Wiosenne nowości Modelika

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

Wacek
Posty: 69
Rejestracja: pn cze 21 2004, 21:03
Lokalizacja: Skoczów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacek »

JaCkcyl: produkcję Syren przniesiono w latach 70-tych do FSM i stąd to oznaczenie. Miały na masce znaczek FSM.
http://www.polskie-auta.pl/
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Cześć pansnow! To Ty jeszcze żyjesz? Kopę lat - tak jakoś zamilkłes, a miałeś zapału za trzech...

Moja idea jest taka, że jeśli ktoś mówi: "jest tak a tak", to powinien mieć 100% racji a nie tylko np. 98% plus trochę zmyśleń i trochę własnej fantazji podawanej jako "fakt".

No a poza tym nie powiedziałem, że ja ją mam - czytaj wprost, a nie między wierszami.
TAD
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

A tak wlasciwie to jak widac na stronce podanej przez JaCkyLa dobrze jest FSO i FSM. Ja mialem z takim duzym znaczkiem w ksztalcie litery f.

Ceva dokladniej jest opisane na stronce "Ocalic od zapomnienia" cytuje:
"Model 105 przedstawiono publicznie w końcu czerwca 1972 r., a w lipcu wszedł on na taśmę produkcyjną w FSO. W dniu 21 sierpnia 1972 r. odbyła się oficjalna uroczystość przekazania produkcji Syreny 105 do Bielska-Białej. Do września tegoż roku w FSO zmontowano jeszcze 2600 Syren 105 z części zmagazynowanych w Warszawie. Dalsza produkcja tego modelu odbywała się już w Fabryce Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej (w styczniu 1972 r. nastąpiła zmiana nazwy zakładów z WSM na FSM). Ogółem w latach 1957-1972 wykonano w FSO około 177 tys. samochodów Syrena w różnych wersjach. W celu podniesienia bezpieczeństwa jazdy konstruktorzy OBR SM opracowali nowy dwuobwodowy układ hamulcowy z podziałem na obwody kół przednich i tylnych. Wszystkie wersje Syren wyprodukowane od kwietnia 1974 r. wyposażone były już w dwuobwodowy układ hamulcowy."

Cos tam bylo jeszcze z tymi literkami ale juz nie pamietam dokladnie co bo bylo to bardzo dawno temu a moja pamiec nie jest tak dobra.

Dobra nie ma co odbiegac od watku juz.
Awatar użytkownika
Ceva
Posty: 114
Rejestracja: ndz gru 05 2004, 16:40
Lokalizacja: Sierpc
x 3

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Ceva »

struna jakbyś mógł sobie przypomnieć dokładnie auto swojego taty to by było dobrze żeby ustalić o co chodzi bo oznaczenie które podałeś czyli FSO 105b mogło brzmieć FSO 105 , WSM 105 , FSM 105 , FSM 105L , FSM 105B i każde z tych oznaczeń oznaczało inne ( choć z pozoru takie samo ) auto nazywane oficjalnie Syreną a potocznie "skarpetą".
Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

Było smaszno i jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały.
Peliczaple stały smutnocholijne,
A zbłąkinie rykoświstąkały...

GUZZISTI
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

A już się martwiłem, że za rok nie będę miał złomu do klejenia.
Więcej takich tematów jak Staghound!
p.s. Łukasz, "a" z dwiema kropeczkami, w międzynarodowym piśmie pisze się "ae". Czyli albo "a" z kropeczkami albo "ae".
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
pansnow

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: pansnow »

witaj tad - zie.
nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym zapałem.zapewne mnie mylisz z kimś innym, lecz jak to się mówi błądzić jest rzeczą ludzką.
niezbyt częto się odzywam, wolę podziwiać cudne perełki Twoich potyczek z PM na gryfie..daleko mi do takiego poziomu oraz zapału.

co do meritum to od każdej zasady istnieje wyjatek..i ma to zastosowanie do modeli również. ilu modelarzy tyle spojrzeń.działa tu prosta subiektywna zasada: podoba mi się - nie podoba mi się.

i na koniec pytanko: kiedy i czy w ogóle ukaże się kolejny, jakże wyczekany, numer kartonowego fana?

z wyrazami szacunku pansnow
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Sicore pisze: p.s. Łukasz, "a" z dwiema kropeczkami, w międzynarodowym piśmie pisze się "ae". Czyli albo "a" z kropeczkami albo "ae".
Witam
zgadzam się z Łukaszem powinno być "a" umlaut a wymiana na "ae" jest dopuszczalna to fakt. Jednak nie może być skrócona do samego "a" bo to kompletnie inna litera u dojczów :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Ceva: nie bede sobie przypominal bo to nie jeste tematem watku. Poza tym zwroce ciu uwage merytoryczna jezeli piszesz kogos imie, ksywke, nazwisko prosze pisz z duzej litery. Tego wymaga netykieta.

Pozdro
trzy grosze
Posty: 16
Rejestracja: pt sie 04 2006, 17:38

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: trzy grosze »

tad pisze: Po pierwsze - na pokazanych arkuszach nie ma steru kierunku - więc fantazjujesz.
Arkusz ze sterem kierunku jest udostępniony. W pozostałych kwestiach utrzymuję swoje zdanie.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Ok - widzę teraz, że ster jest. Weź pod uwagę, że na znanych mi arkuszach na Konradusie nie ma tego - widać masz lepszy dostęp niż ja, stąd nieporozumienie. Twoje zdanie szanuję - tyle, że wcześniej nie pisałeś o Twoim zdaniu, lecz o tym, że "tak jest" i kropka.

Pansnow - ja już od dawna nie jestem redaktorem KFa - wydanie drugiego numeru nie zależy ode mnie. Teraz się mocno przedawnił, ale wiem, że jest planowane jego wydanie po zmianch - kto wie... Co do zdania osobistego to całkowicie się z Tobą zgadzam. Tyle, że zbyt wielu ludzi zapomina, że mówią tylko o sobie i najczęściej fundują opinie w imieniu całej ludzkości i całej prawdy - tylko to mi nie pasuje.
Pozrawiam
TAD
ODPOWIEDZ