Pytanie w/s kleju BCG

wszystko o modelach kartonowych

Moderatorzy: Tomasz D., laszlik, kartonwork

Awatar użytkownika
Wielki Sosen
Posty: 60
Rejestracja: ndz lut 27 2005, 19:16

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Wielki Sosen »

a nie ma takich z pomarańczową nakrętką? Bo słyszałem, że one są najlepsze...

A tak serio to taki klej jak -+TaRoN+- pokazał to jest jeden z lepszych. ja kupiłem lepidło z inną nalepka i zakrętką (miało na etykiecie "wyprodukowano w Polsce" napisane) i było do kitu. Zbyt rzadkie, i się gluty robiły. Przy kleju z Kauflandu nie ma problemu(ale można go w papierniczym kupić też).
Czy to źle, że szukam kleju do papieru w sklepie papierniczym?
Bo kleju obuwniczego w obuwniczym nie znalazłem... :D
Piotr Kobik

Dziękuje za odpowiedzi

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Kobik »

Dzięki wielkie za informacje. Już wiem czego mam szukać.

Pozdrawiam
Piotr
Akhenaton
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08 2006, 11:22
Lokalizacja: Baczyn / Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Akhenaton »

Piotr Kobik pisze:zacząłem wiec podklejać szkielet Kogi z MM
I tutaj popełniłeś błąd. Podklejanie tak dużych powierzchni jak wręgi szkieletu klejem na bazie wody musiało tak się skończyć - klej wsiąkł w papier i na pewno go rozciągnął (szkielet po wycięciu na bank by nie pasował do poszycia, podobnie by było, gdybyś zastosował Wikol...), nie wspominając o problemie z zaschnięciem. Proponuję dokładnie przejrzeć relacje Wujka czołgu 4TP, tam zaproponował jak podklejać za pomocą tzw. BCG duże powierzchnie, a jeszcze lepiej stosować do tego po prostu kleje robione bez udziału wody.

Jeśli chodzi o sam klej... w pierwszym lepszym sklepie z artykułami biurowymi/szkolnymi można go kupić - najzwyklejszy klej w płynie obojętnie jakiej firmy. Kupowałem różne i jeszcze nigdy sie nie zawiodłem, ale faktycznie, jak pisał Wujek, do niego trzeba się przyzwyczaić.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tempest
Posty: 3238
Rejestracja: sob maja 10 2003, 0:15
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
x 101

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Tempest »

Jeśli chodzi o sam klej... w pierwszym lepszym sklepie z artykułami biurowymi/szkolnymi można go kupić - najzwyklejszy klej w płynie obojętnie jakiej firmy.
No nie wiem ... klej firmy Herlitz jest jakiś kiepskoschnący-w-nieskończoność-się-klejący czego doświadczyłem osobiście oraz kolega Piotr Kobik również.
Pozdrawiam
Tempest

Szukajcie a znajdziecie...
Akhenaton
Posty: 20
Rejestracja: pt wrz 08 2006, 11:22
Lokalizacja: Baczyn / Rzeszów

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Akhenaton »

Hmm, a to fakt, że z Herlitzem to nie miałem do czynienia, głównie z jakimiś raczej mało znanymi firmami.
Piotr Kobik

  • Cytuj
  • zaloguj się, by polubić ten post

Post autor: Piotr Kobik »

Akhenaton pisze:
Piotr Kobik pisze:zacząłem wiec podklejać szkielet Kogi z MM
I tutaj popełniłeś błąd. Podklejanie tak dużych powierzchni jak wręgi szkieletu klejem na bazie wody musiało tak się skończyć - klej wsiąkł w papier i na pewno go rozciągnął...[ciach]
Hmm... bardzo się nie zgadzam. Smarowana była tektura na nie papier. Wymiary szkieletu są minimalnie inne (0.5-1%) ale z powodu kserowania na kiepskim ksero. Szkielet był całkiem dobrze spasowany i jest już sklejony.
A klej wysechł na amen - po 48 godzinach :) Aż tyle cierpliwości to nie mam.

Pokład był podklejany także klejem na bazie wody (UHU Coll) i jedyny problem jaki zaobserwowałem, to położenie zbyt cienkiej warswy kleju. Więcej szczegółów z relacji w krótce w osobnym wątku.

A dziekuję bardzo za info to relacji Wujka.

Pozdrawiam
Piotr
ODPOWIEDZ