[Relacja] BUMAR-ŁABĘDY DUT-0502

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

mielona
Posty: 35
Rejestracja: ndz lut 05 2006, 16:19

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: mielona »

cimoszek pisze:Mielona to specjalnie dla Ciebie teraz jest dobrze?
Super! Model też super! :D
Pozdrawiam
mielona
Awatar użytkownika
madteam19
Posty: 255
Rejestracja: sob cze 09 2007, 21:13
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: madteam19 »

witaj!
Świetnie Ci wyszedł modelik:) sam też go obecnie kleję
gdybyś mógł to zerknij może udzielisz mi jakiś wskazówek??:> może coś jest źle:)
Na warsztacie:
zwodowany:Dziarski, Despatch
W garażu:Bumar-Łabędy, Star 12.185
Awatar użytkownika
ALEXANDR
Posty: 22
Rejestracja: ndz maja 13 2007, 15:45

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: ALEXANDR »

Model wygląda świetnie ;-) .Jestem ciekawy jak powalczysz z "głową" wysięgnika :) .
(Nie hcę się wtrącać ale oto moja wersja :) - viewtopic.php?t=11961&highlight=bumar )
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

Witam wszystkich

A zatem dziś przedstawiam głowicę wysięgnika, rolki i zblocze oraz hak i wygląda to tak:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
To na dziś tyle niewiele ale 10-cio miesięczne dziecko wymaga co raz więcej czasu.....
Pozdrawiam
Obecnie w budowie:
Bumar Duty
Janek
Posty: 77
Rejestracja: pt gru 15 2006, 13:56
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Janek »

Witam !!!
Obserwuję Twoją relację od początku, wychodzi Ci świetnie. Środkowy krążek w tych rolkach w których będzie poruszała się lina zrób mniejszej średnicy aby potem nie wyskakiwała linka z rolek i może troszkę popraw ten hak bo taki płaski, ja go zrobiłem w ten sposób że podkleiłem na grubszą tekturkę i doszlifowałem:
Obrazek.Obrazek

Pozdrawiam Janek
Awatar użytkownika
kierownik
Posty: 2025
Rejestracja: pn kwie 07 2003, 10:33
Lokalizacja: Ruda Śląska
x 11

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kierownik »

Też obserwuję ;-)
Moje rady: jeżeli zamierzasz później "bawić się" modelem, rozkładać wysięgnik - nad zbloczem i głowicą musisz popracować. Wszystkie rolki trzeba (przynajmniej krawędzie) zaimpregnować. Można użyć cyjanoakrylu lub lepiej- BCG. Potem oszlifować. Końcowe pomalowanie rowków w krążkach klejem wikolowatym (lekko rozcieńczyć wodą) lub lakierem sprawi, że rolki będą gładziuteńkie.
W moim modelu użyłem nitki szewskiej. Jest czarna, dość gruba i nie jest włochata. Przy "zabawie" trzeba pamiętać o zawieszaniu na haku ciężarka - zapobiega to plątaniu linki.

Przypominam też, że wieszanie zblocza na wszystkich rolkach jest w naturze bardzo rzadkie - tylko przy podnoszeniu maksymalnych ciężarów. Można nie montować zewnętrznych rolek na zbloczu.
Awatar użytkownika
cimoszek
Posty: 92
Rejestracja: wt maja 29 2007, 21:17
Lokalizacja: olecko

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cimoszek »

Witam

Dziękuje za cenne uwagi
Janku poprawiłem już hak ale noszę się z zamiarem by odlać go z ołowiu...
Kierowniku niestety ale chyba nie będę mógł się bawić modelikiem gdyż "pożałowałem" kleju na zawieszenie i ... i teraz mocno tego żałuje a zawieszenie jest w pełni ruchome i niestety połączenia klejowe miejscami już straciły swoją moc.... Tak więc chcę skończyć model i odstawić go w bezpieczne miejsce ale dziekuję za uwagi. Na liny też zamierzam użyć nici szewskiej wczoraj walczyłem 2 godziny aby ją przewlec przez zblocze ... ciężka sprawa ale udało się

Pozdrawiam i mam nadzieje że wkrótce zaprezentuje cały model
Obecnie w budowie:
Bumar Duty
ODPOWIEDZ