*[Relacja/Samolot] Mustang III (KA 3/2006)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Grabciu, sam model w Twoim wykonaniu to wiadomo – rewelacja. W tym słowie mieszczą się wszystkie superlatywy, których mogę użyć pod adresem Twojej pracy. Bardzo podoba mi się również pomysł ekspozycji modelu w połączeniu z obrazkami autorstwa Jarka bądź Andrzeja Wróbla (tak z daleka podejrzewam, że to Andrzej). Jedyne co mogę dodać to, że te obrazki, chociaż to tylko druk warte są oprawienia. To jednak indywidualny wybór.

Korzystając z okazji, że relacja zeszła na tematy fotografii, pozwolę sobie dorzucić swoje trzy grosze w tej kwestii. Osobiście nie jestem zwolennikiem białego tła, jednak od strony technicznej zarówno Twoje jak i Wojtka zdjęcia wyglądają świetnie. Do czego zmierzam to to, że przy takich zdolnościach powinniście pomyśleć o sprzęcie pod nazwą “Light tent”. Można go kupić w różnych rozmiarach, albo samemu zrobić. Kilka instrukcji w tym temacie znalazłem kiedyś w necie. Najbardziej prosta wersja była zrobiona z kartonowego pudła i prześcieradła czy coś w ty stylu. Adres do oryginalnego sprzętu podaje poniżej. Można tam podpatrzeć jak to jest zrobione.

http://store.tabletopstudio-store.com/specials.html

Ja kupiłem najtańszą wersję i jestem bardzo zadowolony. Moje zdolności w dziedzinie fotografii są jeszcze bardzo mierne, myślę jednak, że w waszych rękach sprzęt tego typu pozwolił by na rewelacyjne efekty. Materiał z którego zrobiony jest namiot przepięknie rozprasza światło. Żarówki dają pełne spektrum światła. Niewątpliwa zaleta to to, że można korzystać z tego wynalazku o każdej porze w każdych warunkach. Zamiast lamp, można wynieść namiot na zewnątrz i korzystać ze światła dziennego, nawet bardzo ostrego. Moje nie najlepsze zdjęcia nie bardzo nadają się jako przykład, ale widać na nich jak łagodnie rozkłada się cień pod modelem, i jak równo rozkłada się światło. Przez odpowiednie ustawienie lamp można oczywiście uzyskać bardziej dramatyczny efekt. Moim zdaniem sprawa jest warta przemyślenia.

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam,
Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Taaak...zachwycałem sie niedawno Twoimi zdjęciami i główkowałem jak je zrobiłeś ;-) O zaletach takiego namiotu wiem troche bo znajomy ma. Obliczyłem, że dla mnie takie coś kosztowało by ~ 250 zł. Wole to już na aero przeznaczyc i wkońcu zacząć lakierowac swoje modele. Może niedługo spróbuje zrobić taki home made.

pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bartosz B.
Posty: 747
Rejestracja: sob lip 24 2004, 21:02
Lokalizacja: Gorlice / Nonnweiler
x 7

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartosz B. »

Bardzo ciekawy pod temat sie rozwiną, mam nadzieje ze wszystkie wpisy zostaną wycięte i zamieszczone w odpowiednim wątku najlepiej tutaj: viewtopic.php?t=3151

Grabciu kolejny świetny model w twoim wykonaniu :spoko:

PS
witam z powrotem, nie ma to jak w domu
Awatar użytkownika
KoValus
Posty: 20
Rejestracja: sob lip 31 2004, 18:43

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: KoValus »

Brawo za model!! Mam jednak jedną uwagę, czy klapy, osłaniające koła nie powinny być schowane? Wydaje mi się, że były one w pozycji otwartej, tylko podczas momentu chowania lub wyciągania podwozia (no i przy przeglądach/naprawach samolotu). Na większości zdjęć stojących Mustangów klapy te są schowane.
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

W wycinance pisze, że były także wypuszczane dla mechaników. Miałem robić schowane, ale poszycie płata sie troche rozeszło i była by luka. Masz racje w tym co piszesz - chowały się zaraz po wypuszczeniu podwozia.

Spróbowałem dokładnie tak jak opisał to Wojtek i...jestem zadowolony z efektów. Głównym błędem jaki robiłem było to że nie fotografowałem pod okno tylko z oknem za plecami i ekrany ustawiałem po okregu wokół bristolu. Spróbowałem dziś z ekranami pociętymi na kawałki i było dobrze. Jeszcze to jutro dopracuje bo efekty mi sie zaczynają podobać - jest naturalnie.

Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

no kurcze Grabciu mój kochany, zapraszam do Lublina....zresztą dam znać jak będe miał model do obfotografowania :) śliczności!!
zarówno swoje ochy i achy piszę na temat modelu jak i zdjęć, czekam na sesję końcową :)

dziękuję również Wojtkowi za małą lekcję fotografowania, na pewno się przyda

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

Fotki śliczne a modelik jak malowany :)
Pozdrawiam i gratuluje
Obecnie w budowie:
Bumar Duty
Andrzej S.
Posty: 103
Rejestracja: ndz lut 13 2005, 13:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej S. »

Kolejny przepiękny model w kolekcji. Gratulacje.
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

O modelu nie mam co dodac, do tego co poprzednicy napisali.
Jesli chodzi o oslony podwozia, jak nie ma cisnienia w hydraulice, to opadaja. Sam to kiedys sprawdzalem na Mustangu.
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

hehe dzięki !

Kolejna rata galerii końcowej. Tym razem próba ze zrobionym tipi bezcieniowym :lol: Rozłożony statyw okryłem białym prześcieradłem a po bokach ustawiłem dwie lampki. Efekty nawet w porzadku, ale znów nad kolorami cięzko zapanować. Nie będe już dłużej ględził. Dodam tylko to - wycinanka perfekcyjna, polecam każdemu. Co prawda trudna, ale przyjemna :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Prawdopodobnie jak sę troche ociepli, zrobie jeszcze jedną próbę :mrgreen: tym razem na dużym tarasie.

Dziękuję za odwiedziny i krytykę.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ