedzi.

Tu są ciekawostki tyczące konstrukcji japońskich :
http://mailer.fsu.edu/~akirk/tanks/japa ... -tank.html

Obserwując ten prezentacyjny temat i czytając kolejne wpisy , dochodzę do następującego wniosku :

Patrzycie panowie na te same zabawki co ja , lecz to wy nie umiecie się nimi bawić ...

Wujek .
Awatar użytkownika
Pulemiot
Posty: 55
Rejestracja: pt sie 19 2005, 13:11
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pulemiot »

Można zaobserwować (nie tylko w modelarstwie) dwa podejścia do osiągnięcia statusu autorytetu:
Pierwsze polega na podejmowaniu wyzwań w jakiejś dziedzinie i poddawaniu efektów swojej pracy publicznej ocenie - droga trudna i wielce niepopularna.

Drugie to ocenianie osiągnięć innych (te wszystkie miażdżące krytyki ale i "ochy i achy") tu można szybko i łatwo zostać ekspertem. Niczym jury w idolu.

Pozdrawiam tych, którzy tworzą coś oprócz wpisów na forum.

P.
powrót do źródeł
Awatar użytkownika
scros
Posty: 57
Rejestracja: sob paź 08 2005, 23:24

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: scros »

Niestety " W. A " nie bedziesz miał sposobności do rozmów na wyżej wymienione tematy ponieważ nie bedziesz miał z kim rozmawiać !! , a nawet jeśli ktoś juz podejmie polemikę to będzie to najszybciej "zbieracz - TEORETYK - czytaj - 100 modeli w szafie - 1 model zbudowany przez 10 lat i to taki który boi sie pokazac na forum ". Dlatego żyjemy w otoczeniu kilku milionów super specjalistów - mechaników, trenerów,lekarzy a ostatnio speców od F1 tez juz nie brakuje :) he he i jak widać - na nasz grunt to sie przenosi :)
Nikt modelu w reku nie miał - ale wiedzą, że bedzie taki a siaki, bo przecież są zalogowani na forum (generalnie prosta czynność) i piszą żarliwie posty (tu jest wymagana wytrwałość i pewność siebie - to ten jeden sklejony model :) poprzez długi okres zbierania co czyni cię modelarzem, bo masz ich 100 w szafie i kiedys zbudujesz) . Będąc już specjalistami z branży - wiedzą ile kosztuje druk , opracowanie modelu, no i rzecz najważniejsza - stracili zęby na ich budowaniu.
Podsumowując powinni się coniektórzy zalogowac na jakies forum samochodów i ponarzekać ze czerwony kolor to zły dla sportowych wozów, i że skrzynia maualna też jest chybionym pomysłem no i w końcu - dlaczego te COUPE są takie drogie skoro to zwykłe wersje samochodów tyle że z 2 drzwiami , - może to da trochę wytchnienia ludzią, którzy zaglądają tutaj chcą poczytać o MODELACH a nie przemyśleniach, i pobąkiwaniach jakichś sfrustrowanych super specjalistów.
caped
Posty: 6
Rejestracja: sob paź 28 2006, 10:23

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: caped »

Witam,
A ja model kupie bardzo chętnie. Jestem samolociarzem ale czasami lubie skleić coś innego. Od pewnego czasu chodzi za mną jakiś pojazd, tylko nie jakiś teciak czy panzer ale właśnie coś mniej znanego, I proszę, model jak znalazł. Niby nie za trudny dla nie wtajemniczonego w pancerne techniki ale bardzo efektowny. Dla mnie taki model na początek działalności wydawnictwa to strzał w dziesiątke! Gratuluje wydawnictwu i życzę więcej takich ciekawych modeli!
pozdrawiam!
Awatar użytkownika
gutes
Posty: 11
Rejestracja: śr lip 02 2003, 0:09
Lokalizacja: Szczecin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gutes »

Dla mnie to mało istotne, ale nowe wydawnictwo raczej nie powinno wystawiać na Allegro nowego modelu i popełniać błąd w tytule aukcji. W pewnym względzie działa przeciwko sobie bo utrudnia wyszukiwanie. Inne względy pominę. Przepraszam za tą uwagę, ale powinniśmy sobie pomagać.
http://www.allegro.pl/item168786135_mh_ ... _1_25.html
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Wujek Andrzej pisze:[...]Znaczna część układu amortyzacyjnego zawieszenia tytułowego czołgu została przeniesiona z innej konstrukcji a mianowicie z Type 95 HaGo .
Ile sprytu trzeba i odmiennego podejścia do sprawy aby wymyślić amortyzację kompletu ośmiu podwójnych zestawów kół nośnych przy pomocy dwu zestawów sprężyn ??[...]
Tak mnie Wujku zaintrygowałeś tymi hipotetycznym tematem dyskusji, że aż poszukałem w sieci i oto co znalazłem.

Obrazek
Obrazek

Jak widać sprężyn było jednak cztery na stronę, z tym ze widoczne są tylko te od przedniej i tylnej pary kół. Sprężyny wózków są zaś osłonięte osłoną. Nie zmienia to sprawy ze temat ciekawy i na pewno bardziej wartościowy do dyskusji niż te siłowe przepychanki.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
-MODEL-HOBBY-
Posty: 50
Rejestracja: czw lis 30 2006, 17:49
Lokalizacja: SZCZECIN

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -MODEL-HOBBY- »

Z przyjemnością pragniemy poinformować że nasza firma wychodząc na przeciw oczekiwaniom modelarzy i na prośbę naszych klientów wprowadziła do swojej oferty dwa zestawy części wycinanych laserem do modelu czołgu Shinhoto Chi-Ha. Zestawy można już nabyć w naszym sklepie internetowym.

Pierwszym jest szkielet zawierający dodatkowo elementy układu jezdnego i komplet 300 nakrętek. Cena tego zestawu to 12,50 PLN

Drugim jest komplet wycinanych laserowo i grawerowanych gąsienic.
Komplet zawiera 210 ogniw. Cena tego zestawu to 55 PLN
MODEL HOBBY - RAJ MODELARZA
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:usmiech:

-MODEL-HOBBY- :

Czy można by zobaczyć jakieś przykładowe zdjęcie wspomnianych wycinanych i grawerowanych gąsienic . Taki rzut oka byłby przydatny również ewentualnym nabywcom Chi-He z Małego Modelarza .

Piterski :

Wspomniałem o znacznej części zawieszenia . Sprężynowe rozwiązanie skrajnych kół nośnych nie jest tak interesujące jak kompletów środkowych . Tu można , przez przerdzewiałe osłony , zobaczyć również sprężyny ... i co właściwie zostało przeniesione z "95" do "Chi-Ha" . Link : http://www.toadmanstankpictures.com/type95.htm

Skośnooki Wujek pozdrawia :arrow: :spoko:
ODPOWIEDZ