*[Relacja/Samolot] Mustang III (KA 3/2006)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Phantom

Pactra

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Phantom »

Suuuper mustang :shock: !!! Są jakieś problemy z kupnem tych farbek "pactra".? Wydaje mi się że wystarczyłyby podstawowe kolory do mieszania.

Przepraszam że zasypuje takimi pytaniami :oops:

Pozdrawiam!! :cool:
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Problemy są, jesli jesteś z mniejszego miasta w którym nie ma sklepu modelarskiego. Wtedy zostaje Ci internet.

Mam już prawie gotową część przednią kadłuba. Problemy były bo to to nie pasowało, to tamto, ale to z mojej winy bo czasem obciąłem wręge 0,1 mm za dużo, czasem 0,1 mm za mało, czasem 0,1 mm za dużo spiłowałem...ale jakoś to poskładałem do kupy.

Obrazek

Obrazek

Długo nie pisałem, bo kłopociki się pojawiły w sekcji ogonowej :-? używam tektury 0,8 mm, i tak sie to skumulowało że na końcu było za wąsko na niektóre elementy. Potem jeszcze zawaliłem z jedną częścią...i jestem 25 zł w plecy. Dobrze, że Duduś w pobliżu :)

Tyle zostało z ogona, a miałem już komplet stateczników:
Obrazek
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Oj tam - jak mechanik dobry to nie widać, że bryka powypadkowa :D a dziób wyszedł świetnie :spoko:
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Oooops :glaszcze: Powiedzmy, że to przeważające siły wrogiego lotnictwa "zaopiekowały się" ogonem. Tak to bywa, jak widać warto stosować zalecaną grubość tekturki. Czekam na kolejne zdjęcia z budowy :spoko:
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

I jak tam ratowanie ogona ?
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

nie wyszło, jestem w plecy jeden egzemplarz :-? narazie robie to co mi zostało czyli dziób, stery i lotki...a i lakierem go jeszcze upackałem całego :)
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

Grabciu nie zostają CI smugi po wikolowaniu?? Ja próbowałem to na Z5 i pod światło widać smugi:/
a po polakierowaniu jest jeszcze gorzej:/
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Zależy jaki wikol, mi też zostają ale nie wielkie. Najlepszy sposób na to jest taki, że trzeba to robić dokłądnie i nie przesadzać z ilością nakładaną. Choć wiadomo czasem sie smuga zrobi, ja w takim wypadku biore drut zgięty pod kątem 90% i ostrożnie przejeżdżam kilkakrotnie po smudze żeby zlikwidować ten mat. Spróbuj, może sie uda :)
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Grabciu pisze:... drut zgięty pod kątem 90% ...
:shock: :lol: - dobre :spoko:
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Witam po dłuższej przerwie. Mysleliście już pewnie że poległem ? :D Prawie. Kadłub który widzicie na ostatnich fotach polakierowałem, no i sie jakoś tak pozapadał...w ogóle wyszły smugi i był fee. Patrząc na niego wiedziałem że stać mnie na więcej więc poleciał do kosza. :mrgreen:

Zabrałem sie za budowe od nowa i mam już tyle co widać na fotach niżej. Przełożyłem tylko klamerki od pasów i kilka gadżetów w kabinie pilota.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

p.s. tak wyglądał dziś mój foto warsztat :

Obrazek

p.s.2: już niebawem zrobie duużą galerię z jagą:

Obrazek

A dziś dobra pogoda do klejenia bo leje od rana to może jakieś stery zrobie...
Ostatnio zmieniony sob kwie 28 2007, 20:47 przez Grabciu, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ