T-34 relacja na przywitanie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Jeszcze tylko odrobina czarnej farby i rudy zyska możliwość obrony przed "siłą żywą przeciwnika".

Obrazek

Martwi mnie jedynie fakt, ze następne w kolejce (nie licząc kilku uchwytów) są koła zawieszenia, jezdne i napędowe i wogóle dużo , dużo okrągłych okrąglaków. Boję się że model wygra ze mną...
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Widząc dotychczasową jakość twojej pracy to nie sądzę byś miał sobie nie poradzić z układem jezdnym i to na odpowiednio wysokim poziomie. Tak więc odsuń obawy na bok.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Dzięki za wiarę i wsparcie, zobaczymy...

Model brnie do przodu i przybywają mu kolejne elementy, właśnie zabieram się za kola napędowe. Jak czas wieczorem pozwoli i pogoda się nie poprawi to będę miał czas wrzucić jakieś foto. Tymczasem zmykam do pracy... :cry:
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

:( NIESTETY NIE UDAŁO SIĘ....



DZISIAJ TEŻ MARNE SZANSE BO MOJA MAŁA POCIECHA ŚWIĘTUJE 2 URODZINKI I BĘDZIE :pice:
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

O kurcze... ale ten czas leci!

Przyznaję że bardzo zaniedbałem relację, ale są widoki na poprawę. Pogoda się psuje, idzie zima i prace na zewnątrz już się kończą. Czeka mnie jeszcze mały remont w pokoju, ale później powinny nadejść słoneczne czasy dla modelarstwa :).

Wczoraj zrobiłem miejsce na biurku, które nieźle już w tym czasie zarosło, posprzątałem porzeczkowe winko, które nawiasem mówiąc smakuje wyśmienicie.

Acha, w międzyczasie byłem na wakacjach w okolicach Kołobrzegu, oczywiście nie obyło się bez odwiedzenia Muzeum Wojska Polskiego, ale muszę przyznać że jestem szczerze zawiedziony. I nie chodzi tylko o to że trafiłem na wtorek kiedy czynna jest tylko ekspozycja na zewnątrz. Kiedy byłem tam z ojcem 20 lat temu, eksponaty były o 20 lat młodsze i poza ich wiekiem nic chyba się tam nie zmieniło. Bardzo to zaniedbane, szkoda...
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Oki, czekają mnie kółka :), setki okrągłych, okrąglusich elementów, więc pora na zakup cyrkla OLFA. Myślę że wystarczy ten o zakresie 1 - 15 cm (CMP-1). Jeśli ktoś go już ma, proszę o opinię, czy warto go kupować czy lepiej z jakichś powodów kupić inny?
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

Witam
Dodam Tobie kolego trochę otuchy .
Ja też zaczynam Twoja historia wypisz wymaluj jak u mnie ale się nie podaje , zbieram wiadomości z tego forum i próbuje , kleje , maluje .
Powodzenia , będę się przyglądał Twoim poczynaniom .

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Prace wprawdzie ruszyły do przodu, ale nie tak jakbym sobie tego życzył, kumpel pożyczył mi nową Cywilizację i zgodnie z przewidywaniami wycięło mi kilka dni z życiorysu ;-)

A oto co udało mi się zrobić w międzyczasie:

Obrazek

Obrazek


A oto gotowy element przechodzący szczegółową kontrolę jakości:

Obrazek
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

Jak zrobiłeś taką piekną, równą lufe ???

Pozdrawiam ! :)
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

;-) Po pierwsze to sam jestem nią mile zaskoczony, po drugie to wcale nie jest idealna (ma na całej długości ok 1,5 mm wygięcia pośrodku).

A tak na serio, to nasączyłem nieco papier i zacząłem go ugniatać. Ale to niestety nie dało spodziewanego efektu :-? . Obawiając się już nieco że lufa i tak pójdzie na straty nasączyłem ją BCG, efekt natychmiastowy! Lufa sama się wygięła... niestety w drugą stronę. Ale na szczęście nie poddałem się i zacząłem godzinną batalię z kawałkiem kartonu i okrągłym patyczkiem. Podsumowując... lufę uratowała cierpliwość a nie zdolności czy jakiś "sposób na". Oby nie zabrakło mi jej w dalszej części...
ODPOWIEDZ