[WKO] Hughes 500MD (OH-6) 1:48 / Rafhart /

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

[WKO] Hughes 500MD (OH-6) 1:48 / Rafhart /

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

Witam wszystkich oglądających , będę tu robił model helikoptera w skali 1:48 , pierwsze zdjęcia dziś wieczorem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

19:13 to chyba wieczór ? Więc gdzie są owe zdjęcia ? Może chodziło o późny wieczór ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Awatar użytkownika
OldMan
Posty: 573
Rejestracja: wt lip 06 2004, 16:27
Lokalizacja: Zadupie PRL-u

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: OldMan »

Rafhart mieszka bardziej na północ od nas.
Tam wieczór zapada później. ;-)
Pozdrawiam, Krzysztof "OldMan" Motyczyński
Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

Ujawnię teraz swoje talenty , pisarskie i rozpiszę się troszkę bardziej niż zwykle.
Dzisiejszego popołudnia wybrałem się na zakupy ze swoją małżonką , a że mieszkam w małym mieście gdzie jest tylko jeden sklep modelarski to chcąc nie chcąc trafiłem do niego.
Dodam tylko że nie miałem tej wizyty w planie.
Niestety nie było miłych młodych uczennic zawodu handlowego , które na słowo Pactra reagowały rumieńcami. Ale był za to właściciel który jest starym modelarzem i wie o co chodzi , więc rzuciłem mu hasło , coś w 48 poproszę. I zaczęła się wycieczka po kartonach z cztery ósemką , szukałem czegoś niedrogiego a zarazem sklejanego , nie chciałem Spitów , Mustangów , Jaków , moją uwagę przykuł mały śmigłowiec śmiesznej nazwie HUGHES. Po zagłębieniu się w pudełko i stwierdzeniu że nie jest źle postanowiłem nabyć tą kosiarkę do trawy. Po powrocie do domu i krótkim rekonesansie w Internecie stwierdziłem że coś z tego będzie. Helikopter można wykonać w kilku wersjach , na ten moment nie wiem co wybiorę , ale chodzi mi po głowie jakiś rozbity OH-6 z Wietnamu. Albo jakiś cywilna wersja w dziarskim malowaniu. Co do relacji z budowy to też chciałbym zrobić to inaczej , będę opisywał w miarę szczegółowo co robię , być może będzie to pomocne , młodym modelarzom którzy zaczynają swoją przygodę z modelami plastikowymi. Wyjdzie z tego poradnik „Jak nie sklejać plastikowych helikopterów” Tyle tytułem wstępu , pora przejść do relacji.

Pierwszą czynnością po rozpakowaniu i obejrzeniu wyprasek jest wyceńcie połówek kadłuba , należy zwrócić uwagę aby nie ciąć zbyt blisko wycinanego elementu.
Używamy do tego celu nożyczek do manicure .

Obrazek

Następnie szukamy miejsc po wypychaczach (takie okrągłe nierówności w strukturze odlewu)i innych miejsc wymagających ingerencji szpachli.
Po zalepeniu odkładamy, aby szpachlówka wyschła.
Najlepiej na całą noc.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

Dzisiejsze zmagania z plastikiem rozpocząłem od szlifowania i strugania , no cóż ten model nie składa się sam i trzeba trochę użyć pilników i papieru ściernego.

Obrazek

kolejnym krokiem było sklejenie kabiny , jak widać używam dwóch klei ze względu na to zależy mi na czasie.

Obrazek

Następnie przyszła kolej na wylot spalin , Academy proponuje

Obrazek

Rafał na to

Obrazek

Na koniec małe malowanie oczywiście aerografem , maszyna będzie w barwach cywilnych , kolory jeszcze nie określone. Ale będzie to miła odmiana po modelach, jakie do tej pory zrobiłem.

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

No cóż , dziś za dużo nie podziałałem , stwierdzam że ogranicza mnie szpachla tamiyi za długo schnie i za bardzo jej ubywa , więc poro wrócić do startego dobrego żółtego wamod-u.
Obrazek
Frantic15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frantic15 »

No, no zapowiada się niezły modelik .

Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

Używając papieru ściernego i pilników przygotowuje model do pierwszego malowania , jak już wspomniałem będzie to maszyna cywilna , zastanawiam się nad kolorami których użyje.


Obrazek

Zdjęcie na dziś rozbity „Loach”

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

RAFHART-ta fota z rozbitym „Loach'em” jest poprostu rewelacyjna :D jutro lece do sklepu po model, zrobię go sobioe tak, jak na tej fotce, albo na dioramie z UH-1 :D


P.S.

Sorki za OT, ale strasznie się nakręciłem na to :D
Obrazek
Awatar użytkownika
RAFHART
Posty: 46
Rejestracja: sob sty 06 2007, 19:49
Lokalizacja: Inowrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: RAFHART »

Tylko uważaj na wersje bo ta rozbita to wczesna wersja z skośnym statecznikiem ogonowym a to co ja kupiłem to wersja późniejsza. Nie znam się za bardzo na „wiatrakach”
ale ta strona dużo wyjaśnia


http://www.aerospaceweb.org/aircraft/he ... ndex.shtml
Obrazek
ODPOWIEDZ