[KONKURS] Ford tfc z tego co pod ręką czyli plastiku

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Ostatnimi czasy troszku mało czasu wolnego ale coś tam udało się wyskrobać :
Obrazek Obrazek

Jak widać na wieży brakuje jeszcze karabinu ale w chwili obecnej troszkę by mi przeszkadzał więc wykonam go potem. Te wszystkie dyrdymały podoklejane po bokach wyciołem z pudełka po margarynie. Plastik grubościowo w sam raz. Sporo zabawy czeka mnie z tymi wszystkimi nitami zawiasami i całą resztą dupereli ale wcześniej będzie trzeba wszystko trysnąć jakimś neutralnym kolorkiem by sprawdzić czy czasem nie ma baboli.

Jako że ostatnio w modzie są odskocznie w relacjach to pokażę wam zdjęcie robaczka który toważyszył mi podczas łapania ostatków dziennego światełka na potrzeby zdjęć :
Obrazek
(zdjęcie w makro w rzeczywistości wygląda lepiej :haha:)
Pozdrawiam i do przeczytania.[/color]
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Tak sobie pomyślałem ostatnio że nie będę wstawiał co jeden detalik kolejnych zdjęć bo to nie ma sensu, tylko po pewnym czasie doszedłem do wniąsku że musiał bym już wstawić zdjęcia gotowego modelu.
Model wygląda sobie tak :
Obrazek Obrazek

Doszła chłodnica KM'u i parę dupereli (czytaj to samo co było tylko po drugiej stronie modelu). Troszkę się nagłowiłem z czego by wykonać tą chłodnicę jednak w końcu znalazłem ramke odpowiedniej grubości. Znaczy prawie odpowiedniej - z przekroju jajka trzeba było zrobić kolisty i zeszlifować z 5 do 4 mm (2 godziny roboty). Na samej budzie zostały do wykonania już praktycznie tylko nity i zawiasy (+ dokleić jeszcze 5 takich śmiesznych jajkowatych niewiem co :)). Detale typu lampy, klakson i boska siekiera zostawiam na sam koniec już po malowaniu.
Pozdrawiam
P.S. Przepraszam że tak tu nudnawo (ostatnio mam jakiś melancholijny nastrój) ale więcej czasu spędzam nad wymyślaniem z czego dany detal zrobić niż na faktycznym klejeniu - takie uroki klejenia od podstaw :).
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Witam
Tym razem bez fotek bo pisze żeby tylko odkopać tą relacje i poinformować że prace cały czas trwają. Nie miałem przez święta aparatu a do tego wszystkie poprzednie fotki pojechały razem z nim ale gotowa jest juz rama i obecnie dłubie przy kołach. Ciężko powiedzieć czy przez 2 dni model skończe ale to tylko zabawa więc jak coś to po nowym roku przedstawię jak to wygląda.
Pozdrawiam życząc wszystkim udanej zabawy sylwestrowej i szczęśliwego nowego roku.
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Bushvalk
Posty: 176
Rejestracja: ndz paź 31 2004, 21:47
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bushvalk »

fajny pomysł, może też "skombinuje" sobie trochę takich płytek i coś wydubię-jak tylko skończe to co teraz buduję ;-) a modelik bardzo sympatyczny, czekam na psikanie aero ;-)
Obrazek
Andrzej Kaczorowski
Posty: 134
Rejestracja: wt gru 05 2006, 8:57
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Kaczorowski »

Chyba nie zdążyłeś Piter :(
Szkoda.
Bo modelik zapowiada się zacnie no i niewątpliwie byłby perełką. A do tego to SAMORÓBKA.

Wielka szkoda :(
Pozdrawiam wszystkich

Sklejacz :)
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Cześć Andrzej.
Dziękuję za miłe słowa jednak musisz wiedzieć że konkurs był tylko inspiracją do tego by zacząć ten modelik. Gdyby nie OldMan też by pojawiła się ta relacja tylko znacznie później (po skończeniu Bismarck'a i SH-60). Skoro pokazuje już na forum budowę zestawu od A do Z dla początkujących to stwierdziłem że i przydała by się podobna relacja odnośnie budowy od podstaw. Model jest prościutki i wręcz idealny dla ludzi którzy chcą zgłębiać tajniki lepienia polistyrenu - missouri to zdecydowanie wyższa szkoła jazdy.

Troszeczke zwolniłem z tempem prac bo zbliża się sesja tak wiec kupa roboty komputerowej ale niebawem wstawie fotki tego co wydłubałem od ostatniego wpisu.

Pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
Awatar użytkownika
Marudek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 04 2007, 9:47

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marudek »

Hej Piter!

Model na prawde super! Dobrze to ujales w ktoryms z poprzednich postow. Takie modelarstwo to robienie czegos z niczego. Mam nadzieje ze nie zapomniales jeszcze o tym modelu i lezy gdzies czekajac na dokonczenie. A moze stoi juz na polce tylko zapomniales sie pochwalic na forum :?:

Pozdro,
Marudek
Awatar użytkownika
Piter
Posty: 575
Rejestracja: pt kwie 30 2004, 9:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Wrocław

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piter »

Marudek przeca już napisalem na MW :)
Gotowa jest już prawie cała rama ale póki co nie mam kompletnie czasu na cokolwiek a już tym bardziej na modele :-(
Mam nadzieje że podczas urlopu coś porzeźbie i wrzucę foty :)
pozdrawiam
Bismarck GPM
Missouri
SH-60B
ODPOWIEDZ