jaki papier

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
piwol
Posty: 2
Rejestracja: śr lis 21 2007, 22:10

jaki papier

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piwol »

witam wszyskich i przepraszam że zawracam głowe :oops:

mam jedno pytanko jaki papier najlepiej kupić do drukowania modeli a drukarke mam nawet na papier A3 kolorową i możecie podać jakieś ciekawe linki na allegro odrazu bym kupił

z góry dzienki :razz:
Awatar użytkownika
elvis
Posty: 42
Rejestracja: śr lip 06 2005, 8:12
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: elvis »

Ja drukowałem na bloku technicznym firmy herlitz. Gładki, bez widocznych włókien papieru, dobrze się kształtuje. Według mnie dobry. Nie wiem jak inni koledzy z forum.

Pozdrawiam elvis
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Papier do drukarki o gramaturze 160-200g. Sprawdź sam, jaki będzie ci odpowiedał najbardziej. Ideałem byłoby dobranie kartonu do części, tzn. te, które będą zwijane, drobne elementy na cieńszym, duże siatki na grubszym.
Awatar użytkownika
danyf
Posty: 40
Rejestracja: sob paź 22 2005, 18:22

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: danyf »

tak jak prawi QN
papier najlepiej dobrac do czesci
ja choc mam niewielkie doswiadzczenie bo raptem 1 caly model i dwie polowki powiem tak:
200g jest stanowczo za gruby do malych czesci
(wiem ile sie nameczylem ze sklejeniem yamahy sr400)
120g jest stanowczo za cienki dla wiekszych czesci
(wiem bo przez to zarzucilem sklehanie yamahy "ultra realistic" mt-01 bo papier 120 okazal sie za cienki)
optimum moim zdaniem to 140-160g ze wskazaniem na 160g jesli model nie ma miniaturowych czesci (w sensie takim ze nie trzeba ich zwijac lub nie maja wielu zgiec ktore trzeba dokladnie trasowac)
Papier o takich gramaturach kupisz w kazdej hurtowni papierniczej z tym ze musisz pamietac ze "ryza" papieru powyzej 120g ma 250 kartek a nie 500
Adrian
Posty: 18
Rejestracja: sob lip 16 2005, 22:32
Lokalizacja: Grudziądz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Adrian »

danyf pisze:Papier o takich gramaturach kupisz w kazdej hurtowni papierniczej z tym ze musisz pamietac ze "ryza" papieru powyzej 120g ma 250 kartek a nie 500
W porządnym sklepie papierniczym można kupić papier o różnych gramaturach "na kartki" (w sensie kartka - jedna sztuka ;)). Cała ryza to trochę dużo, gdyby okazało się że gramatura okazała się niewłaściwa, będzie ona tylko niepotrzebnym wydatkiem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
drakon
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 03 2009, 16:47
Lokalizacja: Świdnica

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: drakon »

Drukuję większość kopii na 175 matowym (zdarza się czasem 300, na wręgi), z tym, że do naprawdę miniaturowych elementów używam 120 gram.
ODPOWIEDZ