Hawker Hurricane [Airfix 1/72]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicher
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 06 2006, 13:03
Lokalizacja: małopolska

Hawker Hurricane [Airfix 1/72]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wicher »

Dawno mnie tu nie było i to ostatni raz nie w tym dziale http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopi ... highlight= (przepraszam za długi link ale nie umiem zrobic krótszego). Jak już kiedyś napisałem zajmuję się też plastikiem. Model to produkt Airfixa i jest to stary zestaw. Starałem się wykonać model poprawnie ale nie zawsze wychodzi jak się chce.Kalkomanie nie były za dobrej jakości i trochę krzywo mi się położyły.Model malowany pędzlem farbami humbrola
przedstawia on maszynę z 303 Polskiego dywizjonu RAF.
góra to 30 dark green i 29 dark earth
spód to 90 beige green
Na koniec model polakierowałem matowym lakierem humbrola. Kalki kładłem na błyszczący lakier.
Zapraszam do komentowania mojego "dzieła" :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Model owszem i ładny , ale czy godło eskadry kościuszkowskiej jest naklejone we właściwym miejscu?
Awatar użytkownika
wicher
Posty: 11
Rejestracja: ndz sie 06 2006, 13:03
Lokalizacja: małopolska

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wicher »

W instrukcji było tak pokazane. Na zdjęciach które posiadam również jest tak z tym że nie widać numeru bocznego maszyny.
Melon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Melon »

Witam

Na Hurricanach 303 dywizjonu symbol kościuszkowców był malowany właśnie za owiewką.Wiem żę, napewno w RF-M na której najczęściej latał Frantisek i RF-E na którym latał Witold Urbanowicz był malowany pod nią ale napewno nie w RF-C.W niektórych Hurricanach 303 dywizjonu nie był on malowany wogóle.Dopiero gdy dywizjon zaczął się przezbrajać na Spitfiry rozpoczęto malować wszystkie symbole pod wiatrochronem.
Widziałem też zdjęcie gdy Witold Łokuciewski pod koniec wojny zdejmuje symbol dywizjonu umiejscowiony za owiewką Mustanga w wersji "D".
O ile można by się było do tego godła przyczepić to tylko z tego względu ,że jest za duże, ale to już nie wina modelarza.


Pozdrawiam :)
Pt-47
Posty: 183
Rejestracja: czw cze 02 2005, 10:33
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pt-47 »

Tak jest macie rację . Podsyłam zdjęcie. Zmyliła mnie wielkość tego godła na modelu samolotu. Ale to nie wina modelarza , a raczej producenta modelu.
Obrazek
Pozdrawiam Pt-47.
Melon

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Melon »

Witam


Ten Hurricane z fotki to kolejny samolot Urbanowicza o symbolu bocznym RF-F.


Pozdro :)
Ar2r

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ar2r »

Tzdjęcie było zamieszczonoe w książce "Squadron 303" A.Fiedlera..pol. "Dywizjon 303"...Nie wiem moży skołuj sobie jest tam dużo podobnych fotek..
Pozdrawiam Artur
ODPOWIEDZ