*[Relacja/Pojazd] SS-1C SCUD B MAZ-543 (Modelik 1:25)

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Co Wy tak jesteście uczuleni na tą rdze?? Przecież wiadomo ze we wojsku sprzęt był na bieżąco konserwowany. Ale ja postanowiłem go zrobić zardzewiałego i tego się bede trzymał. Potem jeszcze dodam błoto lub piasek w zależności od tego jaką zrobie dioramę.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Puchacz
Posty: 97
Rejestracja: wt sty 31 2006, 20:15
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Puchacz »

Całkowicie podzielam zdanie "Kierownika" ja służyłem w Brygadzie artylerii rakietowej gdzie oprócz haubic "Dana'' i wyrzutni BM-21 [ jednej z nich byłem kierowcą] stacjonował dywizjon Skudów. Każdy najkrótszy nawet wyjazd ze schronogaraży kwalifikował pojazd do malowania, zwłaszcza wszelkie stopnie , podesty[wykonane były z blach duralowych , na których farba nie chciała sie trzymać i potarta butem schodziła całymi płatami]. Nawet na poligon były zabierane hoboki z farbą bo może jakiemuś gen. zachce sie zobaczyć wojsko z bliska . Gdyby dowódca zobaczył najmniejsze oznaki rdzy na pojeździe to w najlepszym razie skończyło by sie na kilku dniach ZOMZ-u, a były przypadki nawet aresztu za obniżanie gotowości bojowej. Zgodzę sie że odcienie khaki były różne bo sam nieraz mieszałem farby żeby uzyskać podobny kolor [ w latach 80-tych był kłopot ze zdobyciem oryginalnych kolorów więc kupowano czarny i żółty, a że dowódcy wiedzieli że jestem modelarzem to musiałem mieszać farby dla całego mojego dywizjonu jak i dla skudów.
Ale jak pragniesz zrobić zardzewiały model to twoja sprawa.
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Kolejny segmencik jeszcze co prawda w wersji ''mocno'' surowej

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
grudzien
Posty: 6
Rejestracja: pt sty 25 2008, 1:08

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: grudzien »

ludzie a po co całe to gadanie?? to jest chyba fantazja modelarza jak ten model wygląda?? może ten SCUD stał na złomie i troszeczkę zardzewiał i kto powiedział ze wszystko musi być tak jak prawdziwe??

widać ze model nabiera co raz bardziej kształtu, już nie mogę sie doczekać jak zobaczę Twoje dzieło w całości

pozdro
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Prace nad segmentem zbliżają się pomalutku ku końcowi. Na chwile obecną nałożony jest podkład i pierwsza warstwa koloru. Zostanie jeszcze do nałożenia jedna warstwa koloru i bezbarwna na koniec. Jak już wszystko wyschnie to dokleję resztę zaczepów, zbiorniki na paliwo i nałożę rdze. Kolejne zdjęcia wkrótce :D

Obrazek
Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam ponownie wszystkich.

Kolejny segmencik jest już gotowy. Pojazd zaczyna wyglądać coraz ciekawiej, już sam się nie moge doczekać efektu końcowego :-). Co do spraw technicznych odnośnie tego elementu, w opracowaniu zdążył się drobny błąd, mianowicie element 245 nie miał wyciętej wnęki (linia czerwona) ale wystarczyło go odrysować od ścianki elementu 248 (linia zielona) i po problemie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A ja zabieram się za kolejny segment.

Pozdrawiam.
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Prace nad segmentem trwają. Jestem już za pierwszą przymiarką :-), teraz zabieram się za drugą stronę. Kolejne zdjęcia wkrótce...

Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

Witam Wszystkich.

Po paru dniach przerwy zabrałem się dalej do roboty :D. Na chwile obecną II segment jest już prawie gotowy, zostały jeszcze do zrobienia drzwi a całość trzeba pomalować bezbarwną no i oczywiście ubrudzić. Tak więc za parę dni możecie się spodziewać kolejnych zdjęć a ja będę się zabierał za ostatni segment . :jupi:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
jpl
Posty: 41
Rejestracja: wt lis 21 2006, 22:09

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jpl »

Mnie intryguje jeden drobiazg: budujesz swojego MAZ-a w barwach ZSRR, tymczasem na okładce jest pokazany w barwach polskich. Jest możliwość wyboru, czy sam dorobiłeś tą czerwoną gwiazdę na segmencie za kabiną ?

Model naprawdę piękny, oby tak dalej. ;)
Awatar użytkownika
david_
Posty: 269
Rejestracja: wt lut 22 2005, 10:35
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: david_ »

W opracowaniu jest możliwość wyboru między PL a ZSRR
Everything Happens For a Reason

Ukończone: MAZ-543; T-72B; BTR-80
W budowie: RMS TITANIC
ODPOWIEDZ