Mój pierwszy model

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Balcer
Posty: 119
Rejestracja: ndz sty 18 2004, 22:47
Lokalizacja: Górki Małe, k. Łodzi

Mój pierwszy model

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Balcer »

Witam. Przedstawiam mój pierwszy okręt, jaki stworzyłem, bo słowo sklejenie było by nadużyciem. Trochei z sentymentu (było to 11 lat temu) a trochei na ostudzenie młodych napalonych, nie tylko Yamato i Bismarcki są wydawane. Gdy "Burza" była gotowa byłem z niej ... no właśnie byłem z niej dumny! Zamieszczam sporo zdjęć, bo po prostu jest tego warta, niech się Wasze oczy cieszą.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek ObrazekObrazek

To tylko makro w rzeczywistości nic nie widać.
Trzy palce wody pod kilem.
Awatar użytkownika
kopajt
Posty: 548
Rejestracja: wt mar 30 2004, 20:21
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kopajt »

W moim przypadku ten okręt też był pierwszym :)
Najlepsze modele dopiero przed nami :)
w produkcji: Endurance (Interstellar)
KMH "Sokół" Radom
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Był już podobny temat na forum ale niestety nie zostało tam ani jedno zdjęcie
http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=1298
można pociągnąć ten watek dalej, a tamten bezwartościowy skasować ?

Moim pierwszym modelem była latarnia morska w Rozewiu z małego modelarza
Obrazek
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Istotnie, temat był, możnaby go odświeżyć. Szkoda że nie mam żadnych zdjęć (to było jakieś 20 lat temu), a był to Mc-200 Saetta z MM oczywiście, bo innych wtedy nie robili. Samolot to on przypominał tylko z daleka, był pomazany butaprenem, miał wręgi niepopodklejane na tekturę, które w dodatku wyłaziły spod poszycia o ile dobrze pamiętam, no i ogólnie była to jedna wielka rana, ale potem zrobiłem go jeszcze raz i byłem z siebie bardzo zadowolony, choć pewnie nie był wcale o wiele lepszy od poprzednika hahaha, ale w pamięć wrył mi się tylko ten pierwszy, bo chyba najważniejszy. A potem zacząłem sklejać masowo Łosie z ZTS Plastyk Pruszków. Zrobiłem ich chyba z siedem z czego jeden tylko pomalowany przypadkowymi farbkami, jakimiś czeskimi chyba. Od spodu był co prawda niebieski ale górę miał butelkowozieloną a nie khaką. I chyba ojciec go malował o ile dobrze pamiętam. No i cały się błyszczał jak psu j... na wiosne haha:) bo był jeszcze połyskiem potraktowany. Tak to pamiętam.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
Awatar użytkownika
medziku
Posty: 7
Rejestracja: sob sty 13 2007, 21:50
Lokalizacja: Bielsko-Biała

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: medziku »

Mój pierwszy model to był jakiś pasażerski Iljuszyn z MM, ale sklejałem go razem z tatą jak bylem mały. Indywidualnie to chyba jako pierwszy model sklejałem Kometa albo Cobre z MM. Zdjęć nie ma bo ich nie robiłem :D ale bosko wyglądały te wyprostowane spinacze obcięte tępymi obcęgami :D

A po zdjęciach Burzy Balcera widać ze też jest człowiekiem ;)
Moje wszystkie modele znalazly sie w... koszu :(

Teraz pracuje nad ORP Grom - Maly Modelarz
Awatar użytkownika
Toff
Posty: 311
Rejestracja: wt lip 12 2005, 15:32
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Toff »

Mój pierwszy - HMS Sheffield z JSC (pierwsze wydanie!) - ma już 17 lat. I trzyma się nieźle jak widać :P

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam
czessek
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 10 2007, 21:09
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czessek »

moj pierwszy model to p40 tomahawk MM1977 jak na tamte czasy samolot wyroznial sie atrakcyjnym kamuflazem niestety nie mam zdjec ani modelu/ulegl zniszczeniu/.
Awatar użytkownika
tofiki
Posty: 150
Rejestracja: pt maja 11 2007, 19:37
Lokalizacja: INNY Dom Kultury Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tofiki »

chciałbym dorzucić fotki mojego pierwszego razu tylko mam problem nie wiem jak wrzucić fotki
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 114
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

Pierwszy model hmm... to dopiero dylemat ( oczywiście nie licząc wycinanek z MISIA ). Jest to niesamowicie trudne do ustalenia, mógł to być Ła-7 autorstwa P. Zbyryta wydany na arkuszu tektury(!) formatu A2 lub A1 (dokładnie nie pamiętam) lub Zefir 4 P. Riedla z MM lub co jest też prawdopodobne Ił-28 P. Bączkowskiego z MM. Szkoda, że wtedy ( wczesne lata 80-te ubiegłego wieku :shock: ) tego ( pierwszego modelu ) nie zapamiętałem :( .
Modele oczywiście nie zachowały się :( dlatego fotkuff nie budziet. :cool.

ps. dla nie zorientowanych w jakim dialekcie piszu ( piszę ) przypominam, że istnieje takij jazyk kak russkij jazyk. :roll:
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Mój pierwszy model przypada na rok 1984 i był to "Pancernik Potiomkin"
Niestety nie uchował się do dnia dzisiejszego jak cały mój poprzedni dorobek. Jakością wykonania na pewno nie przewyższał zaprezentowanej Burzy. Jak dziś pamiętam, że klejem to był popaprany. Dał się jednak skleić bez żadnych kłopotów. Tak więc gdyby go MM wznowił, nawet bez przerysowania, polecił bym go każdemu początkującemu miłośnikowi statków i okrętów.

Edit:
Nie mam modelu to może za sugestią Bartka chociaż okładeczka.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 31 2007, 9:27 przez Piterski, łącznie zmieniany 1 raz.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
ODPOWIEDZ