Mk VI "CRUSADER III" MM 7-8/94

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
gk
Posty: 2874
Rejestracja: wt sie 19 2003, 15:53
Lokalizacja: Krosno
x 824

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gk »

Zwierzak,

przyglądam się tej dziurze, która powstała na przedniej płycie pancerza i ...:

pewnie już cos zmajstrowałeś, ale:

1. pytanie (pewnie retoryczne) dlaczego nie podkleiłeś tej wąskiej części? Coś co nie styka się ze szkieletem bezwzględnie powinno być podklejone. Inaczej w 90% przypadków sie wypaczy.
2. Ja wziąłbym żyletkę naciął klej na dolnym łączeniu (tam gdzie szpara), podgiął część do góry (doczytałem, że użyłeś wikolu - da się przecinać i zcinać żyletką bez śladu) wkleił odpowiedni kartonik i przykleił ponownie już bez szpary.
3. Na oko da się to naprawić.
4. Ciekaw jestem jak sobie poradziłeś.

pzdr Grzegorz
Zwierzak
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 08 2007, 20:53
Lokalizacja: Jawiszowice/Żory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zwierzak »

gk pisze: 1. pytanie (pewnie retoryczne) dlaczego nie podkleiłeś tej wąskiej części? Coś co nie styka się ze szkieletem bezwzględnie powinno być podklejone. Inaczej w 90% przypadków sie wypaczy.Grzegorz
Teraz i ja to wiem ale wcześniej o tym nie wiedziałem, uczę się na własnych błędach.
gk pisze: 2. Ja wziąłbym żyletkę naciął klej na dolnym łączeniu (tam gdzie szpara), podgiął część do góry (doczytałem, że użyłeś wikolu - da się przecinać i zcinać żyletką bez śladu) wkleił odpowiedni kartonik i przykleił ponownie już bez szpary.
3. Na oko da się to naprawić.
4. Ciekaw jestem jak sobie poradziłeś.
Grzegorz
Dziura jeszcze jest,mam nieplanowaną przerwę w klejeniu,musiałem wyjechać jak wrócę postaram się to naprawić,dziękuję za rad jak mam to zrobić
"Każdy z nas jest odpowiedzialny, za to co oswoił"
Zwierzak
Posty: 25
Rejestracja: czw lut 08 2007, 20:53
Lokalizacja: Jawiszowice/Żory

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Zwierzak »

Po bardzo długiej przerwie chciałem trochę uaktualnić relacje.

Poszycie zewnętrzne kadłuba jest skończone, dziura na przednim pancerzu jest zlikwidowana. Popełniłem błąd przy sklejaniu szkieletu, cała lew strona jest pokrzywiona, powstała szpara ok 1-2mm zależnie od miejsca. Widać to będzie niestety bardziej na kolejnych zdjęciach z przyklejonymi błotnikami.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z tyłu nie ma jeszcze wklejonych żaluzji przy wlocie powietrza do silnika. Trwają prace nad włazem kierowcy i skrzynkami narzędziowymi na pancerzu. Model ma aktualnie przyklejone błotniki, aktualne zdjęcia jutro.
"Każdy z nas jest odpowiedzialny, za to co oswoił"
ODPOWIEDZ