Kurz na modelach?!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

ja uzywam takiego bajerka:
Obrazek

świetnie sie sprawdza.... jest bardzo miękki, nie zdarzylo mi sie jeszcze czegokolwiek urwac :) oczywiscie trzeba odkurzac nim delikatnie :) a.....jesli ktos jest uczulony na kurz... to odradzam... po operacji wykonanej tym pedzlekiem kurz lata wszedzie :) jak jest lato to wychodze z modelami na balkon... tam przynajmniej nikomu nie przeszkadzająte tumany kurzu ;)
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
<misiu>
Posty: 147
Rejestracja: pt lut 25 2005, 19:45
Lokalizacja: Przemyśl

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: <misiu> »

no drogi kolego ale tym pedzelkiem to ostroznie...jak bys tak wlozyl go miedzy niteczki i pociagnal to bys pozniej plakal...Ja robie tak ze wykladam je pojedynczo na balkon i wiaterek robi swoje lub dmucham ale pozniej leze poj godziny na lozku...hehehe

pozdro
galwani
Posty: 731
Rejestracja: pn sie 30 2004, 21:30

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: galwani »

eee.......juz nim odkurzalem rozne rzeczy i nawet najdrobniejsze elementy i wszystko sie trzyma... predzej sam cos urwe palcyma niz pedelkiem... jest bardzo miękki :)))
Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.
Marie von Ebner-Eschenbach
Awatar użytkownika
gibson00
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 30 2008, 15:37
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gibson00 »

Widze ze temat troche umarl wiec go odswieze
ja uzywam suszarki do wlosów:)
jest dosc skuteczna
tylko nie radze tego robic w domu bo mamy wtedy "burze kurzowa" :D
ja to robie na balkonie albo wychodze do ogrodu

co do gablotek...
jeszcze nie uzywalem ale niedlugo bede robil rablotke bo koncze zuikaku i chce postawic go w gablotce
mam za to sporo modeli w szafce oszklonej (taka duza szafa ze szklanymi polkami i dzwiczkami ze szkla) i nie kurzy sie az tak bardzo chociaz szczeliny przy dzwiach sa dosc spore
odkurzam raz na rok czasami rzadziej ale nie sa to duze ilosci kurzu (w porownaniu do modeli wiszacych pod sufitem gdzie kurzu jest od groma i ciut ciut i strasznie niszcza sie modele :( )
NA WARSZTACIE:
ZUIKAKU - GPM 165 - 65%
AH 64 APACHE - MM 7-8 2003 - 10%
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Kolego gibson00, język polski posiada coś takiego co nazywamy znakami interpunkcyjnymi, posiada także WIELKIE litery i inne cudne znaki. W przyszłości takie wpisy będą lądowały w śmietniku.
Grzegorz75
Posty: 1000
Rejestracja: pt gru 09 2005, 14:34
Lokalizacja: GDYNIA
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Grzegorz75 »

Zarejestrowałeś się na forum , żeby odgrzebać jakiegoś czteroletniego kotleta i opowiedzieć światu ,że dmuchasz suszarką na modele ??? :roll:

Nieprawdopodobnie fascynujące :haha: ...
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

Zamiast suszarki mozna tez uzyc opalarki do farb. Efekt ten sam, tylko szybciej...
Awatar użytkownika
Frytek
Posty: 252
Rejestracja: pt maja 02 2003, 14:39
Lokalizacja: Kielce

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Frytek »

Grzegorz75 pisze:Zarejestrowałeś się na forum , żeby odgrzebać jakiegoś czteroletniego kotleta i opowiedzieć światu ,że dmuchasz suszarką na modele ??? :roll:

Nieprawdopodobnie fascynujące :haha: ...
Grzegorz - nie każdy jest tak doswiadczonym modelarzem jak Ty . Forum jest od tego , by przekazać innym swoje doświadczenia , oraz nauczyć się od barzdiej doświadczonych kolegów . Ja na przykład nie znałem tego sposobu odkurzania modeli .
Nie jestem tu żadnym fifarafą , ale moim zdaniem wyśmiewanie się z tych , którzy coś wnoszą do modelarskiego fachu jest co najmniej żałosne . Przykro mi ,że brać modelarska , która powinna sobie nawzajem pomagać pisze takie posty . Ech ...
Darek
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 29 2008, 5:56
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek »

Ja tez jestem na forum nowy i mi takie wysmiewanie sie tez sie nie podoba. Czy "kotlet" ma 10 lat czy 2 dni mozna cos do niego wniesc. Mi pomysl z suszarka nie wpadl do glowy. Malo tego, jestem malo doswiadczony, niedlugo pojawi sie moja pierwsza relacja ale jesli zamiast pomocy spotkam sie w niej z wysmianiem bo czegos tam jeszcze nie wiem, nie umiem albo nie rozumiem to albo przerwe prace nad modelem albo dokoncze go pocichu w domu
:roll:

Pozdrawiam
Darek
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

Bez kitu - ale wiadomość o dmuchaniu suszarką na modele nie wnosi nic "modelarskiego". Bredzenie o suszarce w niczym mi nie pomoże - zresztą pomysł Marcina o opalarce wydał mi się oryginalniejszy... Od siebie dorzuciłbym jeszcze dmuchanie odkurzaczem.

Ja rozumiem szanować sensowne wypowiedzi, ale pochylać się nad każdą głupotą, jak nad skarbem, to grubsza przesada.
TAD
Ostatnio zmieniony czw sie 07 2008, 21:53 przez tad, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ