Königstiger- Dragon 1:35 [RELACJA]

inne techniki modelarskie - plastik, żywica, drewno itd.

Moderatorzy: kartonwork, Edmund_Nita, Tempest

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

Königstiger- Dragon 1:35 [RELACJA]

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Witam wszystkich!
Po mojej długiej nieobecności na forum postanowiłem dać znak życia i pomęczyć Was relacją z budowy Königstiger`a z Dragona nr 6312. W związku z moim pracoholizmem z góry ostrzegam że relacja może się trochę przeciągać.
Przejdźmy do tytułowego bohatera:
Obrazek
Obrazek
Kadłub trochę nie chciał się spasować więc trzeba było go przymusić:
Obrazek
I zaczęły się schody- na kingtiger`ach z wierzą dr. Porsche nałożony był zimmerit. W instrukcji zalecono wykonać go rozgrzanym śrubokrętem- ten pomysł nie spodobał mi się. Postanowiłem wykorzystać patent z mojego elefanta(wielki sprawdzian wytrzymałości psychicznej). Oto rezultaty:
Obrazek
Stan na dzień dzisiejszy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Postaram się o lepsze fotki zimmeritu.
Przepraszam za jakość zdjęć, ale większość była robiona nocą, przy kiepskim świetle :cry: . Zachęcam do komentowania i dopingowania :!: .

Pozdrawiam Kstek
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
dr Manfred
Posty: 421
Rejestracja: pn cze 27 2005, 19:41
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: dr Manfred »

...a z czego wykonujesz ten zimmerit ?

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Pierwotnie wykonywałem go według przepisu który jest gdzieś tutaj (wybacz nie chce mi się przepisywać :) ). Obecny to wersja zmodyfikowana: do rozpuszczonych w rozpuszczalniku nitro ramek dodałem gips (chyba budowlany, a może to była gładź szpachlowa hmmm...) mniej więcej 1:1 i parę kropel czerwonej farby dla ładniejszego koloru. Konsystencja jest dowolna, lecz zalecam na tyle gęstą żeby nie zlała się przed zaschnięciem. Schnie koło 10 minut. W szczelnie zamkniętym opakowaniu nie wiem, mój siedzi już miesiąc (co jakiś czas dolewam do niego trochę nitro). Po nałożeniu na model około 3 cm2 biorę śrubokręt w dłoń i naprzód...

Pozdrawiam Kstek
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Witam po nie ukrywam długiej (a nawet bardzo długiej) przerwie.
Obowiązki zawodowe, święta i uroczystości rodzinne trochę wybiły mnie z rytmu. Czując zbliżającą się sesję, a co za tym idzie wakacje postanowiłem coś zrobić:
- zacząłem jakiś czas temu od odkurzenia pudełka i przeglądnięcia instrukcji
- kolejnym krokiem było dokończenie zimmeritu, który na trwałe odbił się nie tylko na kadłubie, ale również na mojej psychice (powiedziałem sobie nigdy więcej). A i zdążyłem zmienić aparat :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
- skleiłem również koła i gąsienice ale nie wszystko na raz.
Pozdrawiam Kstek
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Awatar użytkownika
Tomasz D.
Admin
Posty: 2430
Rejestracja: wt lip 01 2003, 9:56
Lokalizacja: Nowogard
x 143

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tomasz D. »

Kolego Kstek, czy wstawienie 3 fotek o łącznym rozmiarze 10 MB to był żart z Twojej strony ? Pozwoliłem sobie je nieco zmniejszyć, a i jakość fotek pozostawia wiele do życzenia - posiadanym Olympuskiem można zrobić dużo ostrzejsze foty. Na forum jest temat o obróbce i wstawianiu zdjęć do relacji; poczytaj go proszę i popracuj troszkę z nowym aparatem by kolejne zdjęcia były lepsze.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Fajny model , tyle ,że do zimmeritu użyłeś za wąskiego śrubiokręta i wyglada to źle .Ten zimm jest nienaturalny , może malowanie coś zmieni ,choć mocno watpię .
Budowaliśmy w modelarni 3 KT z wieżami Porsche ,a do zimmeritu wykonanego ze szpachli Wamodu użyliśmy radelka ,u nas nazywanego zimmeriterem .
Link do modelu Dragona .
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
Awatar użytkownika
Kstek
Posty: 88
Rejestracja: ndz lip 17 2005, 10:05
Lokalizacja: Nowy Sącz

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Kstek »

Za zdjęcia przepraszam to było niedopatrzenie z mojej strony. Zo do Zimmeritu to masz rację PITERPANZER, ale jak się zorientowałem to było już za późno poza tym tego samego używałem przy Elefancie i wydaje mi się, że nie wyszedł najgorzej.
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
Awatar użytkownika
PITERPANZER
Posty: 518
Rejestracja: sob mar 19 2005, 18:09
Lokalizacja: Gdańsk
x 1

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: PITERPANZER »

Dawid zrobił tak i nie był zadowolony . Używał zimmeritera i nazwał pracę męczarnią .
Obrazek
Ty zrobiłeś wszystko ręcznie i to musiało kosztować wiele wysiłku .
Skoro jestes zadowolony ,to najważniejsze ;-)
Pozdrawiam i zapraszam PITERPANZER
ZAPRASZAM NA FORUM BROŃ PANCERNA W SKALI 1-25
Obrazek
ODPOWIEDZ