[Relacja]An-124 "Rusłan" -Revell 1:144

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Pewnie ,że słuszny bardzo dobrze się nim klei.W czasie kiedy skrzydła itp sie sklejają do jutra około 12(wtedy zdejmę taśmę)wypróbowałem farbę Humbrola nr 27002 taki srebrny bardzo ładny kolorek rozmieszałem to tak:
-1 ml do jakiegoś naczynia czy czegoś tam
-2 ml rozpuszczalnika wymieszałem wszystko po dodaniu rozpuszczalnika jak i przed otwarciem farby aby była jednolitej konsystencji.Pomalowałem i myślę ,że ta farba jest bardzo dobra lecz tylko do aerografu.Ja niestety próbowałem pędzelkiem i nie za pięknie to wychodziło no ,ale to było na innym modelu w miejscu niewidocznym czyli treningowym.Oczywiście efekt był ładny odbijała się ta farba bardzo ładnie tylko smugi psuły ogólne wrażenie.Niestety nie mam aerografu lecz planuję kupić jakiś.
Teraz prace pewnie się troche zwolnią ponieważ zaczynam robić makiete w poniedziałek nie sam oczywiście bo jeszcze nie umiem(to będzie moja 1) i jeszcze nie posiadam odpowiednich farb do pomalowania elementów i dalszego budowania.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

:( ... co wy z tymi zdjęciami kombinujecie ?

To proste . Po umieszczeniu zdjęcia na Fotosiku się go ( to zdjęcie ) otwiera . Po otwarciu masz pod nim " jak wół " - POKAŻ WSZYSTKIE KODY .
Kopiujesz Serwer kody zaznaczone na zrzucie czerwonymi kropkami , miniaturkę lub cały obrazek - do wyboru . A nie jakieś tam img przed i po . Kopiujesz , wklejasz w posta ... i już .

Obrazek

Idż sobie Serwer do działu testów , sprawdź i popróbuj ... :czytaj:

Wujek . Burak komputerowy .
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam
Dzisiaj byłem w centrum naszego pięknego Turku :razz: i kupiłem sobie 2 modele nowe na pózniej jak nie bedzie co sklejać i kupiłem:
-Mercedesa Benza L 3000 (1:35 Italeri) cena 43 złotych
-Sd.Kfz. 173 Jagdpanther (1:35 Italeri) cena 55 złotych
Może zrobię IN-BOXA tych modeli ,ale z takimi zdjęciami to troche chyba będzie mało widać.Powiem tylko ,że z Jagdpanthera jestem bardzo zadowolony ,plastik średniej jakości ,ślady po wypychaczach są lecz tam gdzie ich nie będzie widać.Zaskoczyłem się gąsiennicami bardzo ładne z elastycznego plastiku do wygięcia są oczywiście w paskach nie z pojedyńczyuch ogniwek.Są nawet ślady spawania na tym całym pancerzu.
Mercedes też dosyć ładny ,ale nie będę się rozpisywał.
Co do "Rusłana" to będą pózniej zdjęcia skrzydeł z odklejoną już taśmą.
Dzięki Wujku za wytłumaczenie teraz będę wstawiał zdjęcia w pełnym rozmiarze.
Pozdrawiam
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

Witam wszystkich ponownie
Planuję skończyć wreszcie ten model więc relacja odżyje. Pomalowane zostały luki podwoziowe, oraz całe wnętrze towarowe. Oto foty, tyle, że komórką robione i przy sztucznym świetle :/

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To na razie wszystko. Z góry przepraszam z słabą jakość zdjęć, ale proszę o komentowanie.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Serwer pisze: proszę o komentowanie.
Serwerku kochany! Już na poprzedniej stronie kilku kolegów produkowało sie na temat zdjęć. Niestety brak poprawy! Niektóre wołają o pomstę do nieba. I nie chodzi tu o aparat. Zdjęciom brakuje dwóch rzeczy: światła (śWIATłA !) i tematu. Relacja powinna pokazać nam rzeczy ciekawe, przynoszące coś nowego. Wyjąłeś części z pudełka i pomalowałeś. Gdzie tu modelarstwo?
A jest sporo zainteresowanych - jeżeli część z nich ma np. neostradę na godziny - to uszami wyobraźni słyszę ich komentarze. Musisz się bardziej postarać. Pamiętaj: światło.
A fotki można też poprawiać w darmowym programie, który polecam:

http://dobreprogramy.com/index.php?dz=2&t=72&id=873
Serwer
Posty: 255
Rejestracja: ndz sty 15 2006, 13:04
Lokalizacja: Turek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Serwer »

1. Brak poprawy bo nie mam czym robić tych zdjęć. Według mnie jeśli ktoś się stara i nie może lepszych zdjęć robić to powinno się te starania docenić. Już sam nie wiem w jaki sposób mam robić te zdjęcia.

2. Światło jest sztuczne, napisałem o tym. Poza tym było jakiś metr od miejsca robienia zdjęć. Co do tematu to się zgodzę, nie były najlepsze, jednak nie miałem czasu :/ Na zdjęcia miałem około 10 min więc nie zbyt to wyszło.

Program ściągnąłem właśnie :) Dzięki.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ