Zrób to sam - WIADRO :P

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Tempest, Edmund_Nita

Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Zrob to sam - wiadro :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Ramzesie. Po pierwsze to przepraszam, że zaśmieciłem Ci trochę wątek o wiadrze. Wcisnąłem się tu tylko dlatego, że zawsze mój największy szacunek wzbudzają modelarze, którzy potrafią zrobić coś samemu – np. Ty i Twoje wiadro. Po drugie – niema fenomenalnych modelarzy. Są tylko bardziej cierpliwi i bardziej doświadczeni. Ale i jedno i drugie to tylko kwestia motywacji i czasu. Nic więcej!
Zaś pokazując różne takie małe detaliki obaj udowadniamy, że wszystko jest możliwe w modelarstwie. I to jest jego niepowtarzalny urok.
Serdecznie Cię pozdrawiam
A lampka „świeci” już w kabinie :lol:
Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
ramzes85
Posty: 10
Rejestracja: wt sie 21 2007, 18:46

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ramzes85 »

Ja, Panie Andrzeju, może nie będę zabierał głosu w sprawie Pańskich dzieł, bo modelami nie można tej pracy nazwać :) Fakt, jest Pan przykładem, że jak chcemy to możemy.

Co do zarzutu "zaśmiecania" mojego wątku... Proszę "zaśmiecać" dalej - niech te fotki mikroświata będą natchnieniem i bodźcem dla innych modelarzy do używania swojej inwencji.

Chciałbym ponadto zaapelować do użytkowników forum do prezentacji sposobów "chałupniczych" budowy takich bibelotów jak własnie wiadra, stoły, kowadła, beczki, wyposażenie warsztatów... Słowem, mam tu na myśli przedmioty raczej ciężko dostępne w sprzedaży a znacznie uatrakcyjniające dioramy ruin miast, lotnisk, warsztatów właśnie...

Gdzieś na forum (nie pomnę, czy na kartonworku) wyczytałem sposób na zrobienie butelek :) Otóż... bierzemy fragment wypraski z części przezroczytsych, nawiercamy wiertełkiem niemal na całej długości i delikatnie (bardzo!) rozgrzewamy nad ogniem. Rzecz w tym, by grzać wysoko nad płomieniem. Kolejnym krokiem jest wycięcie figury przypominającej butelkę i wstrzyknięcie do wnętrza bardzo rozcieńzonej farby o kolorze napoju jaki my... lub figurka preferuje :D Etykietka czy korek to już formalność, podobnie jak wariacja na temat koloru butelek. W okresie IIWW najczęściej był to kolor brązowy i zielony. Tyle :)

Niżej odnośnik do psoosbu wykonania realistycznie wyglądających skrzyń na pociski:

http://www.militarymodelling.com/news/a ... 17&v=1&sp=
http://www.militarymodelling.com/news/a ... 57&v=1&sp=

Poniżej link do... sami zobaczcie, bo także warto :)

http://www.militarymodelling.com/news/a ... 02&v=1&sp=

Czy ktoś wie, co to za środek, mam tu na myśli preparat Polycell?

Pozdrawiam Cię, Andrzeju i Was, czytających i ... tworzących :D
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

Witam
Czytam i nachodzi mnie stwierdzenie : próbować , ćwiczyć , eksperymentować .

Pozdrawiam Marcin
erkamo
Posty: 74
Rejestracja: pt sie 17 2007, 16:12
Lokalizacja: EU

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: erkamo »

"A water based bathroom silicon sealer..."
A wiec w Polsce to chyba bedzie jakis uszczelniajacy silikon (tutaj potocznie fugensilikon, czy jakos tak). Na bazie wodnej, a wiec chyba daje sie w pewnym zakresie (zanim nie zaschnie) obrabiac woda.
Taka jest moja interpretacja.
Pozdrawiam

erkamo
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

ramzes85 pisze:Czy ktoś wie, co to za środek, mam tu na myśli preparat Polycell?
Silikonowa masa uszczelniająca na bazie wody :usmiech:
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Andrzej Ziober
Posty: 483
Rejestracja: sob lut 11 2006, 16:30
x 58

Zrob to sam - wiadro :P

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Andrzej Ziober »

Apel Ramzesa o pokazywanie różnych detali wzbogacających dioramę i wykonywanych samodzielnie jest świetny! Odpowiadam więc... pokazując zrobioną dziś gaśnicę – to chyba też jest element, który wzbogaca dioramy. Tu zrobiona gaśnica do śmigłowca Mi-6 w 1:72 (no, tak mniej więcej 1 :72, bo wymiary tylko ze zdjęcia)
Jak zrobiona: czerwony plastikowy „patyczek” wyciągnięty termicznie do właściwej średnicy. Opiłowany i wypolerowany. Do tego elementy wyciągnięte termicznie ze „srebrnej” ramki wlewowej i czarne – z czarnej. Zastosowanie kolorowego plastiku po to, żeby niepotrzebnie nie malować (farba pogrubia!). Nalepka jest z kalkomanii. Czas wykonania – trzy godziny - ponieważ klejenie super glue nie od razu czysto wyszło i musiałem kilkakrotnie powtarzać wykonanie najdrobniejszych elementów.

Obrazek
Gdy stajesz przed problemem, szukaj rozwiązania, a nie obejścia.
wojtek_fajga
Posty: 76
Rejestracja: ndz lip 08 2007, 22:08
Lokalizacja: EPBY

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: wojtek_fajga »

Witam Wszystkich!

A ja mam propozycję, aby rozszerzyc ten wątek i prezentowac w nim również inne rozwiązania i pomysły. Nie tylko elementy dioram.

Poniżej przedstawiam sposób w jaki wykonałem naciągi i śruby rzymskie w Nieuporcie 17 w skali 1/48.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Super patent na wiadro, a oto moje w skali 1:25

Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ