*[Relacja/Samolot] Mustang III (KA 3/2006)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marzen
Posty: 335
Rejestracja: pt wrz 19 2003, 6:54
Lokalizacja: z Kielc

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marzen »

Rewelacja Grabciu - kolejna cegiełka w budowaniu potęgi Sił Powietrznych naszego forum :) Piękny - po prostu piękny ....
Awatar użytkownika
laszlik
Posty: 2068
Rejestracja: pn cze 07 2004, 1:42
Lokalizacja: WAW
x 112

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: laszlik »

Mistrzostwo swiata!
Zarowno wykonanie, jak i rewelacyjne zdjecia. Niezle kompendium wiedzy na temat fotografowania.
Taki final naprawde potrafi ucieszyc oko.
-Dziadku, ruskie w kosmos poleciały!
-Wszystkie?
-Nie, dwóch tylko.
-To co mi d... zawracasz!?

ZŁO SQUAD
wojtek_fajga
Posty: 76
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 22:08
Lokalizacja: EPBY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek_fajga »

To bardzo się cieszę Grabciu, że ta technika z ekranami sprawdziła się również u Ciebie.

Jeśli chodzi o namiot bezcieniowy, to faktycznie jest on bardzo wygodny w użyciu i pozwala na szybkie zrobienie bardzo przyzwoitych fotografii. W mojej ocenie jego wadą jest to, że bardzo mocno rozprasza światło pozbawiając je kierunku padania, przez co modele nieraz stają się płaskie, nie widac ich bryły. Ale jest to tylko kwestia mojej oceny, innym mogą się podobac. Technicznie w każdym razie są bez zarzutu.

Namiot bezcieniowy można wykorzystac również odrobinę kreatywnie. W gotowych (kupnych) namiotach producenci często dodają dodatkowe elementy w różnych kolorach wykonane z materiału przypominającego aksamit i mającego dużą zdolnośc do pochłaniania światła.

Poniższe zdjęcie zostało wykonane w namiocie bezcieniowym z czarną płaszczyzną pochłaniającą na jednej ze ścian namiotu i czarną plexi jako podłogą.

Bardzo przypadł mi do gustu pomysł z umieszczaniem delikatnej rameczki na fotografii. :D

Obrazek
Grabciu
Posty: 167
Rejestracja: pn lis 22 2004, 17:35
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grabciu »

Ekstra fota :wooow:

Ostatnia rata sesji końcowej - tym razem przy naturalnym świetle dokładnie tak jak opisał to Wojtek. I wniosek - naturalne światło zdecydowanie najlepsze. Jeszcze tylko musze poćwiczyć kontrole nad takim światłem i będzie wypas.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Wszystkie powyższe zdjęcia po 1000 px:

..1.. ..2.. ..3.. ..4.. ..5.. ..6.. ..7.. ..8.. ..9..
Awatar użytkownika
Seweryn
Posty: 240
Rejestracja: śr paź 15 2003, 13:42
Lokalizacja: Ustroń
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Seweryn »

wojtek_fajga pisze:To bardzo się cieszę Grabciu, że ta technika z ekranami sprawdziła się również u Ciebie.



Bardzo przypadł mi do gustu pomysł z umieszczaniem delikatnej rameczki na fotografii. :D

Obrazek
Wojtek napisz lepiej gdzie będzie można poczytać o tym Mercu 722. Jakiś czas jest w Twoim podpisie :)
Seweryn Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek D
Posty: 92
Rejestracja: pn sty 22 2007, 16:31
Lokalizacja: Dębica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krzysiek D »

Jestem przeciw, a nawet za publikowaniem w sieci TAKICH modeli :spoko:
Obrazek
Awatar użytkownika
Glutation
Posty: 149
Rejestracja: pt wrz 09 2005, 8:41
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Glutation »

Witam,

WOW!
No to pojechaliscie Panowie po calosci z tym foceniem modeli :-)
Dobrze, dobrze, dzieki Wam wiem, ze istnieje cos co sie nazywa "namiot bezcieniowy". Daje bardzo ladne efekty, lepsze niz zwykle ekrany i blendy na zrodle swiatla...
Prezentacja modelu, Grabciu, rewelacja (jak i sam model of course).
No i ten watek fotograficzny naprawde cenny, bardzo mi podpasowal przy okazji. Mysle, ze jak ktos nie wie jak sie prezentuje swoj model to juz wie ;-)

Pozdrawiam
Glutation
"No, kończ Władziu i robimy"
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Genialne :!: Model i zdjęcia :!: Po prostu genialne, nie mam nic więcej do dodania. Gratulacje :spoko:
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
hayabusa
Posty: 29
Rejestracja: wt lip 05 2005, 21:16
Lokalizacja: Gorlice

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: hayabusa »

Poprostu szok :boje: Fantastycznie wykonany model i super zdjęcia Ogromnie mi się podoba Twoja relacja :spoko: tak trzymaj :pice: i proszę o więcej. Zapomniałem napisać, że oczywiście wszystkie fotki zapisane i codziennie będę miał na tapecie Mustanga w innym ujęciu ;-)
Jeśli dzisiaj jest źle to wiesz, że jutro może być lepiej. a jeśli dzisiaj jest dobrze to...po co się martwić na zapas;)
ODPOWIEDZ