[1:700] USS Arizona BB39- stan z 1941r.

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
broda
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 03 2008, 19:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: broda »

Ładnie to wygląda.Czas na olinowanie. Z czego planujesz je wykonać?Podziwiam tempo twojej pracy nad modelem.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Z powodu Euro2008 tempo prac na 100% ulegnie obniżeniu, bo jako zwolennik footbolu na wysokim poziomie nie mogę sobie odmówić przyjemności oglądania.
broda pisze:...Czas na olinowanie....
Do olinowanie to jeszcze daleka droga, choć może tego nie widać, to sporo drobnicy mam do wykonania. A olinowanie powstanie na samiutkim koniuszku.

Dziś w stoczni zamontowano dalmierze i oświetlenie.
Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

No i jak to w życiu bywa przyszedł czas na dylemat. Swoje kroki skierowałem w kierunku katapult samolotowych. USS Arizona miał/a (swoją drogą ciekawe czy to ONA czy ON. Jeżeli okręt to pewno ON ale jeżeli Arizona to ONA.....:D ). Tak czy siak były tu dwie katapulty.

Obie katapulty były zlokalizowane na rufie
Obrazek

Jedna była umieszczona na wyższej wieżyczce baterii głównej.
Obrazek

Druga zlokalizowana była na pokładzie w części rufowej,
Obrazek

Problem polega na tym, że nie podoba mi się wykonanie wych katapult. Aż dziw, że producent zadbał o dźwig czy ramiona wieży głównej, a nie wykonał katapult jako elementy fototrawione.
W założeniach miałem wykonać ten model tylko z tego co dołączył producent, ale widząć taki rezulatat jak na fotkach, postanowiłem zastąpić te dwa elementy fotorawkami. Tym bardziej, że po analizie blaszki do pancerników USS, wyszło, że mam akurat więcej o te dwie katapulty.
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Archer
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 15 2008, 0:10

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Archer »

Vivit pisze:swoją drogą ciekawe czy to ONA czy ON. Jeżeli okręt to pewno ON ale jeżeli Arizona to ONA.....:D .
W kwestii wyjaśnienia wątpliwości: w angielskim okręt jest rodzaju żeńskiego nie mówimy o okręcie on (he) tylko ona (she). To taka ciekawostka językowo-okrętowa. Więc "Arizona" to "ona" :)
broda
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 03 2008, 19:56

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: broda »

Faktycznie katapulty nie pasują do całości.Jak producent mógł zapomniał o wykonaniu blaszek katapult. Podobnie jest w modelu PennsylvaniaBB-38 1944.Choć jest tam tylko jedna katapulta to też z plastiku.Szkoda,bo trawiona była by efektowniejsza.
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Euforia mistrzost Euro2008, a w szczególności mecz Polski z Austrią tak mi się udzieliła, że z rozpędu przed meczem wykonałem katapultę. Problem polega na tym, że po przymiarkach coś mi tu nie pasowało. Za bardzo nowoczesna w stosunku do reszty modelu.

Obrazek

Po analizie dokumentacji stwierdziłem, że z tego rozpędu wykonałem katapultę późniejszą, która była montowana z pewnością po roku 43. No cóż ładnie wygląda ale poczeka sobie na inny model. Robotę trzeba zacząć od nowa..... :)
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

Mniemam, że po meczu tak elegancko by Ci nie wyszło :twisted:
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

E tam zaraz Edziu. Przez cały mecz dręczyła mnie ta katapulta. Więc po meczu do roboty. Przynajmniej wiedziałem co mnie czeka....

Modernizacja nr 1.
Obrazek

Tak jak pisałem katapulta była prosta, bez żadnych pomostów itp.
Roboty wiele nie było tyle, że wózek doszedł i przestrzenna się zrobiła :twisted:
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivit
Posty: 1717
Rejestracja: wt mar 11 2003, 8:42
Lokalizacja: Koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Vivit »

Tak w sobotę nie dało się wiele porobić, bo pogoda typowo na pracę do ogrodu się nadawała. Nie za ciepło i nie za zimno. Więc niewiele czasu na robote pozostało.
Zrobiłem drugą katapultę....

Modernizacja nr 2
Obrazek

Przyznam się, że ładniej prezentuje się ta wieżyczka. Bardziej profesionalnie.... :D
Pozdrawiam okrętowiec Vivit
Obrazek
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3235
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Coraz ... profesjonalniej to wygląda. Jakiej firmy są te dodatkowe blaszki i gdzie i za ile je kupiłeś ?
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ