[diorama] Gdzieś daleko na czarnym lądzie...

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

ODPOWIEDZ
Luke Sky Walker
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 09 2006, 19:37
Lokalizacja: Przemyśl

[diorama] Gdzieś daleko na czarnym lądzie...

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luke Sky Walker »

Gdzieś daleko w Afryce, dowódca Deutsche Afrika Korpus, generał Erwin Rommel, postanowił skorzystać ze spokojnego poranka i osobiście z grupą zaufanych żołnierzy odbyć patrol. Zaprzęgli do ciągnika działko przeciwlotnicze i wyruszyli. Powietrze w ten dzień było wyjątkowo gorące. Nic nie zapowiadało niespodziewanych gości . W pewnej chwili nad choryzonntem pojawiły się alianckie maszyny i ropoczęły siać spustoszenie. Generał uszedł cały i zdrowy, niestety, zginął jeden z jego podwładnych Gerd Schulz. Generał po raz kolejny przekonał się jak straszna jest wojna, dlatego zawsze dzielił trudy ze swoimi żołnierzami. Na miejscu szybko zjawiła się grupa naprawcza. Zwołąno także dodatkowych żołierzy i ustawiono obronę w razie niespodziewanego powrotu aliantów. Nalegano, aby generał szybko wrócił do bazy, jednak on pozostał na miejscu i osobiście nadzworował naprawę. Grób swojego żołnierza i przyjaciela nie dawał mu jednak spokoju, wywoływał w nim zadumę i wyrzuty sumienia...


Teraz o samej dioramie. Model Mercedesa był prezentowany już wczęsniej. Sdkfz 250 Greif pochodzi z zestawu Tamiy, z którego wykorzystałem również figurki w tym figurkę generała. mechanicy pochodzą z zestawu Dragona, jak różwnież ich narzędzia skrzynki i silniki. Działko przeciwlotnicze pochodzi z zestawu z Horchem wydanego przez Tamiye. Horch niestety uległ małemu wypadkowi, ale z zestawu wykorzystałem kilka figurek i akcesorii typu: skrzynki, broń karnistry itp. Diorama powstawała dość długo ok 11 miesięcy. NIe miałem specjalnych problemów z żadnymi elementami. Mercedes, Greif i działk oto moje odpowiednio 2,3,4 modele. Jest to oczywiście moja pierwsza diorama w życiu. Niestety nie wyszłą tak jak bym do końca sobie życzył, ale jestem z niej bardzo dumny. Znajomym też się bardzo podoba i bardzo ciężko uprosić aby nie dotykali jej palcami. Piasek przy listewkach jest trochę jaśniejszy ponieważ jeszcze nie nanosiłem na niego lakieru. W chwili obecenj wszystko jest już ok. Przepraszam za jakość niektóych zdjęć, ale nie mam jeszcze doświadczenia w fotografii. Zrobiłęm ich mnóstwo i wybrałem kilka z nich. Zapraszam do oglądania zdjęć. Proszę o komentarze i krytykę.
P.S. Chciałem podziękować mojemu bratu, który dał mi kilka cennych wskazówek w czasie budowy dioramy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Na warsztacie:tiger :-)
Skończone:Kubelwagen :-)
Pozdrawiam forumowiczów
Daniel P.
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Hello

Moim zdaniem, trochę za czysta ta ciężarówka.
Żołnierze z Afrika Korps nie powinni mieć krótkich gaci?
A reszta dla mnie Ok! Sam nigdy żadnej makiety nie zrobiłem :)
Luke Sky Walker
Posty: 12
Rejestracja: sob gru 09 2006, 19:37
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Luke Sky Walker »

Witam!!

Ciesze się że ci się podoba.Odnośnie ciężarówki myślę że masz racje.Jest zakurzona lekko piaskiem.Postaram się jeszcze dołożyć lekką walorkę. Odnośnie żołnierzy to w zestawie figurek które miały być z zestafu Africa Korps żołnierze mielidługie mundury.Też mnie to troche zdziwiło ale zostawiłem tak jak jest.
Na warsztacie:tiger :-)
Skończone:Kubelwagen :-)
Pozdrawiam forumowiczów
Daniel P.
Awatar użytkownika
redangel
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 22 2007, 13:56
Lokalizacja: Kołobrzeg

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: redangel »

EXtra makietka! fajne pojazdy!
Obrazek
Obrazek
www.dioramy.fora.pl :)

Pozdro redangel ;-)
ODPOWIEDZ