[Relacja] Nysa 522 Ambulans"R" z Modelika

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
iron_84
Posty: 59
Rejestracja: wt mar 27 2007, 21:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: iron_84 »

jehudimanukin pisze:Bardzo ładnie ci wychodzi ta nyska. Ciekaw jestem jak poradzisz sobie z karoserią.
Dokładnie to samo chciałem napisać.
Trzymam kciuki za dalszą budowę.
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

Witam!

Prace nad Nysą powoli do przodu..utknąłem na jednym elemencie. Pomóżcie proszę jaką techniką uwypuklić tą część na zdjęciu(narożnik dachu):
Obrazek
...aby wpasować w zaznaczone miejsce:
Obrazek
próbowałem różnych technik i nic z tego nie wychodzi..może ktoś coś poradzi...z góry dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Witam

Metodą najprostszą pod słońcem :cool: - bierzesz gumkę do mazania, kładziesz element kolorem na dół i wyobloną końcówką ołowka/długopisu/ AK .... męczysz element aż będzie miał odpowiedni kształt.

Pozdrawiam
Marek
Awatar użytkownika
WIP
Posty: 7
Rejestracja: pn sty 10 2005, 17:52
Lokalizacja: Warzymice/k.Szczecina

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: WIP »

Mephist pisze: Metodą najprostszą pod słońcem :cool: - bierzesz gumkę do mazania, kładziesz element kolorem na dół i wyobloną końcówką ołowka/długopisu/ AK .... męczysz element aż będzie miał odpowiedni kształt.
A przed rozpoczęciem męczenia dobrze jest delikatnie zwilżyć "obiekt" (może być woda lub .... ślina). Nie można tu oczywiście przesadzić ani z wilgocią ani z męczeniem :D
Willys, Hanomag - 100%
w produkcji - Platforma wiertnicza, Star 244
Awatar użytkownika
bone
Posty: 70
Rejestracja: czw maja 27 2004, 18:55
Lokalizacja: kościan

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: bone »

Witam ja zwilżam klejem BCG :D
Awatar użytkownika
Buczo
Posty: 48
Rejestracja: sob paź 07 2006, 21:04
Lokalizacja: Gdańsk

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Buczo »

dzięki, spróbuje zrobić jak radzicie choć mam wrażenie, że papier się pozałamuje na tak małej części podczas takiego zabiegu..O ile pamiętam Wujek Andrzej kiedyś chyba pokazywał jak takie coś wytłoczyć tylko za cholerę nie mogę znależć tego postu...
Awatar użytkownika
Wujek Andrzej
Posty: 1900
Rejestracja: czw paź 16 2003, 11:41
Lokalizacja: Tychy
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wujek Andrzej »

Wujek różne sposoby na tworzenie wypukłości , przy pomocy BCG tu pokazywał :

Obrazek
Obrazek
Obrazek

... i tu :

Obrazek

Tylko że to "trochę" treningu wymaga i może okazać się trudne do zastosowania w tym konkretnym przypadku .

Chociaż gdyby połączyć przykład "4 TP" z innym , nie publikowanym na Kartonwork ...

Obrazek
Obrazek

... oba mogły by być pomocne . W pierwszym przypadku (4 TP ) kartonowy element , pokryty od niezadrukowanej strony BCG i odczekaniu ok pół minuty na "zmięknięcie" , był dociskany kciukiem do gałki urwanej z puderniczki jakiegoś taniego zestawu łazienkowego .
W ostatnim obłość formowana była na kulce , jaką posiadają na swym zakończeniu druty - do robienia na drutach .
I by była chyba najlepsza podpowiedź . Uzyskasz najbardziej foremny kształt tego wycinka o jaki chcesz uzupełnić dach Nyski .

Wujek .
ODPOWIEDZ