[Relacja] Jak-3 ORLIK MK

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
orlik
Posty: 15
Rejestracja: wt wrz 28 2004, 13:48

[Relacja] Jak-3 ORLIK MK

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlik »

Witam,
powrót po urlopie zmotywował mnie do podziubania przy kolejnej wycinance. Zaopatrzony we wręgi cięte laserem firmy GPM na tapetę położyłem Jaczka. Może to i trochę moje lenistwo, ale z wręgami praca jakoś szybciej płynie;-))) Wczoraj rozpocząłem sklejanie modelu i mam nadzieję szybko go ukończyć. Obecny etap zamknąłem w ok. 7 godzin pracy. Proszę nie odbierać tego czasu jako tempa pracy, laserowe wręgi potrafią dużo go zaoszczędzić...
Do retuszu wnętrza kabiny używam akryli zmieszany z plakatówką w proporcji ok.2/3. Generalnie rozrabiam więcej plakatówki i dodaję akryli, aby po zaschnięciu farby na palecie móc z niej jeszcze korzystać. Krawędzie poszycia kadłuba retuszuję tylko plakatówką.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pozdr. Łukasz
orlik<<<>>>>Lazarus
orlik
Posty: 15
Rejestracja: wt wrz 28 2004, 13:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlik »

Ostatni segment kadłuba zastopował mnie na chwilkę.... krótką chwilkę....
po przygotowaniu szkieletu oraz elementów poszycia....
Obrazek
Obrazek

zachciało mi się powydziwiać i doszedłem do wniosku, że może by tak coś otworzyć w poszyciu....
a że jest tam jedna ruchoma część, postanowiłem ją wyciąć. No bo przecież jeśli ktoś będzie chciał sobie zobaczyć kratownicę, to dlaczego by nie pokazać....
Z tego względu wyciąłem zaznaczone miejsce na zewnętrznym i wewnętrznym poszyciu.
Aby łatwiej się wszystko złożyło "do kupy" (karton wymaga nieco więcej wkładu pracy we formowanie- w końcu to już nie surówka;-))), postanowiłem rozciąć wewnętrzne poszycie na dwie części i wygodnie je spasować (tak aby drzwiczki otwór drzwiczek pasował dokładnie...
Obrazek

szkielet w międzyczasie dokleiłem we właściwe miejsce do wręgi...
Obrazek

W wewnętrznym poszyciu musiałem nieco dociąć krawędź przylegającą do wręgi poprzedniego segmentu, bo skoro zdecydowałem się na przyklejenie tych elementów do zewnętrznego poszycia przed uprzednim ich zamontowaniem na pasku łączącym, mógłbym w ten sposób zrobić sobie niepotrzebne zgrubienie na łączeniu segmentów (mam nadzieję że mój zawiły wywód jest zrozumiały;-)))

Ostatecznie kadłub wygląda tak...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

ciąg dalszy nastąpi w poniedziałek, weekend spędzam z rodzinką i w towarzystwie "białego kartonu";-)
pozdr. Łukasz
orlik<<<>>>>Lazarus
orlik
Posty: 15
Rejestracja: wt wrz 28 2004, 13:48

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: orlik »

Po rozważaniach egzystencjalnych czas na konkrety;-)))
Dzisiaj na tapecie rozłożyłem skrzydła. Postanowiłem że skleję je w miarę możliwie szybkim czasie. Całość pasuje bez problemów, poniżej gotowy zespół. jak tylko wyschnie zaraz przytwierdzę go do kadłuba.

Musiałem przemalować skrzydła lakierem, gdyż kolor kadłuba ma nieco inny odcień - po lakierowaniu wszystko wróciło do normy...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


jutro cd..

pozdr. Łukasz
orlik<<<>>>>Lazarus
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

świetnie kleisz, szacuneczek :spoko:
ODPOWIEDZ