*[Relacja/Artyleria] Oerlikon 3x1:10

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

W tefałce właśnie pokazują, czy będziemy urządzać mistrzostwa w kopanej, a ja mam zamiar pokazać co ostatnio mi się wykonało temacie działek. Była zajawka telewizorka, teraz co z tego wyszło:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tym razem fotki za dnia wykonane :D Do telewizorka potrzebny jest blok zasilający, zawierający pompę powietrza i silnik , wyszło to tak:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Teraz czas już chyba na tę zapomnianą kołyskę... ale w sumie to w tej chwili idę popatrzeć na p. Szpakowskiego :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Powolutku prawie wszystko potrzebne do skończenia prac jakby już było. Oto trzecia kołyska, inna niż poprzednie, na ostatnich zdjęciach położyłem na wysięgniku telewizorek (jest to także trochę podobne do kasy fiskalnej...). żeby dać pojęcie o wyobrażeniu :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie wiem, czy skończę w tym miesiącu, ale na pewno do euro2012 zdążę :jupi:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Takiego zwykłego klejenia czy wycinania to przez ostatnie dni było raczej mało. Za to sporo kombinowania. Oto co udało się wykminić:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Tak wyglądała podstawa Mk 10 z zamontowaną kołyską. Później próba z działkiem. I pojawił się problem...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Spust okazał się być zbyt blisko podstawy celownika (jak na złość to zdjęcie całkiem nie wyszło i nie pokazałem tego...). Oprócz problemu zagwozdka: teraz dopiero pomyślałem, że w tym akurat zestawie działko będzie musiało być zamocowane na stałe. Bo nie przecisnę przez tę podstawę celownika działka z magazynkiem. No, chyba żeby zrobić wyczepiany magazynek...
Potem kolejne zagwozdki. Już po zamocowaniu bloku zasilającego i telewizorka okazało się...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
że kołyska musi być unieruchomiona. Nie może się kołysać :cry: Bo przewody od pneumatyki i elektryczny będą powodowały, że mi to może się gibać w sposób niekontrolowany. Na dodatek do tyłu bardzo przeciążała kasa fiskalna
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No to super klej załatwił sprawę. Jakby ktoś chciał wiedzieć, to pierwsze dwa przewody są od powietrza (wlot do i wylot z celownika), ten ostatni to zasilanie elektryczne. Natomiast ten co sobie tak dynda luzem przy bloku zasilającym to przewód elektryczny zasilający ten cały wynalazek z instalacji okrętowej
Obrazek
Obrazek
Potem już dla relaxu sporządziłem sobie końcówki luf. A w sumie to początki, bo to samiusieńki począteczek.
Obrazek
Obrazek
Chciałbym już zamontować oporopowrotniki ale jakoś nie mogę znaleźć odpowiedniego drutu. Braki rynkowe jakieś czy co? Możliwe, że cała produkcja drutu na potrzeby budowy stadionów idzie. Ale co z obronnością???
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Cały czas patrzę i podziwiam - pięknie Ci to wychodzi.
Właściwie to nie ma problemu, że to ostatnie działko ma unieruchomioną lufę. W instrukcji obsługi tego celownika było napisane, że wczasie, gdy nie był on używany, należy go trzymać poziomo.
A tak wogóle, to z czego zrobiłeś przewody?
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1101
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 156

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Taaaaak......

Jeszcze to tylko 10 albo 20 razy pomniejszyć i mistrzostwo świata w dowolnej klasie konkursowej gotowe :)

Piękna robota;-)
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Dziękuję za uznanie, chłopaki. Staram się w miarę wykorzystać możliwości jakie daje skala. Teraz zmagam się z magazynkami (nie przypuszczałem, że okażą się takie trudne). Jutro fotki. Jak już będą gotowe to już finisz. Ostatnie poprawki. Spodziewam się że po długim weekendzie już końcowa sesja fotograficzna całości:) pozdrawiam
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Zgodnie z obietnicą, oto magazynki (jeszcze w stanie półsurowym)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak wspomniałem, trudne się okazały nadspodziewanie. Ze względu na geometrię, gdyby się nie zwężało do przodu byłoby łatwiej. Cóż, nie ma tak, żeby było zawsze łatwo i bez wyzwań. Mundziu mnie molestuje, żebym do środka nabojów napchał...
Ze zdjęciami troszkę się pobawiłem, troszku podrasowałem, może będzie przyjemniej oglądać. Choć gwarancji nie daję, bo się na zdjęciach nie znam :D
I jeszcze jedno : przewody są z przewodów ze starego kompakta. Są troszkę grubsze niż pojedyncza żyła z taśmy komputerowej. Te pneumatyczne powinny być grubsze niż elektryczne, ale poprzestałem na jednym rodzaju.
Znalazłem świetny drut na oporopowrotnik. Ale tylko 50 cm, a potrzebuję 3 x70 cm :evil: Uch...
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

No, Tomik... Inna gadka teraz... :lol:
tomisław filip
Posty: 78
Rejestracja: śr maja 10 2006, 11:20
Lokalizacja: Koszalin

Oerlikon 3x1:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tomisław filip »

Witam po takiej troszkę przydługiej przerwie :D Przerwa była całkiem przyjemna, ale czas już chyba zakończyć prace przy moich pelotkach. Przez długi czas miałem zagwozdkę z drutem, tak naprawdę tylko to mnie blokowało. Znalazłem nawet stalowy, odpowiedni, ale zwinąć go w sprężynkę to była tragedia. Łatwiej było z miedzianym, ale potem trzeba było to jakoś pomalować, a to też wychodziło be. Na szczęście mam Edmunda :jupi: Edziu, drut lutowniczy to był strzał w dziesiątkę :!: Kolorek chyba w miarę pasuje, średnica akurat, łatwość zwijania bajeczna. Wyszło mnie to 1,80 złocisza za trzy metry, więc odpowiednio, żeby obsłużyć wszystkie oporopowrotniki. No i teraz to już kilka drobiazgów tylko, z takich widocznych ino worki na łuski zostały. Za kilka dni ogłoszę więc finisz chyba...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I to na teraz byłoby tyle... Pozdrawiam
Waldek K
Posty: 61
Rejestracja: wt lut 10 2004, 12:17
Lokalizacja: Gliwice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Waldek K »

Co tu dużo gadać (pisać): PIĘKNIE!
:wooow:
Najlepsza skala to...?
1:100!!!
ODPOWIEDZ