*[Relacja/Samolot] Mitsubishi A6M2 "Zero" - Kartonowa Kolek

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
dexterteam
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 8:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

*[Relacja/Samolot] Mitsubishi A6M2 "Zero" - Kartonowa Kolek

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexterteam »

Witam wszystkich w pierwszej części potyczek z Japońskim samolotem myśliwskim Mitsubishi A6M2 "Zero". Wycinankę zaprojektował Paweł Mistewicz i została wydana w Kartonowej Kolekcji pod numerkiem 2/2007.

Do modelu będzie użyta gotowa kabinka i gotowe kółka.

Modelik jak do tej pory skleja się bardzo dobrze, nawet mi się podoba efekt jaki jest do tej pory.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jedyna rzecz jaka mi się nie podoba to statecznik pionowy, z którym miałem sporo problemów. Dzisiaj jeszcze będę musiał poprawić retusz na tylnej części i zacznę sklejać stateczniki poziome.

Życzę miłego oglądania, a wszystkie komentarze mile widziane.

------
Wszystkie moje modele możesz zobaczyć na http://models.dexterteam.eu
dexterteam
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 8:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexterteam »

Jak by można się było spodziewać po tytule to nic innego jak druga a jednocześnie przedostatnia część zmagań z modelem z Kartonowej Kolekcji.

W ostatniej części była ukończony kadłub wraz ze statecznikiem pionowym. Niestety ostatnie perturbacje w życiu prywatnym i brak czasu na modelarstwo prace nad modelem po świętach mocno zwolniły (ale nie stanęły w miejscu). Modelik nadal nie sprawia żadnych problemów, jedynie co sam modelarz najwidoczniej nie radzi sobie z klejeniem .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W relacjach osób które sklejały modelik przeczytałem że jedno skrzydło jest wyżej od drugiego, ale u mnie nie było tego efektu. W rozmowie z projektantem okazało się że jest to powodem zbyt mocnego wciśnięcia skrzydła do kadłuba. W moim przypadku wzorowałem się wyłącznie umieszczeniem skrzydeł idealnie pośrodku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Na sam koniec modelarz się wyłożył (oby raz) i wylazły mu szczeliny przy łączeniu kadłuba a wnęki gdzie są składane koła. Muszę użyć szpachli, chodź nie lubię tego robić.

Obrazek
Obrazek

Wczoraj na sam koniec mogę powiedzieć że silnik mam już skończony. Musiałem pomalować wewnątrz na czarno by był efekt bardzo realistyczny. Biały kolor bardzo dziwnie by wyglądał. Poniżej możecie zobaczyć o co mi chodzi..

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tak naprawdę zostało mi do zrobienia w dniu dzisiejszym śmigiełko kopułę silnika i bombeczkę .

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
------
Wszystkie moje modele możesz zobaczyć na http://www.papermodels.eu
dexterteam
Posty: 15
Rejestracja: śr wrz 12 2007, 8:43
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dexterteam »

No można powiedzieć że to już koniec ale jeszcze u mnie to przed galerią końcową muszę zrobić lakierowania. W tym celu będzie położone 2 warstwy lakieru matowego Humbrol z puszki a potem jedna warstwa matowego lakieru Humbrol w słoiczku.

Dodatkowo jak mi już kilka osób radziło to będą malowane łopaty śmigła na ten sam kolor jak i kołpak.

Tutaj jeszcze części składowe modelu
Obrazek
Obrazek

A tutaj już w pełnej krasie
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
------
Wszystkie moje modele możesz zobaczyć na http://www.papermodels.eu
ODPOWIEDZ