*[Relacja/Czołg] T34/76 od AH

Zakończone relacje i galerie gotowych modeli.

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sicore
Posty: 1264
Rejestracja: wt gru 16 2003, 9:59
Lokalizacja: FRA/LUZ
x 40

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Sicore »

Piekny model, wiecej nie ma co komentowac.
9 miesiecy to dosc rozsadny czas, jak na model z taka ilosca czesci, zwlaszcza, ze zrobiles gasienice w standardzie.
Na fotkach retusz wydaje sie delikatnie za ciemny, jak jest w rzeczywistosci?
Napisz pare slow o podstawce.
Moze teraz Wespe z AH?
ZŁO SQUAD

Samuraj nie ma celu, tylko drogę.
Ki-61 . I-16 typ10 . MS.406 C1 . Bf-109D
Awatar użytkownika
Roderyk
Posty: 88
Rejestracja: sob gru 04 2004, 11:47
Lokalizacja: Mrągowo

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Roderyk »

Gratulacje pięknego modelu.Domagam się zdjęcia co najmniej tygodnia!!
Awatar użytkownika
cloudwalker
Posty: 24
Rejestracja: śr maja 09 2007, 9:08
Lokalizacja: koszalin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: cloudwalker »

Piękny model. Choć z zewnątrz wygląda niepozornie, to relacja - skądinąd świetna - pokazuje ile tam jest drobiazgów. Nie wspominam o pracy wykonanej przy kołach i gąsienicach... pozazdrościć cierpliwości ;]

serdecznie gratuluję :)
Awatar użytkownika
JaCkyL
Posty: 785
Rejestracja: śr wrz 01 2004, 23:12
Lokalizacja: Lublin
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: JaCkyL »

Hej :D
Piękny model, jak już dawno temu pisałem - chciałbym kiedyś umieć tak kleić pancerkę. Sikor dobrze mowi, 9 miesięcy na taki model to bardzo dobry wynik. Mojego Me-109 robiłem mniej więcej tyle, co Ty Teciaka, z ta różnica, że 109 to 4 strony części a t-34 "kilka" więcej. Super model :spoko:
Pozdrawiam :pice:
Awatar użytkownika
Mephist
Posty: 50
Rejestracja: czw lut 17 2005, 13:03
Lokalizacja: Gdynia / Reda

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Mephist »

Witam

Muszę powiedzieć że dawno nie byłem tak zawiedziony ....
Naprawdę nie mogę uwierzyć że ten serial się już skończył, czekałem na kolejne odsłony Twojej relacji jak na odcinki prison-breaka :cool: a tutaj już koniec ....

Ale przyznać muszę - kawał solidnej roboty !! I do tego w tak krótkim czasie !! Piękny efekt końcowy.

na nowy sezon (nowy model) czekam z niecierpliwością !! Kiedy nam zdradzisz co następne ??

Pozdrawiam !!
Marek
Reynevan
Posty: 118
Rejestracja: pn lut 18 2008, 21:46
Lokalizacja: Wilno - Litwa

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Reynevan »

Pozdrawiam z ukończeniem. Sam dobrze wiesz, model wyszedł piękny. Też Ci zazdroszczę umiejętności i cierpliwości, ale to też już nie raz słyszałeś. Model wygląda jak prawdziwy. Wielkie brawa.
Awatar użytkownika
Darek D.
Posty: 82
Rejestracja: pn gru 12 2005, 21:29
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek D. »

Moje gratulacje. Model i Twoja praca robią wrażenie.
Ulegnij namowom Sicore i ruszaj z Wespe.
P.S.
Przez Ciebie nabrałem ochoty na pancerkę ;-)
-"Natura jest wszędzie taka sama" - Pitagoras
Edmund_Nita
Posty: 2057
Rejestracja: pt sie 29 2003, 11:06
Lokalizacja: Koszalin
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Edmund_Nita »

O samym czołgu wszystko już zostało powiedziane. Świetna robota. Dodam tylko, że ta relacja tylko utwierdziła mnie w postanowieniu, że nigdy nie wezmę się za produkcję kartonowego czołgu - nie dałbym rady z tymi gąsienicami i tą ilością drobiazgów.
Natomiast ponawiam apel Sikora - przydałoby się parę słów na temat podstawy. Szczególnie interesuje mnie, jak i z czego wykonano drzewka. Też są fajne... :lol:
Awatar użytkownika
kriztozz
Posty: 214
Rejestracja: czw mar 01 2007, 19:47
Lokalizacja: Kraków
x 53

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: kriztozz »

Po kolei:

Retusz – w sumie, to nietrafiony. Zielony jest za ciemny, tam gdzie się dało rozjaśniłem go szarą pastelą olejną. Mimo to rzuca się w oczy, ale mnie się podobał :)

Podstawka – Sprawa jest bardzo podejrzana, gdyż rano jak wstałem to znikła i znaleźć jej nie mogę. A tak na serio podstawka stworzona została tylko do galerii końcowej. Wziąłem pierwszy lepszy obraz, wysypałem na niego trochę ziemi z ogródka, odciąłem kawałek krzaczka (jakiś krzew o wysokości 1,5m, nie mam pojęcia jak sie nazywa), który mi się podobał, zamocowałem przy pomocy spinacza od bielizny, postawiłem i przysypałem ziemią i jakimś mchem. Pełna prowizorka.

Docelowo model będzie stał na lustrze w szklanej gablocie. No chyba, że zmienię zdanie.

Co do czasu pracy, to ważne żeby się nie spieszyć i robić swoim tempem. Było by o 1,5 miesiąca krócej, ale przy gąskach zrobiłem sobie odpoczynek (hehe w sumie załamanie nerwowe ;-) )

Na żywo będzie można model oglądnąć w Porąbce, jak nic mi nie wypadnie. Jeszcze nie wiem do jakiej kategorii się nadaje ;-) .

Następnym modelem miał być FUSO ze stoczni Halińskiego, Ale gdy zamawiałem do niego wręgi cięte laserem, zamówiłem też Wespe, i tak mi się spodobał, że wygrał w kolejce.

Zakłady FAMO-Ursus-Warschau-Kriztozz :cool: już rozpoczęły produkcje. Stoczniowcy muszą poczekać.
Awatar użytkownika
PiterATS
Posty: 435
Rejestracja: pn lip 24 2006, 20:25
Lokalizacja: Opole
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PiterATS »

kriztozz pisze:Na żywo będzie można model oglądnąć w Porąbce
Jeśli pokażesz go w Porąbce, mój Brummbar nie będzie miał tam czego szukać ;-)
ODPOWIEDZ