[Nowość] F-16C Block 52+ MM

zapowiedzi nowych modeli i prezentacje juz wydanych

Moderatorzy: Tomasz D., kartonwork

ODPOWIEDZ
Krystian S
Posty: 35
Rejestracja: wt wrz 04 2007, 15:28
Lokalizacja: Parczew

[Nowość] F-16C Block 52+ MM

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Krystian S »

Obrazek

Model opracował - Zbigniew Sałapa
Projekt barwny okładki - Paweł Mistewicz
Model w skali - 1:33
Cena modelu - 15 zł

Model składa się z 12arkuszy A4 z częściami i 5 z opisem budowy i rysunkami 3D


W następnym numerze Małego Modelarza

Samolot myśliwski Messerschmitt ME 109G-2/trop.
Model opracował - Paweł Mistewicz
Projekt barwny okładki -
Model w skali - 1:33
Cena modelu -
Awatar użytkownika
jacekkarolczak
Posty: 165
Rejestracja: ndz paź 17 2004, 17:09
Lokalizacja: Łódź

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: jacekkarolczak »

He??? Nie rozumiem - co za nowość!
Crawling rulez
tad
Posty: 868
Rejestracja: śr lut 16 2005, 0:45
Lokalizacja: Kraków

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: tad »

jacekkarolczak pisze:He??? Nie rozumiem - co za nowość!
Popatrz na skany arkuszy na forach a potem na starego F-16 to się przekonasz, że to jest całkowicie inne opracowanie - przede wszystkim koncepcja budowy jest różna, a do tego dochodzi poziom uszczegółowienia. Jeśli model okaże się spasowany, to będzie to najlepszy F-16 spośród wydanych dotąd.
TAD
Awatar użytkownika
SeventhSon
Posty: 67
Rejestracja: ndz wrz 12 2004, 1:36
Lokalizacja: Warszawa/ Chełm

F-16C Block 52+ MM 1-2/2007

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: SeventhSon »

Witam,
w prawdzie minęło już parę tygodni jak ten MM leżał na półce EMPIKU, a ponieważ leżał i leżal, to wziąłem go do ręki, przejrzałem i kupiłem.

:D pierwsze wrażenie:
No nie, temat chwytliwy, że tylko palce i ręce zacierać! Do roboty chce się zakrzyknąć!
PLUS za podniecenie z jakim chciałem sięgnąć po model!

:D drugie wrażenie:
Albo LOK zmienił wydawcę, albo ten ostatni kupił nowe maszyny.
Druk OK, kolory OK, nawet się nie "wylewają".
PLUS za jakość wydruku (o papierze nie piszę, bo jeszcze nie zacząłem ciąć, ale wydaje się być "przyjazny")

:D trzecie wrażenie:
OOOOOOO! "nowa" koncepcja budowy! jak tak dalej pójdzie, to będziemy składać modele jak "prawdziwe" samoloty - tylko zamiast duralu-papier
PLUS - bo dotąd to chyba najoryginalniejsze rozwiązanie F-15 jakie spotkałem

czwarte wrażenie: :cry:
Autor (chwała mu za podjęcie tematu i pracę) dośc lakonicznie potraktował "wytyczne dla klejących". Dużo ładnych (3D) rysunków nie pomoże jednak "neoficie" modelarstwa kartonowego" w budowie efektownego i cieszącego go modelu.
Doświadczeni modelarze dadzą radę, chociaz szkoda, że jedyny rysunek "złożeniowy" ,to okładka
MINUS (chociaż na pograniczu Neutrala) za instrukcję

Podsumowanie:
Mój starszy syn (6 lat) zobaczył model i powiedział:
WOW, ale fajny! Kiedy kleimy?
popatrzyłem na niego, jego pare modeli sylwetkowych i pare "rzutek" i powiedziałem:
"Jak dla Ciebie i dla mnie to jeszcze wstrzymamy się do piątku (ale nie powiedziałem którego!!!!!)

P.S.
Teraz czekam na WAS Koledzy! biegnijcie do kiosków, salonów prasowych i innych miejsc z tym MM i klejcie!
A relacje wrzucajcie na forum!
CZEKAM!!!! i mój syn też
:D :D :D :D :D :D :D :D
Każdego dnia znajduję coś, co budzi moje ździwienie i zaciekawienie
PanPanek
Posty: 205
Rejestracja: pt cze 10 2005, 22:13

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PanPanek »

Model naprawdę prezentuje się świetnie. Najzabawniejsze jest to, że samolot który został opracowany w wycinance przyleciał do Polski 8 listopada 2006. Na podstawie opóźnionej daty widocznej na okładce można wnioskować, że Mały Modelarz wydał model ów samolotu tylko dwa miesiące po przylocie do Polski. :-)

PS. Okładka została narysowana przez Rafała Sękowskiego, a nie jak błędnie podano na stronie internetowej LOK-u przez Pawła Mistewicza.
Obrazek
Kroolo
Posty: 98
Rejestracja: sob lut 25 2006, 11:45
Lokalizacja: Lublin

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kroolo »

A F-16 4040 jest już w pl?
teraz na macie: LTM-1040.2

a najlepsze modele dopiero przed nami :-)
pozdrawiam!
AWOT
Posty: 280
Rejestracja: sob mar 22 2003, 17:09
Lokalizacja: EPTO
x 2

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: AWOT »

Nie wiem co inni o tym sądzą, ale we mnie koncepcja budowy oparta na rurze z kartonu budzi mieszane uczucia. Podobnie jak sposób mocowania skrzydeł. Ciekaw jestem jak będzie się to sprawdzać w praktyce.

AWOT
Awatar użytkownika
-+TaRoN+-
Posty: 94
Rejestracja: pn cze 11 2007, 17:21
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: -+TaRoN+- »

AWOT pisze:Nie wiem co inni o tym sądzą, ale we mnie koncepcja budowy oparta na rurze z kartonu budzi mieszane uczucia. Podobnie jak sposób mocowania skrzydeł. Ciekaw jestem jak będzie się to sprawdzać w praktyce.

AWOT

A zatem czekamy na relację :food:
Awatar użytkownika
struna
Posty: 331
Rejestracja: śr paź 05 2005, 23:45
Lokalizacja: Radom

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: struna »

Awatar użytkownika
Wacław
Posty: 25
Rejestracja: ndz paź 15 2006, 18:18
Lokalizacja: Jordanowo>>>woj.lubuskie

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wacław »

Witam. :)

Trochę jestem nie na czasie, bo kupiłem ten model po ładnych paru tygodniach od „premiery”, ale jest coś o czym chcę napisać. Dużo już było dyskusji na temat modelu i samego samolotu. Jeśli o mnie chodzi to opracowanie zrobiło na mnie pozytywne wrażenie. Jak ze sklejalnością i ewentualnymi błędami, nie wiem. Wyjdzie w praniu. Ale ja nie o tym…

Gdy dowiedziałem się, że „Mały Modelarz” wyda F-16 z biało-czerwoną szachownicą to zamarzył mi się model ze zbiornikami konforemnymi na kadłubie, które dodają (w mojej opinii) trochę agresywności sylwetce samolotu.

Obrazek

Niestety wersja z „Małego Modelarza” jest pozbawiona tych zbiorników. Domyślam się że były pewnie ku temu powody. Niemniej jednak marzenie zostało.

Może wśród forumowiczów są osoby które potrafiłyby zaprojektować takie zbiorniki do F-16 i podzielic się z resztą braci modelarskiej? Ja niestety tego zrobić nie umiem. Zwracam się więc z pokorną prośbą i sieję trochę modelarskiego fermentu w utalentowane głowy.

P.S. Co złego to nie ja! :D
ODPOWIEDZ