[R] BWP-2 Modelik 1:72

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

[R] BWP-2 Modelik 1:72

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Obrazek
Zauważyłem ostatnio że najwięcej robie rosyjskich konstrukcji - pion, zsu, brdm. Bardzo ładne maszyny. Teraz będę robił BeWuPa i zrobiłbym jeszcze T-72, do tego fajną dioramkę łączącą w całość to wszystko.

Bojowy wóz piechoty BWP-2, który zaprezentowano po raz pierwszy w końcu lat siedemdziesiątych. Wyeliminowano w nim kilka wad BWP-1, w tym jedną z najważniejszych, mianowicie 73 mm armatą, o małej prędkości początkowej pocisku, zastąpiono bardziej uniwersalną i efektywną armatą kalibru 30 mm oraz przeniesiono stanowisko dowódcy z kadłuba (było usytuowane za stanowiskiem mechanika-kierowcy) do wieży. Ponadto wyrzutnię przeciwpancernych pocisków kierowanych (nowszego typu) zamontowano na wieży (9kB).
Używana jest również wersja dowódcza pojazdu.BWP-2 występuje w bardzo dużych ilościach w siłach zbrojnych wielu krajów. Jest używany m.in. w Finlandii, Iraku, Jemenie, Kuwejcie, Jordanie, Afganistanie, Algierii, Indiach, Czechach i na Słowacji. Ocenia się, że w uzbrojeniu armii rosyjskiej znajduje się ich około 20 000 sztuk. Jest więc to najpowszechniej używany bojowy wóz piechoty byłego Bloku Wschodniego. BWP-2 jest nadal produkowany i oferowany do sprzedaży. Produkcje licencyjną kontynuuje Słowacja (pod oznaczeniem BVP-2 i Indie, pod nazwą Sarath). Wóz indyjski, oprócz wersji podstawowej, występuje również jako: ambulans, pojazd saperski i wóz rozpoznania inżynieryjnego. Ponadto Bułgaria wytwarzała, na potrzeby własne i eksport do Iraku, bojowy wóz piechoty BWP-30 z wieżą od BWP-2.
Przedział desantowy BWP-2, podobnie jak BWP-1, jest dosyć ciasny, mimo że liczbą przewożonych żołnierzy zmniejszono do siedmiu (w tym jeden zajmuje miejsce za stanowiskiem mechanika-kierowcy). W BWP-2 zachowano główne cechy konstrukcyjne BWP-1: ma on więc niską sylwetkę, jest ruchliwy, niezawodny i prosty w eksploatacji, a moc zespołu napędowego jest wystarczająca do poruszania się we wszystkich warunkach terenowych. Wozy ostatnich serii produkcyjnych wyposażono w ulepszone systemy kierowania ogniem, dodatkowe opancerzenie i inne elementy modyfikacyjne. Na większości wozów można montować trały przeciwminowe.

Zacząłem jakiś tydzień temu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Nie bardzo wiem co z tytm zrobić, jak ktoś sklejał mógłby pomóc.
Obrazek
CZeść wam
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
Awatar użytkownika
iron_84
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27 2007, 21:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: iron_84 »

Witam.
Całkiem ładna kolekcja ci się robi.
Jeśli kleisz ze skanów to napisz w jaki sposób usunąłeś kolory, że zostały ci tylko kontury części.,
Ruscy ogólni mieli ładne maszyny a w skali 1:25 to dopiero wygląda, tylko że doiramka zajęła by sporą część pokoju.
Pozdrawiam.
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Normalnie, w Corelu ustawiam wypełnienie z tolerancją jakieś 10-20, i jazda.
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Siemka
Ostatnio nie miałem czasu, to i niewiele zrobiłem. Jedynie drzwi z tyłu, chociaż jak patrze na te zdjęcia to trzeba będzie je poprawić.
ObrazekObrazekObrazek
Następną rzeczą do zrobienia będzie zawieszenie.
Obrazek

Pozdro
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Zrobiłem trochę elementów kadłuba, część wieży i muszę zająć się kołami:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Wydaje się trochę pusty, spróbuję nawrzucać tu trochę sprzętu, samo brudzenie dużo zmieni.

cześć
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Dawno już nic nie pisałem, a zrobiłem bardzo dużo, chociaż mniej niż bym chciał :wink: :
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek
Na brudzenie tak się nie patrzcie, aktualnie jest trochę inne.
Próbnie zrobiłem jednego żołnierza w zbroi wspomaganej, jak przyjdą mi farbki które zamówiłem priorytetem dwo tygodnie temu! to go pomaluję trochę inaczej.
ObrazekObrazekObrazek
I jak wygląda to wszystko obok siebie:
Obrazek

Szczęśliwego nowego roku!
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

Witam w Nowym Roku!
Zmyłem poprzednie brudzenie, zamiast tego nałożyłem trochę rdzy, nie wcale nie jest jej za dużo. Dorobiłem też wyrzutnię rakiet, reflektor i tym samym skończyłem wieżyczkę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Żołnierza też trochę dopracowałem i zrobiłem mu jeszcze działko.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
Awatar użytkownika
QN
Posty: 1103
Rejestracja: czw gru 04 2003, 8:29
Lokalizacja: Stasi Las
x 157

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: QN »

Karol, ogranicz brudzenie do delikatnego zapylenia, odrobiny rozjaśnienia. Tak będzie chyba lepiej.

O ile strasznie brudny pojazd rozumiem (no, wrócił właśnie z poligonu) o tyle rdzy nie rozumiem. Karol, pancerka NIE RDZEWIEJE tak łatwo, bo:
1. Jest utrzymywana w czystości (współczesna)
2. Nie miała kiedy zardzewieć, bo na wojnie długo nie pożyła
3. Stal pancerna nie rdzewieje w tak krótkim czasie.
Kilkadziesiąt lat leżenia - rozumiem, ale nie na współczenym pojeździe, może na muzealnym, trzymanym pod chmurką.

Pokaż mi choć jedno zdjęcie współczesnego pojazdu w takim stanie jak Twój. Potraktuj to, proszę, jako dobrą radę na przyszłość.
_KaroL_
Posty: 248
Rejestracja: pn lip 17 2006, 14:38
x 15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: _KaroL_ »

QŃu, tu właśnie chodzi o kilkadziesiąt lat leżenia po wojnie atomowej, odrapany, zapomniany, postrzelony. Ktoś go znalazł, poskładał z powrotem do kupy.
Może trochę tą rdzę przetrę bo za bardzo granulasta, ale więcej nie mam zamiaru zmieniać, taki mi się podoba.
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang
xmann1
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 25 2008, 18:59

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: xmann1 »

skąd wziąść model do sklejenia tego pojazdu, poszukuje go i znalazłem tylko pume, chcę go zrobić metalowego ale potrzebuje szablon, z góry dziękuje za odpowiedź pozdrawiam.
ODPOWIEDZ