Farby Pactra.-pytania

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

Alex pisze:Już z farbami miałem.... ho kłopoty.
A idzie malować farbami akfarelowymi aerografem>?
I mam pytanko z czym, w czym i jak?-rozcieńczyć farby skoro one są rzadkie.(nie znam sie na tym jak i na wszystkim).
Zapomnij o akwarelkach!!! :shock:
Tak jak doradzili inni koledzy maluj na razie pedzlami, 2 czy 5 warstw (w zaleznosci od potrzeby) zbieraj doswiadczenia i... kase na sprzet aero.
Nie musisz go kupic jutro czy nawet za rok. Wszystko jeszcze przed Toba.
Ja co prawda maluje Humbrolami ale zasady rozcienczania (poza samym rozcienczalnikiem) sa raczej podobne.
Male naczynko (plastik, metal, szklo).
Pare kropel farby + pare kropel rozcienczalnika (jaki.., zalezy od farby).
Najlepsza proporcje wypracujesz z czasem sam. :cool:
Dokladnie wymieszac, pedzelek w dlon i test gdzies na boku.
Test ok, farbka ladnie sie kladzie, a wiec dziela.
Dodam jedynie, ze czesto malowalem pedzelkiem umoczonym w rozcienczalniku i farbka prosto z puszeczki (Humbrol). :)
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

co do połączenia rozpuszczalnika i plastikowego pojemnika na niego to z własnego doświadczenia moge powiedzieć że nie jest to zbyt dobre połączenie :P,
jako naczynie do rozcieńczania akryli (czyli m.in. Pactry) dobre są jakieś kubeczki plastikowe, bo rozcieńczać możesz wodą-nie za dużo bo niekorzystnie to wpłynie na kolor farby. Myślę że humbrole są tym trudniejsze dla początkujących,że z palców / pędzelka / biurka nie da się ich zmyć wodą tak jak w przypadku akrylopodobnych. Najważniejsze to próbować i jeszcze raz próbować. Tak jak inni piszą - pędzel w ręke i test na boku :D , z każdym jego ruchem będizesz mądrzejszy - w końcu każdy tak zaczynał.

Pozdrawiam i życze owocnego zdobywania doświadczenia
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Prezes pisze:A jak ma chłopak wyjaśnić rodzicom że potrzebuje 500zł od razu?? Dla niego to jest lekkie przegięcie, niech nauczy się pracować pędzlami, na aerograf przyjdzie czas...

Po co od razu kupować jakąś rakietę za 500zł? ja swój aerograf "Fachowiec 04" z tylną regulacją wziąłem na allegro za 100zł, i byłem zadowolony("byłem" ponieważ już sprzęcik jest troszkę walnięty, kilka razy mi spadł, raz się dysza powyginała razem z iglicą itp :roll:



Pozdrawiam serdecznie
Damian
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

Farby akrylowe nadają się do aerografu, akwarelami nigdy nie próbowałem ;-)
Pactre można rozcieńczać zwykłą kranówą.
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Prezes

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Prezes »

Damian:

No to widzę kolego że jesteś mało odpowiedzialny skoro aerograf kilkakrotnie Ci upadł. A poza tym to pamiętaj że jest potrzebne źródło powietrza kolega chyba nie będzie dmuchał w rurkę - nieprawdaż?? A kompresor to wydatek 350zł

Poza tym lepiej sobie odpuścić aero poniżej 100zł. Lepiej dopłacić 5-6 dyszek i mieć dwufunkcyjny -> wtedy regulujesz dokładnie grubość kreski
Alex

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alex »

Chyba że zrobi go sam
Awatar użytkownika
Zukow
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 09 2006, 14:22
Lokalizacja: Częstochowa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zukow »

No bez przesady z tymi kosztami. Osobiście używam aerografu dwufunkcyjnego (pseudoiwata), który kosztował mnie 100 zł, a zasilam go ze sprężarki z agregatu od lodówki, który kosztował mnie tylko robociznę. W ostateczności są jeszcze butle ze sprężonym powietrzem, ale to rozwiązanie jest podobno mało ekonomiczne.
TPKWW Częstochowa
www.tpkww.one.pl
Alex

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Alex »

Dla jednych 100złotych to nie pieniądz, dla innych zaś 100złotych to majątek, (...i nie mówie tu o sobie).
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3232
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Prezes pisze:Poza tym lepiej sobie odpuścić aero poniżej 100zł. Lepiej dopłacić 5-6 dyszek i mieć dwufunkcyjny -> wtedy regulujesz dokładnie grubość kreski
Wydaje mi się, że w aerografie jednofunkcyjnym też można regulować szerokość strumienia farby tyle że robi się to przed rozpoczęciem malowania przy pomocy pokrętła. Dwyfunkcyjny przydaje się gdy trzeba namalować wężyk o zmiennej szerokości.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
DamianD

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: DamianD »

Prezes pisze:Damian:

A poza tym to pamiętaj że jest potrzebne źródło powietrza kolega chyba nie będzie dmuchał w rurkę - nieprawdaż?? A kompresor to wydatek 350zł

Elo.

no ja wiem ze potrzebne jest źródło powietrza. Gdybym miał dmuchać w rurkę to bym sobie do niej wdmuchał płucka prędzej :roll: Swój sprzęt zasilam sprężarka od lodówki.
A że mi spadał aerograf to moja wina jest tylko w tym, że kładłem go w złym miejscu. W domu nie mieszkam sam mam jeszcze małego brata i 2 kuzynów :cry: Ty pewnie masz lepiej bo masz swój pokój.

P.s. dokładnie to ja mam taki sprzęcik Fachowiec 04 Aerograf Profesjonalny 0,2 mm z reg. skoku iglicy. Nie wiem czy to jest dobry czy zły. Ale modele jeszcze idzie nim tworzyć
ODPOWIEDZ