*[Relacja/Samochód] Liaz 18.33 PB/HR

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Witam po krótkiej przerwie.
Co do sklejania czeskich modeli, to muszę przyznać, że naprawdę przyjemnie się je skleja. Części do siebie pasują idealnie, brak skomplikowanych rozwiązań, śmiało można je polecić początkującym, a zaawansowani mogą w nich wiele dodać od siebie. Jeszcze wiele pracy przede mną i sądzę, że trudności dopiero się zaczną. Obawiam się przyczepy i tego dźwigu z tyłu samochodu. Powoli również zaczynam odczuwać barierę językową.
Do tej pory nie wiele uczyniłem, tak więc skromnie będzie z fotkami. Skończyłem prawie kabinę dla kierowcy. Wszystko jest sklejone zgodnie z instrukcją, oprócz deski rozdzielczej. Zegary zostały wycięte i wklejone od spodu, na końcu pokryłem je lakierem, niestety nie widać tego na zdjęciach.
Z resztą sami oceńcie i zapraszam do komentowania. Wiem, że w przeciwieństwie do czeskich modelarzy, tutaj preferuje się militarne modele, ale nic nie poradzę, że nie zachwycają mnie te kanciaste kształty. Mimo wszystko mam w planach skleić model jednego z najładniejszych śmigłowców jakie widziałem, czyli Mi-24.
Do rzeczy, oto mój LiAZ
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

Bardzo ładne i schludne wykonanie !! widać że wszystko ładnie do siebie pasuje ... naprawdę ładnie :) ale wydaje mi się że kulka od lewarka zmiany biegów jest zdziebko za duża ... a poza tym bardzo elegancko ;)
Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie
Pabllo
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 01 2007, 13:15

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Pabllo »

Podczas wykańczania kabiny dodaj jeszcze proporczyki np. z Częstochowy albo Warszawa. Ew. może dać rozebraną panią ze "świerszczyka", na tyle szoferki.
Awatar użytkownika
EDO93
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 01 2008, 18:26
Lokalizacja: Wisła

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: EDO93 »

michel ładnie ci to wychodzi
a co do bariery jezykowej pisz co nierozumiesz a ja ci to przetłumacze
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Dzięki EDO93 za propozycję, ale gdybym miał tak za każdym razem Ci głowę zawracać, to bym z przed forum nie wyszedł. Jak czegoś nie rozumiem, to staram się kleić intuicyjnie i trzymać kolejności cyferek części. Puki co idzie mi nieźle, parę razy musiałem robić poprawki, ale nie ma to zbyt negatywnego wpływu na model.

Jak napotkam barierę nie do przejścia to się na pewno odezwę i dzięki za chęć niesienia pomocy.
Części samochodowe, opony i inne. http://autosklep-serwis.cba.pl/
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Witajcie.
Kabinę skończyłem, retusz mi nie wyszedł, ale nie wiele mogę już na to poradzić. Zrobiłem zderzak, reflektory przerobiłem po swojemu, gdyż wydawca ograniczył się tylko to ich narysowania na zderzaku, tak samo jak halogeny, ale na razie oprócz wycięcia ich z dolnego zderzaka nic nie zrobiłem. Prace posuwają się bardzo powoli, ale czym ładniej na dworze, to trudniej się na czymś skupić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Witajcie.

Trochę pod tuningowałem przedni zderzak, dodałem parę otworów, małe spojlery na dole i dokończyłem halogeny, oczywiście wszystko wzorowane na oryginale, w końcu to wersja towarowa, a nie sportowa.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Trochę dziwnie wygląda ta biała nakładka na zderzak, ale tak powinno być.
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Witam ponownie po paru dniach nieobecności.
Przyszły ciepłe dni i prac doszło więcej, ciężko jest jak trzeba dom wykańczać.
W modeliku wmontowałem kabinę kierowcy, zderzak, zrobiłem burty, trochę zajęło mi zrobienie zawiasów, bo Czesi nie pokazali jak to zrobić i musiałem sam do tego dojść.

Oto efekty;
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Zamki burt to własny wymysł, nie są fachowe, ale w tej skali moje umiejętności nie pozwoliły na nic innego.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
michel
Posty: 45
Rejestracja: pt lut 01 2008, 17:47
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: michel »

Burty już się zamykają. Wygląda to zadowalająco, przynajmniej dla mnie.
Obrazek
Obrazek

Teraz powoli biorę się do klejenia dźwigu, na razie zrobiłem podpory.
Przede mną chyba najtrudniejszy element tego modelu. Nieco że dużo drobnych elementów, to wszystko ma być ruchome.
Obrazek
Awatar użytkownika
Łukasz_G
Posty: 93
Rejestracja: czw sty 12 2006, 17:37
Lokalizacja: Piaski

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Łukasz_G »

no muszę powiedzieć że idzie Ci bardzo ale to bardzo dobrze ... widać że jesteś dokładny tak trzymać brachu :)
Iveco TurboStar - ukończony
Jelcz C-423 - w budowie
ODPOWIEDZ