T-34 relacja na przywitanie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Zamiast kleić, w dalszym ciągu męczę temat jakości zdjęć przy skromnym sztucznym oświetleniu którym dysponuję.

A więc tak. Zdjęcie zrobione bez balansu bieli dla sztucznego oświetlenia prezentuje się następująco:

Obrazek

Szczegóły w oryginalnej rozdzielczości wychodzą wtedy tak:
Obrazek

, po amatorskiej korekcie barw :
Obrazek.


Natomiast kiedy robie zdjęcie z balansem bieli dla sztucznego światła wychodzi tak:

Obrazek

A szczegóły tak:
Obrazek

Niestety Minolta ma problem ze złapaniem ostrości przy sztucznym oświetleniu w obydwu przypadkach, ale wydaje mi się że dla balansu ustawionego na sztuczne oświetlenie wychodzi to jeszcze gorzej.
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

Moim zdaniem z balansem jest lepiej. A probowałeś problemy z ostrością rozwiązać przez poprawienie światła albo użycie statywu i samowyzwalacza?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Co do światła to wydaje mi się że już go mam zadość, tylko pewnie długość fal nie odpowiada mojej "wybrednej maszynce" :cry:

A co do statywu... cóż skromne możliwości finansowe pozwalają tylko na ministatywik "z promocji", co niestety nie owocuje zbytnią stabilnością :lol: , a i miejsca na biurku ciągle brakuje.

Dzisiaj jak przyjdę do domu to pokombinuję jeszcze z ręcznym ogniskowaniem. Ostatnio nie za bardzo mi to wychodziło, ale spróbuję zrobić sobie jaką stałą - powiedzmy matrycę, odległość przy której ostrość by wychodziła. Nie wiem, może się uda. W ostateczności chodzi tylko o zdjęcia małych elementów, zdjęcia całości można robić w słoneczny dzień na dworze...
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Kombinuję i kombinuję, ale nie ma siły. Jakkolwiek bym nie ustawiał zdjęcie przy ma tyle szumu że aż mnie bierze... :x już nawet założyłem 500W halogena i tylko mi blat przypala, a efektu wizualnego dalej brak. Nic, trzeba dać chwilowo za wygraną i nieco polepić, bo się okaże że nie tylko zdjęcia nie wyszły ale i model... :lol:
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Do zapamiętania z dnia wczorajszego: "Jak przez cały dzień nic Ci nie wychodzi, to wieczorem będzie jeszcze gorzej!" :))

Z niewiadomych przyczyn, dosłownie eksplodowało mi wczoraj opakowanie SuperGluta, całe szczęście nie w twarz i nie na oczy, ale cale ręce(nie licząc biurka) miałem zalane. Nauczony doświadczeniem poszedłem zaraz wymyć to pod wodą, ale po kilku minutach ręce miałem białe od jakiegoś nalotu. Cale szczęście do dziś nic nie zostało a i części cudem uniknęły zagłady :)))
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Taron oglądam Twoje postępy w budowie.
Co do zdjęc,to jeśli masz nawet mały statyw to spróbuj jeszcze wstawić tuż przed obiektywem szkło powiększające.Popatrz jak wychodzą zdjęcia przy nastawieniu auto i makro.Powodzenia.
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Dzięki za radę PIRETPANZER, ale to dalej nie to. Ściągnąłem jeszcze dzisiaj program do redukcji szumów i trochę z nim popracowałem, efekt jest znaczny, ale dalej nie mam ostrości na zdjęciach.
Obrazek
Camel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camel »

Odrobinkę OT:
1. co to za minolta?
2. nie ma wbudowanej kukułki? (znaczy lampy)
/OT

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Camel pisze:Odrobinkę OT:
1. co to za minolta?
2. nie ma wbudowanej kukułki? (znaczy lampy)
/OT

Pozdrawiam
Minolta Z3, z lampą. Ale z przy makro raczej bezużyteczny bajer... ;-)
Camel

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Camel »

Dużo robisz w kartonie więc nie będzie dla Ciebie problemem wykonanie czegoś takiego:

http://strobist.blogspot.com/2006/07/ho ... tudio.html
i
http://www.stumbleupon.com/demo/#url=ht ... ight-tent/

Zamiast lampy błyskowej możesz użyć tego halogenu 500W

lub coś takiego:

http://www.dcresource.com/forums/showthread.php?t=28736

i też z kartonu.

Życzę udanej zabawy :D
ODPOWIEDZ