Kurz na modelach?!

Hyde Park czyli "magiel" ale w granicach rozsądku

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

ODPOWIEDZ
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

No ale na okręt to chyba pasuje od samego początku mieć gablotę - prawda? Szkoda by mi było zmarnować tyle czasu, a potem kurz na wieczne czasy - okrętu nie odczyścisz jak samolot.

Mały Głód - jaki to pomysł? Mam nadzieję, że nie przebijesz opalarki?
TAD
Darek
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 29 2008, 5:56
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek »

Wracając do tematu to faktycznie problem. Może (obym nie został wyśmiany :oops: ) pomoże jakis wężyk przyczepiony do spreżarki od aerogrfu. Skoncentroway strumień moze usunie kurz z zakamrków (pomysł nie testowany)
No a tak na marginesie to faktycznie jedym rozwiązaniem jest gablotka a co za tym idzie spore mieszkanie a przynajmniej kawał porządnej ściany :shock:
Awatar użytkownika
malyGlod
Posty: 54
Rejestracja: ndz sie 27 2006, 12:38
Lokalizacja: Landsberg a/Warthe

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: malyGlod »

Cisza na morzu... ;-)

Jak mi "tornado" nie zmiecie zabudowy pokładu, to zdradzę co wymyśliłem :lol:

A z tą gablotą masz racje TAD.Tyle, że kurz to taka podstepna bestia, która skrzętnie odkłada sie przy okazji pojawienia się pierwszych powierzchni poziomych i ich pochodnych.

Co do sensowności forum, to jest ono właśnie po to, by nawet najgłupsze pomysły przedstawiać...Być może jeden z nich okaże się najskuteczniejszym.
Pozdrawiam

Paweł

-------------------------------------
Ponowny rozruch czyli zamieszanie w stoczni
Darek
Posty: 22
Rejestracja: ndz cze 29 2008, 5:56
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Darek »

malyGlod pisze:
Co do sensowności forum, to jest ono właśnie po to, by nawet najgłupsze pomysły przedstawiać...Być może jeden z nich okaże się najskuteczniejszym.
No to przetestuj tą opalrkę :lol:
Awatar użytkownika
gibson00
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 30 2008, 15:37
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gibson00 »

Grzegorz75 pisze:Zarejestrowałeś się na forum , żeby odgrzebać jakiegoś czteroletniego kotleta i opowiedzieć światu ,że dmuchasz suszarką na modele ??? :roll:

Nieprawdopodobnie fascynujące :haha: ...
Cóż chciałem dobrze, a wyszło jak zawsze.....

Po pierwsze: dziękuję wszystkim porządnym ludziom, którzy myślą tak jak ja, że forum jest po to aby wymieniać się doświadczeniami a nie naśmiewać się z innych i napisali to wczoraj.

Po drugie: suszarki używam od 15 lat (bo od tylu sklejam modele kartonowe) i nie narzekam.

Po trzecie: jak się komuś nie podoba mój sposób to rozumiem (każdy ma swoją koncepcje) ale nie trzeba go mieszać od razu z błotem.....myślałem, że na tym forum są kulturalni ludzie......

Po czwarte: Drogi Tomaszu D. zamiast straszyć mnie, że wpisy bez znaków interpunkcyjnych czy dużych liter będą lądować w śmietniku proponuje porozmawiać z NIEKULTURALNYM PANEM o nicku Grzegorz75, który wyśmiewa się z innych wypowiedzi....

Po piąte: Proponuje przejrzeć wpisy innych ludzi którzy nie używają zanków interpunkcyjnych i dużych liter i jakoś z tego powodu nie ma tragedii....
NA WARSZTACIE:
ZUIKAKU - GPM 165 - 65%
AH 64 APACHE - MM 7-8 2003 - 10%
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

gibson00 pisze:Po czwarte: Drogi Tomaszu D. zamiast straszyć mnie, że wpisy bez znaków interpunkcyjnych czy dużych liter będą lądować w śmietniku proponuje porozmawiać z NIEKULTURALNYM PANEM o nicku Grzegorz75, który wyśmiewa się z innych wypowiedzi....

Po piąte: Proponuje przejrzeć wpisy innych ludzi którzy nie używają zanków interpunkcyjnych i dużych liter i jakoś z tego powodu nie ma tragedii....
Powiedziałem co myślę o Twoim wpisie nie po to byś to komentował tylko po to byś się do tego zastosował, jeśli się nie podobają zasady panujące na TYM forum to jest to Twój problem a nie mój. Przez kartonwork przewinęło się wystarczająco dużo ludzi, którzy mimo zapewnień o swojej modelarskiej przeszłości nie zaprezentowało nam nic innego oprócz tak jak tutaj widzimy "odgrzebywania starych wątków" i na tym ich kariera się zakończyła. Jeśli tak jak piszesz od 15-tu lat budujesz modele to je nam zaprezentuj i nie zaczynaj swojej bytności tutaj od ich odkurzania, gwarantuję Ci że wtedy nikt (nawet grzegorz75) nie będzie wyjeżdżał z takimi tekstami jakie możemy przeczytać powyżej.
Awatar użytkownika
gibson00
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 30 2008, 15:37
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: gibson00 »

Rozumiem i szanuje zasady panujące na Tym forum.
Chciałem się włączyć do rozmowy i podzielić moimi doświadczeniami ale widze, że nie spotkało się to z Waszą aprobatą....
Napisałem o suszarce bo nikt tego tematu nie poruszył (nie pisałem już o tym co było napisane) i ludzie się śmieją że mam do zaproponowania tylko suszarkę.....
Co do zaprezentowania moich modeli to mam obiekcje - skoro tak potraktowaliście moją wypowiedź o suszarce to aż boje się pomyśleć co będzie jak wstawię zdjęcia......
Nie mam ochoty po raz kolejny czytać złośliwych komentarzy.....
Uwagi, polemika, wymiana poglądów - TAK
Głupie komentarze, wyśmiewanie się, docinki - NIE
NA WARSZTACIE:
ZUIKAKU - GPM 165 - 65%
AH 64 APACHE - MM 7-8 2003 - 10%
Awatar użytkownika
Marcintosh
Posty: 1091
Rejestracja: pn mar 03 2003, 13:19
Lokalizacja: Dorset, UK
x 8

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Marcintosh »

gibson00 pisze:Co do zaprezentowania moich modeli to mam obiekcje - skoro tak potraktowaliście moją wypowiedź o suszarce to aż boje się pomyśleć co będzie jak wstawię zdjęcia......

No to nie wstawiaj i nie bedziesz mial problemu. Rozczulasz sie nad samym soba jak baba. Zapewne wszyscy powinni popasc w zachwyt, tylko dlatego ze postanowiles sie wypowiedziec na forum... Moge polecic kilka innych forow, gdzie zapewne spotkasz sie wlasnie z takim przyjeciem jakiego oczekujesz.
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

A ja Cię Gibson zachęcam do pokazania modeli - w ten sposób zaprezentujesz się jako poważny człowiek i utniesz te dyskusje. Nie przejmuj się, jeśli modele nie są najwyższych lotów - po prostu pokaż nam je i baw się dobrze. Na pewno spotkasz się wtedy z rzeczową polemiką.
TAD
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3275
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 103

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

A ja pomysł z suszarką uważam za całkiem sensowny. No ale trzeba mieć suszarkę z górnej półki, taką co to ma dwa biegi, jeden na zimno - do odkurzania na przykład modeli, a drugi na gorąco do suszenia na przykład włosów. Zresztą jak ktoś ma tylko jeden bieg - taki na na ciepło - to można dmuchać z większej odległości. Efekt na pewno lepszy niż dmuchanie przy pomocy ust zasilanych powietrzem przez płuca albowiem nieuważając zbytnio można sobie wtedy model popluć.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
ODPOWIEDZ