[Relacja] Hanomag "Komissbrot"

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

[Relacja] Hanomag "Komissbrot"

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Tym razem dla odmiany zabrałem się za coś w standardzie. Stopniowo będę sklejał coraz trudniejsze modele w standardzie, aby nabrać trochę doświadczenia w ich klejeniu. Może w przyszłym roku odważę się skleić Jelcza GCBA z Orlika, którego wygrałem w Rudzie Śląskiej. Dopiero jak dobrze skleję co najmniej 5 modeli w standardzie to zabiorę się za niego.
Obrazek
Krawędzie retuszuję czarna pastelą, a sklejam kropelką i klejem polimerowym. Mimo drobnych wad model skleja się całkiem przyjemnie.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Karoseria jest już niemal gotowa. Brakuje tylko błotników. Pomalowałem ją lakierem w sprayu. Zauważyłem, że znacznie lepszą powierzchnię otrzymuje się gdy tuż po nałożeniu lakieru lekko rozsmarowuje się go palcem na całej powierzchni.
Obrazek
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sebb
Posty: 137
Rejestracja: sob cze 10 2006, 22:23
Lokalizacja: Radom/Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sebb »

Witam.
Po tygodniowej nieobecności wracam do pracy. Polakierowałem resztę części przed wycięciem i zabrałem się za błotniki, które pomalowałem od spodu czarnym sprayem.
Obrazek Obrazek
Następne w kolejności były koła. Krawędzie retuszowałem plakatówkami. Pierwsza mieszanka kolorystyczna była trochę za rzadka, więc poczekałem godzinę i wylałem przez słomkę to co zebrało się na górze menzurki. Odtąd będę retuszował już tylko plakatówkami, ponieważ łatwiej da się mieszać kolory, lepiej się trzymają, po wyschnięciu nie brudzą tak jak pastele, oraz gdy trafią tam gdzie nie trzeba to z polakierowanej powierzchni da się je łatwo usunąć.
Obrazek Obrazek Obrazek
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ