*[Relacja/Okręt] ORP Błyskawica MM 7-8/97

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Na dziś koniec. Skończyłem komin a właściwie pomost na nim. Robiłem go od podstaw samemu, nic lepszego nie wymyślę.Drabinka na pomost też mogła być bardziej równa.....Przy kominie pozostało dokleić dwie anteny i pomalować kilka miejsc.
Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Wczoraj skończyłem model. Ostatnie części to "schodki" na nadbudówce dziobowej. Trochę trwało ich zrobienie bo rozmiary maja mizerne. Ogólnie model sklejało się przyjemnie. Dziś na konradusie oglądałem relacje z budowy tego samego modelu. Fajnie model wygląda i jest bez malowania. Pisze o tym dlatego że ja miałem problemy ze szkieletem.W tamtej relacji nic takiego nie widać więc winę biorę na siebie. To moja pierwsza relacja więc może nie wszystko było ok ale następna pewnie będzie lepsza. Pozdrawiam.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robin76
Posty: 1
Rejestracja: śr cze 21 2006, 17:48
Lokalizacja: Piekary Śl.

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Robin76 »

Witam. To będzie mój pierwszy post tutaj chociaż siedzę tu już od ładnych kilku miesięcy. Patrząc na te Błyskawicę jestem w szoku. Jak dla mnie wykonanie super. Tymbardziej ,że jakieś 10 lat temu zacząłem ten sam model kleić. Patrzę do dziś na niego. I już wiem ,że go nie skończę ;) Za dużo błędów popełniłem i niedoróbek. Jednak z tego co pamiętam szkielet i kadłub nie miały błędów. Ponieważ mi wtedy wyszedł najlepszy szkielet jaki kiedykolwiek zrobiłem ;) jednak spaprałem całą górę. Teraz patrząc na niego i mając dostęp do internetu i for modelarskich muszę powiedzieć ,że zrobiłbym te Błyskawicę zupełnie inaczej. Lata temu nie miałem środków ani możliwości. A teraz po latach podpatrując najlepszych zbieram siły aby powrócić do mojego z wielu hobby ;)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Gdy ja pierwszy raz w internecie zobaczyłem modele sklejane przez innych modelarzy zobaczyłem jak się zmieniły techniki przez ten czas w którym nie sklejałem modeli. Wybór modeli, dostępność materiałów do budowy, narzędzi itd.
Awatar użytkownika
Ra_zack
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 12 2006, 17:18
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ra_zack »

witam :D mam zamiar sklejac ORP Błysakwica z MM :D ale bylby to w zasadzie moj pierwszy model...czy nie jest on przypadkiem za trudny dla poczatkujacego??
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Moim zdaniem model nie jest trudny w wykonaniu.Jednak ma trochę niedokładności.Może wybierz jakiś inny model na początek?
ODPOWIEDZ