*[Relacja/Czołg] Modelik PzKpfw.III Ausf.M

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
rout
Posty: 299
Rejestracja: wt sty 04 2005, 19:35
Lokalizacja: wroclaw

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rout »

Hm , dlaczego w kole napinajacym masz tylko 6 zeberek , miast 8 ?
Egon45
Posty: 31
Rejestracja: sob wrz 08 2007, 14:15
Lokalizacja: Jaworzno

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Egon45 »

Kolego Bartku, budowałem ten model i wspominam go bardzo dobrze. Ma kilka "pułapek", gdzie trzeba być czujnym. Jednym z takich miejsc są koła napędowe. Wykonując je z wycinanki wychodzą za szerokie, trzeba je zwęzić i to dużo, tak by wchodziły w otwory w gąsienicach ( to te czarne pola, które można wyciąć, lub obciąć zęby w kole) . Drugim trudnym elementem jest kosz na wieży i wieżyczka dowódcy, też należy uważać. W twoim modelu koła
koła napędowe należało by przerobić, zbudować od nowa, a rozstaw zębatek ustawiać do otworów w gąsienicy. Jeżeli chcesz zobaczyć jak wygląda moja trójka, poszukaj na forum coś takiego jak "Pancerna Trójka Egona". Poza tym model wychodzi ci bardzo ładnie, życzę powodzenia Egon.
Aha jeszcze jedno wieszaki pancerzy bocznych należy przykleić odwrotnie, widać to po ich konstrukcji oraz na każdym zdjęciu " trójki" wyposażonej w fartuchy.
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Witam. Hansie...koła jezdne napinające i pociągowe były malowane w całości,natomiast nity zrobilem wikolem nakładając na igłę po kropelce.Niestety nie jest to zgodne z prawdą historyczną dlatego że tam powinny być sruby.Niestety ja jeszcze nie mam na nie patentu.Rout...żeberka mam wszystkie natomiast tylko taką fotke miałem z ich budowy.Egonie...model faktycznie miło sie skleja i faktycznie posiada troche niedociągnieć.Oczywiście zerkne na Twoja "trójkę"choć by dlatego by sprawdzić co to te wieszaki :)nie za bardzo jestem wtajemnieczony że tak powiem w "słownictwo czołgowe"Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Egonie już wiem co miałeś na myśli.Zobaczyłem Twoje wykonanie i mnie oświeciło,na moje przeróbki już jest za późno.Świetnie wykonałeś tego panzera.Podoba mi sie.Ciekaw jestem jak wykonałeś śruby na przednich płytach pancerza.Ja postanowilem je wyciąć wybijakiem i podkleić na 0,5 mm tekture.Zobaczymy jak to wyjdzie.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Koło napinające i coś w rodzaju amortyzatora...bynajmniej tak mi się wydaje że to amortyzator...Widać jak część ta jest za długa pozostałe trzy zostały przycięte około 2 mm...Nie wiem czy to mój błąd czy wycinanki...

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

A Teraz kolejna porcja zdjęć...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Teraz wykonuje wieszaki na ekrany boczne,ekrany będą trochę przerabiane bo tylko parę znajdzie zastosowanie w modelu,dodatkowe ogniwa lewarek i resztę części znajdujące się na kadłubie czołgu...
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Witam ponownie po kilku dniowej przerwie.W tym oto czasie powstały ekrany boczne...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ekrany te będą zamontowane na samym końcu budowy...z tego względu iż pokarze zdjęcia czołgu najpierw bez osłon...
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Ładnie Ci wyszły te ekrany, zrobiłeś to co Ja mam zamiar zrobić w swjej "Trójce" a mianowicie je porozcinałeś i połączyłeś osobnymi zamkami.
Pamiętaj aby je przykleić poprawnie bo ja się naciołem :oops:
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
Awatar użytkownika
Bartek D
Posty: 64
Rejestracja: pn lut 11 2008, 19:35
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartek D »

Teraz troszkę detali...dodatkowe ogniwa,lewarek,nożyce,uchwyt pod antenę i coś w kształcie walca ale co to dokładnie to pojęcia nie mam ...może ktoś bardziej obeznany w temacie wie co to jest ?....

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HANS87
Posty: 84
Rejestracja: czw paź 04 2007, 21:20
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: HANS87 »

Nie wycinasz w zapasowej gąsienicy oczek ???
-------------------------------------------------------
ONLY SKYDIVERS KNOW WHY THE BIRDS SING
-------------------------------------------------------
ODPOWIEDZ