Pytania początkujących

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Marmor32
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 05 2007, 21:56
Lokalizacja: Dobrodzień

Pytania początkujących

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marmor32 »

Nie wiem czy jest to dobry pomysł. Jeżeli się ze mną koledzy modelarze nie zgadzają to proszę moderatora o usunięcie. Uważam iż taki temat (najlepiej jak był by przyklejony) jet przydatny dla początkujących modelarzy gdzie bez konsekwencji ośmieszenia można by było zadać pytanie bardziej doświadczonym kolegom. Przeglądam forum od kilku miesięcy. Znalazłem wiele przydatnych dla mnie informacji. Uważam jednak, iż czasem trudno jest odnaleźć informację na temat który nas właśnie nurtuje. Bardziej doświadczeni koledzy koledzy wykonując jakiś element piszą że jest on wykonany metoda taką lub inna wskazując osobę która to robiła w przeszłości w jakiejś relacji. Czasem ta relacja jest trudna do odnalezienia zwłaszcza dla początkującego, czasem nie ma tam już zdjęć. Myślę że właśnie w takim temacie można by pytać wręcz o rzeczy dla niektórych oczywiste ale dla innych stanowiące problem trudny do odnalezienia w przepastnym forum. Ja zaliczam się do osób początkujących i napisałem ten temat w oparciu o własne odczucia i w uzupełnieniu działu ABC Modelarstwa i JIGS. (Są super) Pozdrawiam brać modelarską
Spartanie nie pytają ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!!!
arqs
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 22 2007, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: arqs »

Popieram, że przydałoby się aktualizować rubrykę o podsatwach modelarstwa albo zachęcić modelarzy do opisywania swoich nietypowych metod w specjalnym dziale.
czessek
Posty: 22
Rejestracja: wt kwie 10 2007, 21:09
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: czessek »

Popieram rowniez !!!
Bartelemi
Posty: 24
Rejestracja: sob wrz 08 2007, 14:11
Lokalizacja: Mielec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartelemi »

Witam
Popieram, co prawda koledzy na forum klasyfikują mnie do tych doświadczonych ale ja się tak nie czuję. Chętnie poczytałbym sobie jeszcze na wiele interesujących mnie tematów o których nie mam jeszcze bladego pojęcia. Sam chętnie również podzielę się swoją wiedzą, okraszoną zdjęciami bo ta forma przekazu trafia chyba najlepiej do wszystkich.
Co do głębin forum to często interesujący nas temat nie ma już zdjęć przez co ciężko połapać się o co chodzi ponieważ sedno sprawy ilustrowane było fotką.
Pozdrawiam
karton karton karton
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Panowie, jeżeli podczas klejenia nie radzicie sobie z jakimś konkretnym elementem, sposobem bądź techniką, zadajcie pytania. Możecie je umieścić w temacie Jigs. Na pewno znajdzie się ktoś, kto na Wasze pytanie będzie w stanie odpowiedzieć. Takie rozwiązanie będzie miało większy sens niż zakładanie jeszcze jednego przyklejonego tematu, bądź nowych wątków z banalnymi pytaniami o podstawowe sprawy. Ja ze swojej strony, na miarę posiadanej wiedzy postaram się pomóc.

Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

W takiej sytuacji, proponuję usunąć z tytułu tematu, który założyłem termin "Jigs" i zastąpić go słowem "Poradnik". Takie rozwiązanie poprawi czytelność tytułu, co mam nadzieję przyciągnie uwagę modelarzy zainteresowanych poradami.
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Rutek, twoja prośba spełniona i pojawił sie - Poradnik -
Awatar użytkownika
Rutek63
Posty: 756
Rejestracja: pn paź 25 2004, 20:03
Lokalizacja: Scarsdale, NY
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Rutek63 »

Dziękuję Tomasz.
Mam nadzieję, że w takiej formie wątek stanie się merytorycznie bogatszy, z pożytkiem dla wszystkich.

Piotr
Obraz jest wart tysiąca słów. Model wart jest miliona.
Marmor32
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 05 2007, 21:56
Lokalizacja: Dobrodzień

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marmor32 »

No właśnie o to mi chodziło. W pełni popieram rozwiązanie Rutka63. Będzie ten dział bardziej dostępny i będzie można w nim zapytać czasem wprost. Pozdrawiam i cieszę się że mój pomysł się spodobał :)
Spartanie nie pytają ilu jest wrogów, tylko gdzie oni są!!!
Awatar użytkownika
Gienek
Posty: 397
Rejestracja: sob mar 20 2004, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Gienek »

Marmor32 pisze:No właśnie o to mi chodziło.
Z Twojej pierwszej wypowiedzi w temacie odniosłem zupełnie inne wrażenie. Sądziłem, iż młodzi modelarze, nowi użytkownicy forum oczekują miejsca w stylu "Hyde Park techniczny". Można by tam zadać nawet najdziwniejsze pytania nawet po raz setny a my umówilibyśmy się, że w miejscu tym albo udziela się odpowiedzi (lub wskazuje link do niej) albo milczy - bez jakichkolwiek złośliwych komentarzy - nawet, gdyby były w pełni uzasadnione!!.
Tymczasem powstaje "Poradnik”, który z czasem przepełni się pytaniami, komentarzami, zrobi się z tego wiele stron i tak nikt, nic za jakiś czas nie znajdzie. Zobaczycie, za jakiś czas ktoś nowy zada pytanie a ktoś "stary" z irytacją wklei link do 28 strony "poradnika” :-?

A czy przypadkiem tworząc poradnik nie zapomnieliście o dziale ABC. Macie ciekawe rozwiązanie? Opracujcie, DOBRZE ZATYTUŁUJCIE i do ABC.
Obrazek
ODPOWIEDZ