Jak malować modele ?

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
qrchak
Posty: 673
Rejestracja: pn sie 25 2003, 19:19
Lokalizacja: Wawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: qrchak »

Wykonać się napewno da, w sumie to samo co agregat z lodówki, tyle że na 12V, i jeszcze ma manometr. Zdaje się że w Skrzydłach w miniaturze było coś takiego pokazane.
Si vis pacem, para bellum.
Angarel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Angarel »

Niedawno kupiłem pistolet natryskowy z Revella...( oczywiscie ma swoje wady...) i puszke.. Ale efekt jest niebo lepszy niz pedzlami... W piwnicy mam juz przygotowany zbiornik na zbiornik wyrównawczy i spreżarke z lodówki sprawna co najważniejsze. Zgadzam sie z Okonkiem ze wyłacznik cisnieniowy nie jest konieczny....Wystarczy dac na wyjsciu ze zbiurnika manometr.. i wiesz jakie masz cisnienie w zbiorniku. A na reduktorze kolejny manonetr i wiem ile atmoswer mi idzie do areografu.(manometry dorwalem ze starych pąpek samochodowych)Zreszta reduktor jest po to aby było cały czas np 2 atmoswery. Jak dorwe cyfrówke kolegi dam kilka fotek. Pozdrawiam Angi
Karol Szupryczyński

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Karol Szupryczyński »

Aby Wam pokazac , ze tak nie jest przedstawiam swoj nowy nabytek . AB-300 dysza 0,3mm i zbiorniczek 7 cc . Jeszcze go nie odpalilem i sam jestem ciekawy jak bedzie sie sprawowal .
To już Ci mogę powiedzieć, że będzie się sprawował dobrze. W styczniu sprawiłem sobie identyczny. Wahałem się między dyszą 0,2 mm a 0,3 mm, ale ostatecznie wziąłem aerograf z tą drugą. Dysza 0,2 jest przeznaczona raczej do samolotów 1:72, a 0,3 do pancerki 1:35. Oczywiście jest to podział baaardzo umowny, bo tak naprawdę jest to aerograf uniwersalny. Ja jestem bardzo zadowolony z systemu regulacji szerokości strumienia - przesuwanie wajchy w tył i w przód podczas malowania. Oprócz tego jest bardzo łatwy do czyszczenia, co dla mnie, jako patologicznego lenia jest dużym plusem. Co do dyszy to wole się tego nie dotykać - podobno łatwo ukręcić w czasie manewrów. Powietrze póki co ciągnę z PowerPack`a Wamodu.

Natomiast moje przejścia z aerografami zaczęły się od "psikadeł za 50 zł" czyli Humbroli, Reveli itd. (nazwa nieistotna, wszystko to jeden pies). Malowanie takim aerografem to mniej więcej jak malowanie pedzlem-ławkowcem. Nadają się jedynie do b. dużych powierzchni, np. podkładu w niemieckiej pancerce, bo wężyków już się raczej nie da tym zrobić.
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Ależ Szuprycie Karolu trzymasz mnie w niecierpliwości ... :tuptup: ... obiecywałeś mi już po sesji pokaz malowania .
No wiesz tą plandeke z folii po kotletach mielonych , tego Zis - 5 też ... kartonowego Stara 25 / reedycję z budą / ...

Tak cierpliwie czekam , czekam , czekam ... że aż mi ciśnienie rośnie z tej niecierpliwości - :glaszcze: - zlituj się i pokaż :D

Pozdrowienia ... hej
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Też czekam bo mnie ostatnio zainteresował ten temat...
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Okonek
Posty: 1782
Rejestracja: śr mar 05 2003, 23:33
Lokalizacja: Meckenheim / BRD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Okonek »

Karol Szupryczyński pisze:To już Ci mogę powiedzieć, że będzie się sprawował dobrze.
Karol czy Ty kiedys malowales juz dysza 0,2 :?: Ten , ktory kupilem jest juz po testach . Dzieki wielkie ale pozostane przy moim Schreiberze . :mrgreen:
pozdrawiam
Obrazek
flugzeug30
Posty: 21
Rejestracja: sob sty 05 2008, 9:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: flugzeug30 »

Tak się składa , że ostatnio używam tylko akryli , a te lepiej kłaść kilkoma cienkimi warstwami , niż jedną grubą - i tutaj pędzelki są dużo praktyczniejsze .
ODPOWIEDZ