*[Relacja/Samolot] Jak 1b z Answeru.

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

Na czarnym Andrzej Haliński napisał "Popatrz sobie na relację z budowy Jaka na Kartonworku - jest tam fotografia pokazująca koncertowo spaprany przód tego modelu. Nie da się tego przemalować - te 2 poszycia i wręga są do wymiany, ale choć model jest na rynku od ponad pół roku jakoś nikt z moich znajomych nie otrzymał od Answera "arkusika z poprawionymi elementami". "
:cry:
Chyba zakończe tę relacje .
Pozdrawiam Tomasz.
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

człowieku, przecież to nie do Ciebie!!!!

to że projektant spaprał model to nie Twoja wina, Tobie idzie dobrze. Po porostu model jest żle zaprojektowany, dlatego Pan Haliński o tym wspomniał.

głowa do góry i do klejenia!!!
Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

Rowin dzięki za słowa otuchy ,samolocik przeleżał na półce prawie nic nie zbudowałem od ostatniego postu tylko lotki i chłodnice .Jeżeli chcecie to jeszcze oglądać dajcie znać.
Obrazek
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Rozmawiałem o tej sprawie z projektantem i on tez twierdzi, że model nie ma wglębienia i nie jest źle zaprojektowany. Mikołaj - przyjrzyj się lepiej swojej robocie, bo coś mi się widzi, że błąd zrobiłeś Ty. Na pewno nikt rozsądny w takim wypadku nie nazwałby modelu "spapranym" (co to w ogóle znaczy - ale po polsku?) - trzeba by zobaczyć jeszcze czyjś model dla oceny.

A co do krytyki - nie bądź baba Mikołaj tylko rób swoje.
TAD
Ostatnio zmieniony czw lis 01 2007, 21:12 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

Tad to całe "spapranie " ma ok.0,2 mm wgłębienia a więc możliwe że za mocno przytarłem papierem ściernym wręgę.
Obrazek
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
Piterski
Posty: 1009
Rejestracja: wt sty 11 2005, 19:17
Lokalizacja: Warszawa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piterski »

Mikołaj to jest wojna w której tobie na nieszczęście zdarzyło Ci się zarobić rykoszetem.
Rób swoje nadal i kończ ten model.
Na tapecie:GAZ 69M;PGM17.
Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

Koła mam gotowe pokrywy podwozia montuję golenie jak poskładam to do kupy dam fotki.
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
Awatar użytkownika
mikoaj68
Posty: 26
Rejestracja: śr lut 22 2006, 22:07
Lokalizacja: WEJHEROWO/Cuasso al Monte.it

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mikoaj68 »

Witam po dłuuugiej nieobecności ,jaczek trafił do poczekalni,następnie skleiłem pewuesa potem były święta wyjazd do kraju i teraz po powrocie czas zakończyć relację.Mam nadzieje że nie gniewacie się na mnie za tą zwłokę.
Wklejona lotka jeszcze przed retuszem i usunięciem nadmiaru kleju.
Obrazek

I teraz kabina .
Obrazek

Nie wiem co mnie naszło aby ramkę oszklenia przykleić na SG i stała się katastrofa. Przykleiłem sobie ramkę do palucha i jeszcze jakby tego było mało upaćkałem klejem wytłoczkę .Byłem na siebie wściekły ,ale co robić stało się aceton i czyszczenie. Po wyczyszczeniu kabinka zrobiła się matowa.
No to flanela i polerowanie , nie wyszło to może najlepiej ale po dwóch godzinach polerowania miałem już dość.Aby wkleić szybę pancerną musiałem odrywać oparcie fotela ,szyba okazała się nieco za wysoka musiałem obniżyć jej podstawę i było OK.
Obrazek

Śmigło w zasadzie bez uwag.
Obrazek
W stożki do których są umocowane golenie podwozia wkleiłem kawałki korka, wykonałem nowe półwidelce kół(dłuższe o 1,5mm),całość łączy drut stalowy 0,6mm (szablonu nie ma -w tej wycinance zresztą nie ma żadnych szablonów drutowych).
Obrazek
Klapy bez uwag.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wydechy rury wydechowe wydają się być za cienkie a osłony rur za grube (mogłem je zrobić z jednej warstwy)
Obrazek

Papierowy maszt antenowy w zasadzie może służyć tylko za szablon jest zbyt wiotki aby coś napiąć na nim, ja wykonałem maszt z ostruganej i glutowanej wykałaczki.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Post powstał przy pomocy programu LINKER serdeczne dzięki dla Syzyfa.
I to było by na tyle.
Pozdrawiam Tomasz.
"Jeżeli wyjdę z tej wojny żywy, będę miał więcej szczęścia niż rozumu..." Manfred freiherr von Richthofen (1892-1918)
ODPOWIEDZ