Powitanie i może 1 relacja kartonowy Sd.Kfz.250/3 skala 1/48

technika, historia, dokumentacja, linki itp

Moderatorzy: kartonwork, kierownik

ODPOWIEDZ
jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

Powitanie i może 1 relacja kartonowy Sd.Kfz.250/3 skala 1/48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Na wstępie chciałbym sie przywitać i pokazać co robie jest to pierwsza moja relacja z budowy modelu wiec proszę o wyrozumiałość i konstruktywne uwagi.
Model który mam teraz na warsztacie to znany z forum Sd.kfz250/3 wydawnictwa GPM. Nie jest na pewno na takim poziomie co model kolegi z tej relacji http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... hlight=250
Model zeskanowalem i pomieszyłem do skali 1/48 w Corelu.
Jest moje pierwsze podejść do takiego modelu wiec na pewno nie będzie to wykonanie super ale mam nadzieje ze przy cennych uwagach bardziej doświadczonych modelarzy
fotki jakie wrzuciłem są marnej jakość ale postaram sie z tym cos zrobić może jutro mi sie uda lepsze
Ostatnio zmieniony śr kwie 11 2007, 21:01 przez jarek67, łącznie zmieniany 1 raz.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Powitanie i może 1 relacja kartonowy Sd.Kfz.250/3 skala

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

jarek67 pisze:Model który mam teras na warsztacie to znana z forum maszyna. Oryginał zeskanowałem i zmniejszyłem do48 drukując na zwykłym papieże do drukarek po wydrukowaniu nie impregnowałem go niczym klejąc ,,Hermoloem,, raczej nie musze
Super Jarek!
Wprawdzie model to nie maszyna tylko model, oraz nie wiem, czy na zapodanym papieŻe to Ci dobrze wyjdzie, ale ja też uważam, że nic nie musisz. Nie musisz ani impregnować (cokolwiek to znaczy według Ciebie), ani się starać o dobry aparat, ani robić relacji z fotkami. Nie musisz nawet zapełniać swojej prywatnej galerii - wstawisz tam 12 takich samych nieostrych obrazków i sama się zapełni. Nie musisz też pisać poprawnie i sensownie. Ale musisz się liczyć z tym, że nikt tego nie zrozumie.
TAD
Awatar użytkownika
Mariusz Kita
Posty: 194
Rejestracja: pt sty 06 2006, 15:13
Lokalizacja: czestochowskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mariusz Kita »

A ja jestem ciekawy dlaczego wybrałeś taką skalę modelu.Zmniejszenie prawie o połowe powoduje,że model buduje się dużo trudniej.
Pozdrawiam i chciałbym obejrzeć jakieś zdjęcia
Obrazek
jarek67
Posty: 17
Rejestracja: wt gru 06 2005, 13:19
Lokalizacja: LEGNICA

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jarek67 »

Praca posuwa się do przodu, a zdjęcia będą, jak będzie co pokazać. Dlaczego taka skala? Odpowieć jest i prosta, i skomplikowana. Mam małe mieszkanie, a po drugie często robie w pracy i przewożę modele . I kwestia pozostałych modeli wszystkie są w 1:48

Obrazek


Klej w wielkości oryginalnej :D

Wiem że zdjęcie jest małe, ale tylko tak mogłem je zrobić, by było wyraźne. Proszę o opinie :)
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

ale tu nic nie widać, poproś kogoś kto ma aparat aby zrobił kilka zdjęć lub go pożycz i sam cyknij przyzwoite foty :)
Awatar użytkownika
redangel
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 22 2007, 13:56
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: redangel »

Witam jestem tu nowy forum jest fajne mam nadzieje że mnie zaakceptujecie :)
Obrazek
Obrazek
www.dioramy.fora.pl :)

Pozdro redangel ;-)
ODPOWIEDZ