*[Relacja/Kolej] Precyzyjny parowóz towarowy Ty2 -Dodatek

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Adamowicz tabliczki zaprojektowałem w Corelu i dałem do wycięcia laserem. Ręcznie chyba nie ma szans, żeby tak dokładnie wyciąć tak mały element. Faktura odlewu tła powstała po użyciu gęstej czerwonej farbki akrylowej, dodatkowo podziabanej twardym pędzelkiem.

Obrazek
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
piotrekjjj
Posty: 39
Rejestracja: pn wrz 10 2007, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: piotrekjjj »

No właśnie, Precyzyjny, mam pytanie o technikę, jaką malujesz te tabliczki, że wyglądają tak czysto.
Chodzi mi zwłaszcza o napisy, bo moje jak na razie wyglądają podobnie do Twoich z Ol49.

Pozdrawiam,
PJ
Skończony - Px29, Pt47, Py27
W budowie - Od2
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Technika malowania tabliczek.

Najpierw pomalowałem tabliczki na biało farbą akrylową i odczekałem 24 godziny do całkowitego wyschnięcia. Następnie pomalowałem tabliczki gęstawą farbką czerwoną, podziobałem twardym pędzeleczkiem tło tabliczek i natychmiast wytarłem wilgotną szmatka czerwoną farbę z wypukłości (ramka, orzełek, napisy). Po godzinnym schnięciu tabliczka została lekko przeszlifowana na papierze ściernym 1200, w celu usunięcia resztek czerwonej farby z wypukłości. Trzeba to zrobić z wyczuciem, by nie zetrzeć całkowicie białej. Po nastepnych 3 godzinach tabliczki lekko ubrudziłem metodą suchego pędzla czarną farbką akrylową. Zrobienie tabliczek zajęło mi 2 dni, ale było warto.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
Bartelemi
Posty: 24
Rejestracja: sob wrz 08 2007, 14:11
Lokalizacja: Mielec

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Bartelemi »

Witam
Ojjj.......Precyzyjny co ja z tobą mam. :lol:
Nigdy nie interesowałem się kolejnictwem i "Przez Ciebie" nie wiem jak.....
no chyba jednak wiem :roll: zaczynam czuć nieodpartą pokusę.......
Będę musiał przestudiować wszystkie twoje posty i pewnie nie całkiem w najbliższym czasie, ale spróbuję pójść choć troszkę w twoje ślady :roll:

A co do twoich poczynań to efekty są porażające :spoko:
Czasem Twój model wyglądem przewyższa oryginał.
"Kreujesz nową lepszą rzeczywistość" ;-)

Pozdrawiam
karton karton karton
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Witam

Ostatnio zrobiłem tylko jeden element - sprężarkę. Jest ona całkowicie zaprojektowana od nowa. Trochę przy niej pracy było, żeby upodobnić ją choć trochę do oryginalnej. Sprężarka jest w naturze cała oblepiona smarem, olejem, brudem. Blacha na górnej części jest w rzeczywistości nawet bardziej pognieciona, ale nie chciałem, aż tak tego naśladować, bo osoba nie znająca się na rzeczy mogłaby to odebrać, że zrobiłem to niestarannie. Po ostatecznym zamocowaniu do parowozu do sprężarki będzie dochodziło jeszcze więcej rur.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.

PS. Bartelemi mam nadzieję, że nie skończy się tylko na fascynacji i zbudujesz jakiś model kolejowy, i pokażesz go nam wszystkim.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
kezat
Posty: 30
Rejestracja: śr lut 02 2005, 19:04

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kezat »

Precyzyjny,

prośba do Ciebie: czy możesz zrobić zdjęcie tego elementu z jakimś obiektem "porównawczym" (1gr) ?
Ewentualnie czy możesz podać jakie (mniej więcej) wymiary ma ten element?

Wielkie dzięki,
MR
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

O K...A!!!! jestem w szoku!!!! Pięknie!!!!

poproszę odrazu przepis na to ożebrowanie, świetnie wygląda równo i bardzo realistycznie!!! aha i jeszcze jedno...zrób zdjęcie tej sprężarki w porównaniu do nieśmiertelnego grosza :)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Precyzyjny
Posty: 538
Rejestracja: pt maja 19 2006, 12:22
Lokalizacja: Polska
x 25

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Precyzyjny »

Małe uzupełnienie

W naszym barze, co kto każe. Chcecie zdjęcie sprężarki z groszem, to macie. Przymierzyłem sprężarkę na sucho, czy będzie pasować do pomostu. Miejsca jest mało, ale wchodzi bez problemu.

Obrazek

Obrazek

Żebra są zrobione najprościej jak to tylko możliwe z warstw brystolu i tektury 1 mm naklejanych kolejno na siebie. Brystol ma obrys około 2 mm większy od tektury i przez to wystaje jako żebra. Cała sztuka polega na tym, żeby to równiutko nakleić.

Będę wdzięczny za wasze komentarze, uwagi i sugestie dotyczące budowanego modelu.
Pozdrawiam
Precyzyjny

Na warsztacie: parowóz Pu29

Ukończone: parowóz Ty2, parowóz Ol49, parowóz TKp30

* * *
Obrazek
rowin
Posty: 624
Rejestracja: wt kwie 13 2004, 16:33
Lokalizacja: Lublin/Waw
x 85

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: rowin »

Kurcze myślałem, że to mniejsze jest :)

Komentarz mój nie odbiega od innych, jestem pod ogromnym wrażeniem i dopisuje Cię (zresztą już dawno to zrobiłem) do osobistej listy Bogów Modelarstwa Kartonowego :) Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się obejrzeć Twoje modele na żywo...może we Wrocku, bo ktoś mi mówił, że byłeś tam w zeszłym roku :)

Co do konstruktywnej dyskusji to nie mam co dodać, szkoda że nie sklejasz latadeł wtedy więcej miałbym do powiedzenia :)

pozdrawiam i podziwiam umiejętności
Awatar użytkownika
herbaciany
Posty: 670
Rejestracja: czw lis 04 2004, 23:22
Lokalizacja: Strzegom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: herbaciany »

To ja mam pytanko względem tej sprężarki-jakie jest jej ciśnienie robocze i czy będzie współpracować z dostępnymi na rynku aerografami :?: :D
ODPOWIEDZ