[1-szy maj] [relacja] Lokomotywa LXD 2- Angraf

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

modelarz1984
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 25 2005, 0:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarz1984 »

Nie mam teraz możliwości zobaczenia wycinanki ale jak przyjdę do domu to zaraz zobaczę czy to jest mój błąd czy w opracowaniu.
Lokomotywa LXD2
mannlicher1
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 07 2006, 19:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mannlicher1 »

Niestety to jest Twój błąd. Odciołeś boki maszynowni od dachu i Ci się boczki pomięszały
Obrazek

Proszę porównać z rysunkiem zestawieniowym
modelarz1984
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 25 2005, 0:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarz1984 »

Niestety to mój błąd który nie jestem już w stanie poprawić bo odklejenie bocznej ścianki może zakończyć się bardzo źle, dlatego postanowiłem że nie będę tego ruszać i zostawię to tak jak jest.
Lokomotywa LXD2
jpl
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 21 2006, 22:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jpl »

modelarz1984 pisze:Niestety to mój błąd który nie jestem już w stanie poprawić bo odklejenie bocznej ścianki może zakończyć się bardzo źle, dlatego postanowiłem że nie będę tego ruszać i zostawię to tak jak jest.
Nie możesz zostawić tego tak, jak jest, spróbuj jednak coś z tym zrobić, np delikatnie podważyć, bo ta wada będzie bardzo widoczna na gotowym modelu. :roll:
mannlicher1
Posty: 17
Rejestracja: sob paź 07 2006, 19:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mannlicher1 »

Ja to bym rozpuszczalnikiem nitro porozklejał
uboottd
Posty: 267
Rejestracja: pn lut 16 2004, 0:57
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: uboottd »

A jakim klejem jest to klejone ?

Poprawić musisz, to naprawdę zbyt poważny błąd żeby go zostawić - nawet nie wyobrażasz sobie jak się to będzie rzucać w oczy jak skleisz budke maszynisty. Po pierwsze każdy kto choć ciut zna tą lokomotywę zwróci uwagę na to, że te dwoje mniejszych drzwi nie są przy budce, po drugie elementy budki mogą Ci wjechac prawie na drzwi - zwróć uwagę, że druga burta, czyli ta co powinna tu być ma białe pola (które byś musiał podretuszować, co też raczej nie uda Ci się zrobić tak, żeby nie było widać że coś jest przerabiane), po trzecie rozjadą Ci się "linie podziału blach" - a konkretnie jeden dość charakterystyczny, ten który oddziela budke o przedziału maszynowego. Naprawdę już lepiej zaryzykować...

A przy okazji - teraz zwróciłem na to uwage - wstrzymaj się z klejeniem dachu aż będziesz miał do wklejenia też dach budki - patrząc teraz na wycinanke mam wrażenie, że jest tu mały błąd - dach nad przedziałem (-ami) maszynowym jest za długi.

Natomiast zastanów się, czy odklejać burte od szkieletu, czy może odciąć ja wraz z podklejeniem od wręg i po drugiej stronie tak samo, oraz przeciać 18E w miejscu gdzie kończy się przyklejony 19 - po drugiej stronie analogicznie i wtedy je zamienić - bedziesz miał myśle łatwiejsze cięcia, a podział części 18E możesz po korekci podkleić od wewnątrz
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

A ja bym nie ryzykował bo nawet jak sie uda odkleić to może być widać że element był odklejany, co obniży zdecydowanie poziom modelu który jest bardzo wysoki.
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
jpl
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 21 2006, 22:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jpl »

lukasz84 pisze:A ja bym nie ryzykował bo nawet jak sie uda odkleić to może być widać że element był odklejany, co obniży zdecydowanie poziom modelu który jest bardzo wysoki.
Ale co z tego, skoro jest źle sklejony ? Jak coś pójdzie nie tak, to zawsze można jakoś się ratować, o ile dobrze zrozumiałem można przesyłać skany brakujących części ( w przeciweństwie do skanów całych modeli) więc najwyżej autor zrobi te części jeszcze raz od początku.
Awatar użytkownika
lukasz84
Posty: 110
Rejestracja: pt sie 19 2005, 17:56
Lokalizacja: CHORZÓW

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: lukasz84 »

Ludzie robicie problem choćby nie wiem co przecież nie jest budka maszynisty przyklejona do góry nogami tylko pomylił strony, oczywiście jest to poważny błąd ale nie na tyle by rozwalać pół modelu. Dam głowę że większość osób których nie interesuje się jakoś dokładnie kolejnictwem nawet tego nie zauważy, ale jeżeli będzie próbować odkleić tą część i się zwichruje czy potarga zdecydowanie obniży poziom modelu i będzie znacznie widoczniejsze niż to co jest. To jest moja opinia.
W budowie ZIŁ-157K oraz Krążownik liniowy HMS "HOOD"
modelarz1984
Posty: 37
Rejestracja: wt sty 25 2005, 0:54

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: modelarz1984 »

A więc odklejenie tej felernej strony jest praktycznie nie możliwe ze względu że bardzo mocno trymie się do szkieletu w niektórych miejscach zaczyna się papier rozwarstwiać przy próbie odklejenia, co do odklejenia szkieletu też bym musiał odciąć przód od boku więc postanowiłem zostawić tak jak jest.

Prace w chwili obecnej trwają nad kabiną maszynisty a o to zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Lokomotywa LXD2
ODPOWIEDZ