realistyczne rośliny??

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
nowakos
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 24 2006, 12:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ

realistyczne rośliny??

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nowakos »

mam pytanie. Jak można zrobić realistyczne rosliny do dioramy (zarośla, krzaki). Próbowałem z chwastami ale wszystkie po dwóch dniach były do wyrzucenia. Za odpowiedz dziekuje
mrafalsk
Posty: 159
Rejestracja: pn mar 29 2004, 9:49
Lokalizacja: Kielce / Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mrafalsk »

Czytałem o pewnym rozwiązaniu ale jeszcze tego nie sprawdzałem.
Metoda jest taka: roślinki, które mogą się nadać do dioramy (korzenie, liście - sparagus, kwiatki) po zerwaniu i wstępnym przycięciu należy nasączyć gliceryną (podobno do kupienia za grosze w aptekach). Spotkałem się z różnymi metodami nasączania. Jedna to zanurzenie na kilka godzin w czystej glicerynie lub w jej wodnym roztworze (nawet 1 część gliceryny na 10 wody). Myślę, że tak należy robić z "twardymi" roślinami (np. korzenie). Inna metoda to ułożenie roślinek na papierze (gazeta) i wielokrotne (jak długo trzeba przetestować) spryskiwanie ich np. opryskiwaczem do kwiatków roztworem 1x10 gliceryny i wody. Takie nasączone roślinki należy później dokładnie wysuszyć. Po takich zabiegach roślinki mają być długo elastyczne i mają nie tracić kolorów. Tutaj jest opisana metoda spryskiwania:
http://www.armorama.com/modules.php?op= ... artid=1651
Jak pisałem na początku ja tego nie próbowałem tak więc jeśli chcesz to przetestuj. I daj znać oczywiście jak wyszło.
Na warsztacie: chwilowo nic.
Gotowe: ASU 85, Ka-Mi, Ho-Ki, Orzeł, Putiow-Garford, M113 A1
Przemos19
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 09 2007, 11:58

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Przemos19 »

Wszystko zależy też od skali.
Osobiście chyba nigdy nie użyje prawdziwych roślin - za szybko się zużyją.
Oprocz patyczków itp.
Metoda wyżej z gliceryna gdzieś słyszałem też i podobno jest dobra.
www.oww2.za.pl - moje moje modelarstwo & wargaming (system Operation : World War 2)
nowakos
Posty: 7
Rejestracja: wt sty 24 2006, 12:58
Lokalizacja: ŁÓDŹ

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: nowakos »

to w takim razie czego użyć, jeśli nie żywych roślin. Chciałbym je zrobić samemu, a nie kupować w sklepie.
stillman
Posty: 365
Rejestracja: wt sty 20 2004, 19:36
Lokalizacja: WMG

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: stillman »

nowakos pisze:to w takim razie czego użyć, jeśli nie żywych roślin. Chciałbym je zrobić samemu, a nie kupować w sklepie.
Drut różnej grubości na pnie i gałęzie, farby+gips na korę, gotowe posypki na liście i igliwie, etc.
ODPOWIEDZ