Pantera 1/35 - relacja z budowy

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Witam,
A słowo ciałem się stało....
Uff...wreszcie koniec!
Zmordowałem się tą dioramą niemiłosiernie i Was też pewnie nieźle zmęczyłem :lol:
Nowy aparat działa bez zarzutu ale jest trochę za dobry jak na moje umiejętności. Nie rozgryzłem go jeszcze. Dlatego dziś kilka wstępnych zdjęć a za jakiś czas jak się trochę podszkolę dorzucę jeszcze parę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
Awatar użytkownika
Yunior
Posty: 570
Rejestracja: śr paź 20 2004, 23:16
Lokalizacja: warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Yunior »

Ladnie ladnie tylko mam pytanie czy ten rusek pod willisem zostal zaskoczony przez szkopkow gdy czegos tam szukal? Pytam sie gdyz z tego co pamietam to mialbyc trupek, a wiec nozki tez powinny byc obsypane sniegiem, ba zmarzniete, a nie jak by dopiero co wszedl ;-)
Obrazek
USMC 3rd Force Recon Company Reenactor
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Wyglada fajnie tylko czy ten samochodzik spadł z tego mostu ? Jeśli tak to chyba nie powinien leżeć częściowo schowany pod nim i złamana barierka powinna raczej zwisać na zewnątrz.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Robert Karwan
Posty: 283
Rejestracja: pn mar 01 2004, 17:26
Lokalizacja: Pruszków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robert Karwan »

Fajowo....... :) To co jest teraz w kolejce do sklejenia.


Tylko nie pisz, że nic nie ma.........


Pozdrawiam. ;-)
Piotr Czyżewski
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 15 2004, 12:54
Lokalizacja: kiedyś Warszawa teraz Dublin- Ireland

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Czyżewski »

Robert,
Dzięki za ludzkie słowo.
Co do planów- zacząłem Saharianę Italieri- za klika dni rozpocznę wątek na forum.

Yunior,
Tak właśnie wykombinowałem że ten głupi rusek schował się ale nogi mu wystają. Trupkiem będzie za chwilę. Miał być rzeczywiście trupek ale coś mi te nogi za bardzo na "trupa" nie wyszły. Pozostaje więc wersja j.w.
Tempest,
Z tymi belkami to też dyskusyjna sprawa. Może by zwisały a może nie. Był taki program na Dicovery- " Pogromcy mitów" i tam się kolesie zajmowali podobnymi zagadnieniami.
Willys leży rzeczywiście trochę pod mostkiem ale to z powodu rozmiarów dioramy. Niestety jest trochę naćkane ale za to wygląda to ciekawie. Żeby tą scenkę przedstawić bardziej naturalnie diorama powinna być dwa razy większa. Ale zawsze rodzi się pytanie: gdzie to trzymać?
Za spostrzegawczość chłopaki 5+. Dla podpowiedzi dodam że jest jeszcze kilka błędów. Jeśli nikt ich nie znajdzie - sam się przyznam.
Dodam dla informacji że celem moim było zrobienie ciekawej wizualnie dioramy. I na tym sie koncetrowałem. Drobne błędy logiczne traktuję z przymrużeniem oka i nie są one dla mnie tak bardzo istotne.

Pozostałych oglądających również zachęcam do wyrażenia swoich uwag, skarg, zażaleń i pochwał. Za każdy wpis będę wdzięczny.
Będziemy atakować małymi grupami- tak po 12, 13 milionów- powiedział chiński generał.
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Fajna :) - ale mimo wszystko buty (zresztą u Niemca też) powinny być troche "uwalone" - tak jak i bandaże kół. Są zbyt czarne. A wew części gąsek powinny mieć bardziej metaliczny (i brudny) kolor.
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Ale Łosiu.....To zima....ziemia zamarzła, dlatego nie brudzi:), no ale jednak trochę za czyste te gąsienice od wewnątrz.
Pozdrawiam
spros
Posty: 10
Rejestracja: pt mar 30 2007, 8:14

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: spros »

mostek by nie wytrzymal. albo by sie zlamal albo obsunela ziemia na podporach. chyba ze to granit. ale jak w takim razie wstawic tam pionowe slupki?
Awatar użytkownika
Merkava
Posty: 186
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:44
Lokalizacja: Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Merkava »

Ale Łosiu.....To zima....ziemia zamarzła, dlatego nie brudzi:), no ale jednak trochę za czyste te gąsienice od wewnątrz.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Łosiu
Posty: 572
Rejestracja: ndz lut 15 2004, 16:11
Lokalizacja: Strzebielino

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łosiu »

Guma nigdy nie jest tak mocno czarna. poza tym nie sądze żeby przed zimą był ostro myty.
ODPOWIEDZ