T-34 relacja na przywitanie

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Dziękuję wszystkim za aktywny udział i pożyteczne rady, postaram się z nich skorzystać. Co do soczewki to na razie poczekam. Poważnie myślę nad zakupem lepszego pstrykadła, może jakiejś lustrzanki, ale to będzie wymagało sporo szporowania :).

Tymczasem podczas 2 tygodniowej delegacji moja fabryczka została przerobiona przez kobiety na składnicę rzeczy nieużywanych i bezużytecznych:
Obrazek

Po paru godzinach wytężonej pracy udało się przywrócić 70 % mocy przerobowej. Z taśmy zeszły pierwsze ogniwa. Technika wymaga jeszcze dopracowania, ale ogólne założenia wydają się być OK.

Obrazek
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Muszę to z siebie wyrzucić.... :faja:

Wczoraj miałem chwilę załamania i naprawdę niewiele brakowało żebym zaczął nowy model. Prace przy rudym są tak nużące i mało efektowne, że tylko rezerwa "silnej woli" pozwoliła mi wytrwać.

Zobaczymy jak będzie dzisiaj po przyjściu z pracy :roll: :?:
Awatar użytkownika
comjar
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 25 2005, 23:24
Lokalizacja: Złotów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: comjar »

Masz rację, a zwłaszcza przy produkcji "gąsek" ja w końcu zabrałem się za swoje najpierw zacząłem robić wg Qń-a ale w końcu przeszedłam na łatwiejszą wersję pewnie model straci na jakości ale cóż .... :cry:
a Twoja relacja jest bardzo ciekawa no i model również, pozdrawiam i życzę wytrwałości
Awatar użytkownika
MarcinKowalski
Posty: 62
Rejestracja: pn sie 20 2007, 14:39
Lokalizacja: Piła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: MarcinKowalski »

Się zastanawiam nad doborem koloru do retuszu .
Macie może jakieś propozycje ?
Ja byłem w sklepie i dobrałem pactre A34 ale po próbie na kartonie kolor jest zbyt zielony a inne w sklepie za ciemne abo za jasne sam nie wiem wie rzucam pytanie o kolor do retuszu do Was.
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

najlepiej - brązowa/czarna/biała pactra + ta co kupiłeś i mieszaj do skutku :)

Pozdrawiam :>
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Ja od jakiegoś czasu retuszuje pactrą 69. Nie wiem jak by wyglądała na dużej powierzchni (w tym wydaniu i tak każdy arkusz ma inny odcień) ale krawędzie retuszuje świetnie.
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Oki, pierwsze koło zaczyna nabierać kształtów. Pomyśleć że zajęło to zaledwie pół roku (wtedy skleiłem ten stożek), wprawdzie w międzyczasie powstała wieża, ale i tak tępo jest powalające :szampan:

Obrazek


Pozytywna wiadomość jest taka że kolejny dzień, mimo pokus nie rozgrzebałem nowego modelu, co dobrze wróży bieżącemu projektowi. Zatem trzymać kciuki i życzyć więcej czasu i spokojniejszego urwisa.
<<<<<<<< BEZ ODBIORU >>>>>>>>>>>
Kat
Posty: 704
Rejestracja: ndz kwie 18 2004, 14:44
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kat »

To czerwone tło nie wygląda najlepiej, może spróbowałbyś robić zdjęcia na jakimś bardziej stonowanym podłożu? Niebieski, szary lub coś podobnego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Ok, jutro rozejrzę się za czymś jednorodnym, ale nieco mniej dającym po oczach. Tymczasem się odmeldowuję.... :komp:
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

Dzisiejszy "urobek" przed wizytą w lakierni, zdjęcie na nowym tle (ale wciąż szukam lepszego) z wykorzystaniem metody kroola (DZIĘKI), czyli przesłona na maxa (8.0) autofokus ręcznie (ok 14 cm), statywik, samowyzwalacz i odpowiednio długi czas ekspozycji. Ale najważniejsze - to to na co wpadłem przy wstępnym rozglądaniu się za nowym aparacikiem, mianowicie ISO. Czym większe tym więcej szumów, a do tej pory nie mogąc złapać ostrości stale ustawiałem na ISO 200 czyli max - BŁĄD!!! Lepszy okazuje się komplet: statyw+długi czas ekspozycji przy małym ISO !!! Zdecydowanie mniej szumów i w miarę dobra jakość zdjęcie (bez lampy błyskowej).


Obrazek
ODPOWIEDZ